Koniec z oszustwami na OLX. Za ogłoszenie moto zapłaci każdy

Od czwartku, 8 października, każdy, kto wystawi ogłoszenie w kategorii motoryzacyjnej w serwisie OLX.pl, będzie musiał zapłacić opłatę ryczałtową w wysokości 24,99 zł. Do tej pory część ofert była zwolniona z opłaty, jednak  jak pisaliśmy  użytkownicy zaczęli to wykorzystywać niezgodnie z regulaminem.

O zjawisku zaniżania cen samochodów osobowych w ofertach sprzedaży pisaliśmy już dwa tygodnie temu. Zgodnie z regulaminem usług serwisu OLX.pl ogłoszenia samochodów o wartości nieprzekraczającej 3000 zł mogły być wystawiane za darmo. Prowadziło to do częściowego wypaczenia idei serwisu, ponieważ pojawiało się coraz więcej ogłoszeń z zaniżanymi cenami aut – wszystko w celu zaoszczędzenia 24,99 zł.

(fot. KWS / Bankier.pl)

Serwis poinformował wczoraj o usunięciu tego limitu. – Od tego czwartku dodanie ogłoszenia w kategorii Samochody osobowe, Dostawcze i ciężarowe kosztuje 24,99 zł, niezależnie od wartości pojazdu – ogłoszono w komunikacie.

Użytkownicy serwisu nie kryją jednak zdenerwowania, bo serwis, zasłaniając się ich dobrem, tylko utrudnił sytuację. – Mieliście zlikwidować pułap do 3000 zł, a przy tym OBNIŻYĆ CENĘ ZA DODANIE OGŁOSZENIA!!! Myślicie, że teraz będzie stać osoby biedniejsze, które mają auta wartości do 2500 zł na wystawienie ogłoszenia? – napisał jeden z internautów.

Decyzja może skutkować tym, że teraz faktycznie na stronach serwisu będzie przejrzyściej – skończy się praktyka wprowadzania mylących ogłoszeń, ale możliwe też, że klienci odwrócą się od OLX.pl na rzecz darmowych serwisów ogłoszeniowych. 25 zł nie wydaje się ceną zaporową, ale, jak sugerują jednak użytkownicy, obniżka nawet o 10 zł byłaby z pewnością dla nich ulgą.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 pastorosasben

Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!
Czy jesteś w obecnej sytuacji w tarapatach lub grozisz ci w tarapatach?
W ten sposób dajemy Ci możliwość podjęcia nowego rozwoju.
Jako osoba bogata czuję się zobowiązany do pomagania ludziom, którzy próbują dać im szansę. Wszyscy zasłużyli na drugą szansę, a ponieważ rząd upadnie, będzie musiał pochodzić od innych.
Żadna kwota nie jest dla nas zbyt szalona, a termin zapadalności ustalamy w drodze wzajemnego porozumienia.
Bez niespodzianek, bez dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej.
Nie czekaj dłużej i komentuj ten post. Podaj kwotę, którą chcesz pożyczyć, a my skontaktujemy się z Tobą ze wszystkimi możliwościami. skontaktuj się z nami dzisiaj pod adresem pastorosasben@outlook.com

Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 4 jaspers

Potwierdzam. Wystawiłem auto na całkowicie darmowym Ogis i miałem większe zainteresowanie ;-) Poważnie. To trochę kabaret, bo jednak te ogłoszenia na OLX są drogie. Weź wystaw auto za 2 tysiące i zapłać 30 zł za ogłoszenie ;-)

! Odpowiedz
4 5 ~hamses

Śmieszne, ale... zapłaciłem za ogłoszenie OLX, zaraz po wystawieniu było kilka telefonów i dalej cisza. Auta nie sprzedałem. A klienta znalazłem z ogłoszenia na darmowym Ogis. Wnioski? Zaczynajcie od darmowych, funkcjonalnych serwisów, a kasę wydawajcie dopiero w ostateczności - kiedy za darmo klienta nie znajdziecie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 16 ~Ixhx

Rynek ogłoszeń w Polsce to monopol allegro kupują wszystko i dyktuje ceny w bogatych niemczech jest dużo taniej niż w skorumpowanaj polsce

! Odpowiedz
3 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 27 ~Uka

Na ta zlodziejska strone z pewnoscia juz nie wejde.
To jest zwykle wyludzanie pieniedzy od ludzi.

! Odpowiedz
3 30 ~xxx

banda złodziei!!!

! Odpowiedz
0 10 ~Obserwator

Grupa Allegro przejmuje wszystko . Mnożą te same ogłoszenia , naliczają za to opłaty , wiedzą co się sprzedaje i to kupują a późnieji sami sprzedają w cenie nie do pobicia .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne