Nowe opłaty na OLX.pl w kategorii Praca

Portal z ogłoszeniami OLX.pl wprowadził nową kategorię opłat. Od tygodnia za poszukiwanie pracowników płacą pracodawcy, którzy zdecydowali się na umieszczenie w serwisie ofert zatrudnienia. Użytkownicy już wcześniej wyrażali niezadowolenie z podwyżek i wprowadzania nowych opłat, teraz będą mieli kolejny powód do narzekań.

Okres wakacyjny jest bogaty w oferty prac sezonowych, np. przy zbiorze owoców. Mnóstwo takich ogłoszeń można znaleźć na OLX.pl i podobnych serwisach. Teraz OLX.pl będzie pobierał opłatę od każdego ogłoszenia – donosi serwis Wirtualnemedia.pl. To może wpłynąć na pozycję portalu na rynku drobnych ofert zatrudnienia.

(OLX.pl)

Z informacji na blogu serwisu wynika, że opłata za dodanie pojedynczego ogłoszenia wyniesie 24,99 zł. W zamian OLX.pl proponuje poprawę jakości ogłoszeń i promocję kategorii Praca, przez co jej zasięg ma być jeszcze większy niż dotychczas. Kampanię telewizyjną uruchomiono już kilka tygodni temu.

O nowych taryfikatorach w OLX.pl pisaliśmy już niejednokrotnie. Pierwszym punktem zapalnym pomiędzy serwisem i jego użytkownikami było wprowadzenie opłat za ogłoszenia w kategorii Motoryzacja, za które od 8 października 2015 roku płaci każdy - „Koniec z oszustwami na OLX. Za ogłoszenie moto zapłaci każdy”. Kilka miesięcy później, w lutym bieżącego roku opłaty zaczęły obowiązywać także w przypadku ogłoszeń o sprzedaży motocykli i ciągników, a na początku bieżącego roku w kategorii nieruchomości.

W każdym z przypadków serwis tłumaczył decyzję wzrostem zasięgu ogłoszeń w internecie i staraniem o uporządkowanie ofert. Opłaty miały pomóc eliminować powielanie i przekłamywanie ogłoszeń. Podobnie jest tym razem – OLX.pl chce osiągnąć ten sam efekt w ogłoszeniach o pracę. Poza uniknięciem powtarzanych wpisów, celem wprowadzenia opłaty jest także pozbycie się ofert niskiej jakości, które mogą służyć jedynie do zbierania danych zainteresowanych użytkowników.

OLX.pl borykało się już z kradzieżą danych, o czym pisał Wojciech Boczoń w artykule: „Nowy sposób oszustów na OLX: proszą o przelew i kradną tożsamość”.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ~Aleksandra

25zl to jednak za dużo. Uważam że są coraz bardziej pazerni...

! Odpowiedz
0 0 ~takietakietakze

Da sie to obejsc dodajecie swoja oferte pracy do kategori poszukuje pracy jesli tytul jest fwuznaczny czyli moze oznaczac propozycje pracy lub chec jej podjecia ogloszenie z altomatu zostanie zaakceptowane potem jak moderator zaskoczy ze jest to oglpszenie o prace wrzuca je do odpowiedniej kategorii. To wyszlo mi niechcacy i tego nie praktykuje bo nie jestem pracodawca

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~djsks

Komuch,katol w kapitalizmie

! Odpowiedz
0 6 ~Były_użytkownik

Zacznijmy od tego, że OLX nie miał nawet odwagi poinformować ludzi o opłacie na oficjalnym profilu (facebook) co jak dla mnie jest żenujące - osobiście dowiedziałem się o tym od innego użytkownika. Kolejna kwestia, to pazerność OLX-a, która jest widoczna przy każdej, nowej wprowadzonej opłacie, a popularność działu wynikała, z tego, iż był DARMOWY. Dodajmy, że te 24,99zł obowiązuje przy wpłacie na konto, natomiast SMS-em - 46,74zł! Opłata jest za wysoka i jestem przekonany, że liczba drobnych ogłoszeń diametralnie spadnie, tak jak w dziale motoryzacja spadła ilość dodawanych ogłoszeń z tanimi samochodami typu Cinquecento i szukając podobnego autka nie wchodzę już na OLX-a, bo tam się zrobiła nędza,a np. na sprzedajemy, a skoro mowa o sprzedajemy, wystarczy wejść i zobaczyć jak z dnia na dzień jest co raz więcej ogłoszeń i mnie to nie dziwi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~Asd

Olx jest wlasnoscia Allegro-to bylo do przewidzenia.
A teraz Allegro jest przygotowywane do sprzedazy ...

! Odpowiedz
6 3 ~szambelan

Gościa nieźle PO je ba ło z tą opłatą najpierw za darmo aby rozkręcić portal i zeby wprowadzić opłaty i za regułkę zeby tranzakcje przeprowadzać osobiście

! Odpowiedz
2 6 ~szambo-szambelan

Kulturalnie nie potrafisz?

! Odpowiedz
3 5 ~szambelan

ludzie POwini OLać OLX ..ciekawe czy za oszustwo zwracają kasę

! Odpowiedz
0 5 ~Poul

Ja wrzucam ogłoszenia na ifucha.pl

! Odpowiedz
2 10 ~anty

Może by tak troche znow rozreklamowaćdarmowy gumtree.pl ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne