REKLAMA

Nowoczesna Ryszarda Petru liderem nowego rankingu poparcia

2016-01-08 16:18
publikacja
2016-01-08 16:18
Nowoczesna Ryszarda Petru liderem nowego rankingu poparcia
Nowoczesna Ryszarda Petru liderem nowego rankingu poparcia
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Prawo i Sprawiedliwość straciło pozycję lidera poparcia politycznego na rzecz Nowoczesnej Ryszarda Petru. Trzecią siłą jest Platforma Obywatelska - wynika z badania IBRiS dla Onetu. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, do Sejmu dostałoby się łącznie pięć ugrupowań.

fot. Joanna Borowska / / FORUM

Liderem rankingu z poparciem na poziomie 29,6 proc. jest Nowoczesna.

"W porównaniu do poprzedniego notowania to ugrupowanie zyskało 10 punktów procentowych" - napisano w komunikacie.

Na drugim miejscu znajduje się Prawo i Sprawiedliwość.

"Jak wynika z sondażu, na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować dokładnie 27,3 proc. ankietowanych, czyli o pięć punktów procentowych mniej niż w ubiegłym miesiącu" - napisano.

Trzecie miejsce z poparciem 16,2 proc. przypada Platformie Obywatelskiej.

"Rządząca do niedawna krajem partia straciła w porównaniu z poprzednim miesiącem dwa punkty procentowe" - napisano.

Głos na Kukiz'15 oddałoby 7 proc. ankietowanych.

"Do Sejmu z poparciem 5,4 proc. dostałaby się jeszcze Zjednoczona Lewica (pod warunkiem startu jako partia, a nie koalicja), a zabrakłoby miejsca dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na Ludowców swój głos chce oddać zaledwie 4,5 proc. ankietowanych, czyli o dwa punkty procentowe mniej niż w poprzednim notowaniu" - napisano w komunikacie.

"Stawkę zamykają partia KORWiN, która cieszy się poparciem 3,3 proc. ankietowanych. 2,2 proc. ankietowanych chce z kolei głosować na Partię RAZEM" - dodano.

Badanie ogólnopolskie zrealizowane w dniu 07.01.2016 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Próba: n=1100, błąd oszacowania 3 proc., próg ufności 0,95.(PAP)

jba/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (447)

dodaj komentarz
~lowca_lemingow
a za co to POparcie?, nowoczesna,po nie złożyła zadnego projektu ustaw, ciagle przerwy w sejmie robili i przeszkadzali w prac
~KOK
W Polsce bogatemu to się nawet byk ocieli :)
~malik
Petru to typowy bezideowy karierowicz. To taki klon Donalda. Ale kto wie.Naiwnych i interesownych mamy wielu.
~qwerty
..pomalutku widzimy zatapianie starej PO , aby wypuścić potężny NOWOCZESNY frachtowiec, który znów będzie płynął ku przyszłości tych, którym "ma żyć się lepiej"...

http://fakty.interia.pl/polska/news-sondaz-coraz-gorsze-notowania-platformy,nId,1828417
~gazda1
To stara grupa odpłatnych namiestników od trzymania władzy w Kolonii Nadwiślanej -

Powstało Stowarzyszenie Nowoczesna.pl __________ Opublikowano: 01.06.2015 |
Glos jednego z komentatorow: _________________ "argos1 01.06.2015 22:29

- Cała ta nowa partia „NowoczesnaPL” jest kontynuacją obecnego establishmentu
To stara grupa odpłatnych namiestników od trzymania władzy w Kolonii Nadwiślanej -

Powstało Stowarzyszenie Nowoczesna.pl __________ Opublikowano: 01.06.2015 |
Glos jednego z komentatorow: _________________ "argos1 01.06.2015 22:29

- Cała ta nowa partia „NowoczesnaPL” jest kontynuacją obecnego establishmentu sprawującego władzę od ponad 25 lat. To stara grupa odpłatnych namiestników od trzymania władzy w Kolonii Nadwiślanej, przekupna jak dawniej tylko pod nowym sztandarem.
Dlaczego żaden z polityków, oprócz Andrzeja Dudy (!), nie przedstawił programu naprawy Państwa Polskiego, który jest kluczowy dla przyszłości naszego istnienia. Przecież po 2020 roku Polacy będą musieli zacząć oddawać wszystkie obecne i wcześniej zaciągnięte w UE pożyczki, czyli tzw. „dotacje” z UE. Pytanie tylko brzmi: z czego będziemy je oddawać? Już teraz nie ma pieniędzy na bieżące potrzeby, pomimo ciągłych dotacji-pożyczek z MFW. Zostają one na bieżąco wchłaniane przez system, który sam siebie pożera. Dalsze trwanie w €-kołchozie to będzie katastrofa i żaden człowiek przy władzy już tego w przyszłości nie naprawi.

Już teraz trzeba zacząć działać, bo pieniądze w państwie polskim są, tylko trzeba CHCIEĆ je wydobyć i o tym powiedział Andrzej Duda, na wzór Węgrów, którzy uzyskali u siebie środki do budżetu państwa od opodatkowania zachodnich korporacji, czyli z sieci zachodnich sklepów i banków, na początek wprowadzając im wszelkie podatki, z których były wcześniej zwolnione, plus dodatkowo wprowadzając im podatek obrotowy, natomiast zwolniły z tych podatków wyłącznie rodzime firmy, czyli w przypadku Polski – firmy z polskim rodzimym kapitałem.
Węgry dzięki temu (a weszły do UE w 2004r. podobnie jak Polska z porównywalnym do naszego długiem zagranicznym i nie mając przy tym tylu surowców mineralnych co Polska) obecnie spłaciły ostatnią ratę długu do kasy Międzynarodowego Funduszu Walutowego i stały się państwem niezależnym finansowo, czyli zwyczajnie niepodległym. Natomiast dług Polski wobec MFW stale powiększa się i obecnie już wynosi ponad 1 302 400 000 000 zł (1 bilion 302 miliardy 400 milionów złotych). Niezależni eksperci ekonomii z całego świata szacują, że bez natychmiastowego umorzenia jego połowy przez MFW, nie będzie on już NIGDY możliwy do spłacenia przez społeczeństwo polskie.
Mamy więc obraz podległości naszego państwa od UE i MFW. Prezydent niestety nic nie zmieni w państwie odnośnie opodatkowania, ponieważ Konstytucja RP ogranicza jego zasięg działania w ustawodawstwie do minimum.
Błąd polegał na tym, że 11 lat temu znając skłonność polskich „elit politycznych” do korupcji, Polska powinna wstąpić do struktur UE jedynie na zasadach wolnego przepływu ludzi i towarów, no ale przecież komisarze z €-kołchozu nigdy by się na takie warunki nie zgodzili, no bo przecież jak w takiej sytuacji mieliby łupić nasz kraj, bez możliwości narzucania nam unijnych dyrektyw, poprzez swoich skorumpowanych namiestników w naszym aparacie władzy państwowej, jak obecnie.
Trudno, mleko się już wylało i nie ma co nad tym rozpaczać, tylko trzeba zacząć naprawę Państwa Polskiego od zaraz, nie dla nas bo my już nie doczekamy Wolnej Polski, ale zróbmy to dla naszych dzieci. Żeby chociaż one nie musiały emigrować za chlebem po Europie, tylko żeby zwiedzały ją jako bogaci turyści z silnej gospodarczo Polski.
Ratunek: natychmiastowe opodatkowanie obcego kapitału w Polsce + za max. 5 lat wystąpienie z UE. Innych szans ani pomysłów nie widzę."
~krak
Same Pisiory na tym forum. I tak pójdziecie na śmietnik historii.
~wiesniak
Nowoczesna, bedzie mogla sie popisac swoimi osiagami wyborczymi za prawie cztery lata, a teraz moi kochani rzadzi PIS, wybrany w demokratycznych wyborach...
~Helmut
Nowoczesna Partia dla szabesgojów...No cóż, ja przywykłem już do tego politycznego teatru...zmieniają się sceny i zmieniają sie kostiumy, maski...niezmienni są tylko aktorzy...
~dziadek_franek
Thun o połączeniu Platformy i Nowoczesnej: „Wolałabym, żeby to była jedna partia. Mają bardzo dużo punktów stycznych”Róża Thun przyznała w programie „Babilon” (TVN24),

-“Nie będziemy przyjmować partyjnych spadów – odgraża się założyciel, nowoczesny Ryszard Petru
~Prorok odpowiada ~dziadek_franek
Podobną niezgodnością z butną deklaracją założycielską wykazują się inni spadkowicze, typowani na mentorów nowej formacji: byli komuniści Balcerowicz i Olechowski, a także wieloletni członek UW i PD – Frasyniuk, wszyscy na razie ukrywani na zapleczu z obawy o mało pozytywne skojarzenia.” - Całość świetnego postu tutaj :

http:
Podobną niezgodnością z butną deklaracją założycielską wykazują się inni spadkowicze, typowani na mentorów nowej formacji: byli komuniści Balcerowicz i Olechowski, a także wieloletni członek UW i PD – Frasyniuk, wszyscy na razie ukrywani na zapleczu z obawy o mało pozytywne skojarzenia.” - Całość świetnego postu tutaj :

http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2015/05/30/36593_sitwa-urzadza-nabor.htm

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki