REKLAMA

Od 25 listopada mBank SA zastąpi BRE Bank SA

2013-11-21 14:46
publikacja
2013-11-21 14:46

Od 25 listopada, po 21 latach obecności na giełdzie, BRE Bank SA zmieni się w mBank SA. Od tej daty bank będzie świadczył usługi pod nowym, wspólnym logo.

Od poniedziałku mBank zastąpi dotychczasową markę BRE Bank i MultiBank. Najprawdopodobniej w ciągu kilku dni zmieni się także nazwa, pod którą spółka jest notowana na GPW, a także jej ticker (na MBK).

Do końca 2013 roku Dom Inwestycyjny BRE Banku zmieni nazwę na mDom Maklerski (formalna nazwa: Dom Maklerski mBanku SA).

BRE Bank Hipoteczny SA zmieni nazwę na mBank Hipoteczny SA, BRE Leasing na mLeasing SA, BRE Faktoring na mFaktoring, BRE Wealth Management na mWealth Management, BRE Corporate Finance na mCorporate Finance, a BRE.locum na mLocum.

Według wcześniejszych informacji rebranding dotychczasowych oddziałów MultiBanku i BRE Banku na mBank zakończy się do końca I kwartału 2014 r., a proces połączenia placówek detalicznych i korporacyjnych zakończy się w 2018 r.


»Co dla klientów oznacza połączenie mBanku z Multibankiem i BRE?

Szyldy będą podlegać stopniowej wymianie od 25 listopada. Na szyldach oddziałów korporacyjnych pod logo mBanku znajdzie się dopisek "oddział korporacyjny".

Nowy logotyp mBanku będzie się zmieniał w zależności od rodzaju oferty i segmentu klienta. Stworzono jego pięć wersji kolorystycznych - podstawowy (zastępuje dotychczasowe logo mBanku), logotyp premium (zastępuje markę MultiBanku), logotyp korporacyjny (zastępuje markę BRE Banku), logotyp dla firm i logotyp dla klientów private bankingu.

Proces rebrandingu w grupie BRE rozpoczął się w czerwcu, kiedy to mBank zyskał nowy logotyp, system transakcyjny oraz odmieniony serwis informacyjny.

Akcje BRE Banku są notowane na GPW od października 1992 roku. (PAP)

Komentuje Wojciech Boczoń, ekspert sektora bankowego Bankier.pl
Wojciech Boczoń

Marka mBank zastąpi pozostałe z grupy BRE

Z punktu widzenia klientów połączenie marek nie powinno być niepokojąca informacją - zostaną ci sami ludzie, te same produkty (choć to oczywiście rzecz płynna, bo oba banki dynamicznie zmieniają ofertę). Klienci starego mBanku będą mieli dostęp do placówek, klienci MultiBanku do produktów mBankowych. Ci drudzy mogą być niezbyt zadowoleni, że ich prestiżowa marka zniknie z rynku. Skończy się też pewna epoka dla mBanku pozycjonującego się dotychczas jako bank internetowy. Będzie to już w pełni uniwersalna instytucja, dająca klientom dostęp do pełnej palety produktów - od oferty detalicznej, po MSP i korporacje.

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Zespół mBanku
Szanowni Państwo,

decyzja o połączeniu się z BRE Bankiem i Multibankiem wynika z chęci zapewnienia naszym klientom większych możliwości i komfortu. Chcemy skorzystać ze wspólnego doświadczenia i potencjału, które pozwolą nam wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Ufamy, że uda się to nam osiągnąć
Szanowni Państwo,

decyzja o połączeniu się z BRE Bankiem i Multibankiem wynika z chęci zapewnienia naszym klientom większych możliwości i komfortu. Chcemy skorzystać ze wspólnego doświadczenia i potencjału, które pozwolą nam wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Ufamy, że uda się to nam osiągnąć działając pod wspólną marką. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku.

Zespół mBanku, zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.
~per
Na unikanie podatkow w ciula robia PO
~onn
Nie wiem czy to posunięcie w dobrym kierunku. Przede wszystkim BRE Bank kojarzył się z jednym z najlepiej zarządzanych i funkcjonujących banków w Polsce dla największych przedsiębiorstw, Multibank na rozsądnym poziomie dla przeciętnego Kowalskiego, a mBank to taki gadżet dla studentów z festyniarskim i wcale nie imponującym Nie wiem czy to posunięcie w dobrym kierunku. Przede wszystkim BRE Bank kojarzył się z jednym z najlepiej zarządzanych i funkcjonujących banków w Polsce dla największych przedsiębiorstw, Multibank na rozsądnym poziomie dla przeciętnego Kowalskiego, a mBank to taki gadżet dla studentów z festyniarskim i wcale nie imponującym nowym serwisem transakcyjnym...

Popatrzcie na zagraniczne koncerny, nawet głupia reklama BASF kojarzyła ten koncern z potęgą, a u nas chociażby Plus błaznuje w tych reklamach. Czy oni mają ludzi za głupków co się z byle czego śmieją albo lecą na śmieszne kolorki w nowym zabałaganionym serwisie transakcyjnym mBanku?
~Dim
To czysty kanibalizm.

Branża się kurczy poprzez zjadanie własnego ogona.

Co przerosło musi zgnić. A czy m połknie b czy na odwrót to sprawa przypadku.
~zz
tylko ciekawe czy jak m miał awarie bo miał ich sporo a w bre miałem dostep do rachunku itd czy to sie tez bedzie miało teraz brak dostepu
~zz
jak nie wiedza przeciez to dla nich czysty zysk
~His
Nie wiedzą na co pieniądze wydawać matoły w białych kołnierzykach.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki