O kobietach w Sejmie

Zwolennicy wprowadzenia ustawy parytetowej spotkali się w Sejmie na konferencji "Kobiety w polityce". Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu, pod którym zebrano 150 tysięcy podpisów obędzie się w czwartek. Jednoznacznie za wprowadzeniem parytetów opowiedział się Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Zaproponował jednak, by na początek było to 35 procent.

Całkowicie odrzucił pogląd, że parytety są rozwiązaniem niedemokratycznym.

Jerzy Buzek dodał, że nie we wszystkich krajach kwoty lub parytety się sprawdziły ale nigdzie nie doszło do zmniejszenia udziału kobiet w polityce.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przyznał, że w Polsce jest problem za małej obecności kobiet w życiu publicznym i zawodowym ale dodał, że kwestią dyskusyjną pozostaje jaką metodą ten problem rozwiązać. Marszałek zachęcał do rzetelnej debaty.

Współorganizatorka zeszłorocznego Kongresu Kobiet, Henryka Bochniarz poinformowała, że wyzwolił on wielkę energię i stał się impulsem do dalszych działań. Powstało Stowarzyszenie "Kongres Kobiet" , które będzie obserwować kampanię prezydencką a także wspomagać kobiety startujące w wyborach samorządowych. Henryka Bochniarz podkreśliła, że parytety nie są sprawą kobiet ale całego społeczeństwa.

Henryka Bochniarz poinformowała, że w dniach 18-19 czerwca odbędzie się II Kongres Kobiet.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil