REKLAMA

Trzeci dzień przeceny CD Projektu. Kolejne spadki i kolejne rekomendacje

2022-04-21 12:57, akt.2022-04-21 17:44
publikacja
2022-04-21 12:57
aktualizacja
2022-04-21 17:44
Trzeci dzień przeceny CD Projektu. Kolejne spadki i kolejne rekomendacje
Trzeci dzień przeceny CD Projektu. Kolejne spadki i kolejne rekomendacje
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Kurs CD Projektu spadł trzecią sesję z rzędu w tym tygodniu, kolejny raz przy najwyższych obrotach na rynku. Publikacja rocznych wyników przyniosła aktualizację rekomendacji.

Od momentu publikacji wyników za cały 2021 r. kurs jest niżej o ponad 22 proc. W czasie czwartkowej sesji notowano cenę nawet 127,80 zł za akcję. To już trzecia mocna podażowa sesja w tym tygodniu, w czasie której kurs ostatecznie spadł o 6,4 proc. W poprzednie dwa dni zniżkował o 10,24 proc. i 8,31 proc. 

Bankier.pl

Spadki w tym tygodniu odbywają się zawsze przy największych obrotach na rynku (257 mln i 176 mln zł). W czwartek przekroczyły 185 mln zł. Od początku roku kurs jest niżej o ponad 33 proc. i znajduje się na poziomach z listopada 2018 r. Przed publikacją wyników kurs również był niżej. Mimo ponad 4-proc. spadków w poprzedni czwartkowy ranek akcje CD Projektu skończyły sesję wtedy "tylko" o 1,7 proc. niżej. Spółka podała dzień wcześniej, że jest zmuszona przesunąć premierę "Wiedźmina 3" na PS5 i Xbox XS.

W środę w rejestrze krótkiej sprzedaży KNF ponownie ponad progiem 0,5 proc. akcji netto ujawnił się fundusz Point72 Asset Management. W sumie ujawnione pozycje krótkiej sprzedaży wynoszą 2,38 proc. netto.

KNF

Część inwestorów liczy na tzw. shortsqueeze, czyli moment, który oznacza odkupowanie akcji spółki przez fundusze grające na spadki w celu realizacji zysku. Warto pamiętać, że taka taktyka może być dosyć kosztowna. W dodatku kupowanie „spadających noży” zawsze było zadaniem niezwykle ryzykownym, zwłaszcza jeśli odbywało się w trendzie spadkowym.

Triggerem do ostatnich gwałtownych spadków były wyniki spółki, które mimo że były lepsze od oczekiwań, nie przekonały inwestorów, a dla funduszy były okazją do zagrania "na krótko". W dodatku już po publikacji raportu rocznego pojawiło się kilka nowych rekomendacji. Jedna od Credit Suisse wyznaczyła cenę docelową na poziomie 100 zł. To mniej więcej tyle, ile płacono za akcje CD Projektu przed słynnym „beep” na twitterowym koncie „Cyberpunka 2077”

Z kolei 21 kwietnia "Puls Biznesu" przekazał informację o aktualizacji ceny przez analityka z PKO BP ze 155 zł na 115 zł i podtrzymaniu rekomendacji „sprzedaj”. Aktualizacja została wydana 20 kwietnia.

Ciężko wyrokować, czy wyznaczone ceny mają szansę się zrealizować. Jedno jest pewne - sentyment do spółki jest słaby, skoro nawet potwierdzone informacje o realizacji kolejnych gier z uniwersum Wiedźmina nie pomogły w powrocie popytu na akcje największego polskiego producenta gier.

MKu

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (22)

dodaj komentarz
eglantyna
Jeżeli 100 nie powtrzyma ceny, następny przystanek na 50. Na 50 trochę kupię CDR.
eglantyna
Co wy z tym Cena/Zysk wynosi 60? Wszędzie widzę 16.
pawel11a
16 to jest wartość za 2020 rok. 2021 nie był zbyt udanym rokiem. A że chcą odkupić 10% akcji, które pożyczyli, a nie mają już za bardzo argumentów, to dochód netto za 2021 jest dla nich wymyślonym powodem. Gdyby nie ten powód, to znaleźliby inny...
eglantyna
Do zera raczej nie spadnie, choć H&S (głowa z ramionami) wygląda fatalnie :)
xxx14
Do puki nie zamknę pozycji na akcjach cdprojekt ze stratą to mi mogą naskoczyć ,nie zaksiegują zysku z shortow
eglantyna
A to niby czemu?
Kiedy w końcu sprzedasz, to będzie sygnał dla giełdowych wilków, że dołek został osiągnięty :)
kola54
CD P to nadmuchany BALON, może się odbije na chwilę ale tu ratunku dla tej Spółki nie ma , nieudolny Zarząd i braki wysoko kwalifikowanej załogi / a jeszcze wygląda że skonfliktowanej z Szefostwem / nie pozwala patrzeć optymistycznie na FIRMĘ. Podobna spółka jak Agora , marzenia o potędze skończyły się szybciutko a dziś szorowanie CD P to nadmuchany BALON, może się odbije na chwilę ale tu ratunku dla tej Spółki nie ma , nieudolny Zarząd i braki wysoko kwalifikowanej załogi / a jeszcze wygląda że skonfliktowanej z Szefostwem / nie pozwala patrzeć optymistycznie na FIRMĘ. Podobna spółka jak Agora , marzenia o potędze skończyły się szybciutko a dziś szorowanie po dnie od kilku lat.
kola54
Większościowi akcjonariusze CD Projekt , traktują tą Spólkę jako swoją własność , więc powinni skupić akcje i s...............
artbeco
to jest ich własność, jeśli tego nie rozumiesz wracaj do szkoły podstawowej
rekin1986
Na dzisiaj CDprojekt nie powinien kosztować więcej niż 55 zł za papier max przy wskażniku
Cena/ zysk ponad 65 a do wartości księgowej ponad 7 to jest przepłata x 2 ,5

Przy wycenie zysk powyżej i wartości księgowej x 3.0 powinna się zaplić czerwona lampka ostrzegawcza .

Nie lepiej jest z dino oraz LPP zastanawia
Na dzisiaj CDprojekt nie powinien kosztować więcej niż 55 zł za papier max przy wskażniku
Cena/ zysk ponad 65 a do wartości księgowej ponad 7 to jest przepłata x 2 ,5

Przy wycenie zysk powyżej i wartości księgowej x 3.0 powinna się zaplić czerwona lampka ostrzegawcza .

Nie lepiej jest z dino oraz LPP zastanawia mnie kto to kupuje jak widzę cenę papieru powyżej zysk x 25 i wartość księgowa x 3.0 i dywidenda x 30 to aż mnie ciarki przechodzą bo ja bym w życiu tak papieru nie przepłacił ale najbardziej podziwiam tych co mają teslę cena zysk ponad 350 a wartość księgowa x 44 czyli papier przepłacony ponad 40 krotnie

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki