REKLAMA

Nowa odsłona recyklomatów. Powrócą do stolicy

2019-12-09 12:20
publikacja
2019-12-09 12:20

114 tys. zebranych odpadów w ciągu trzech miesięcy oraz ponad 8 tys. użytkowników aplikacji. Od stycznia na warszawskie ulice wrócą recyklomaty wraz z nimi zniżki na kawę, bilety do kina i teatru. 

fot. / / Informacja prasowa

W styczniu 2020 roku recyklomaty wrócą do Warszawy, przeczytamy na Bizblog.pl. Po raz pierwszy maszyny pojawiły się ulicach stolicy w trakcie wakacji 2019 roku. W ciągu trzech miesięcy trafiło do nich 114 tys. odpadów, w większości były to plastikowe butelki. Po trzech miesiącach maszyny zniknęły z warszawskich ulic z powodu dużej awaryjności oraz powolnego działania.

Maszyny pomagające w segregacji odpadów powstały w wyniku współpracy Coca-Coli, Fundacji Nasza Ziemia oraz miasta. Początkowo w Warszawie pojawiły się dwa recyklomaty. Po ich uruchomieniu w ciągu kilku miesięcy aplikację zainstalowało 8,3 tys. użytkowników.

W styczniu ulepszonych maszyn będzie dziesięć. Zostaną postawione m.in. przy Hali Gwardii na placu Mirowskim, na skrzyżowaniu ulicy Boleść z ulicą Rybaki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, obok Urzędu Dzielnicy Praga-Południe,w okolicy Urzędu Dzielnicy Bielany, obok budynku dyspozytorni Tramwajów Warszawskich, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji na ulicy Potockiej, przy Białołęckim Ośrodku Sportu oraz przy garażu wielopoziomowym na ulicy Jagiellońskiej 47. 

Plastikowe odpady były zamieniane w recyklomatach na ECO-punkty. Użytkownicy mogli wymieniać je na zniżki do kawiarni czy tańsze bilety do kina lub teatru. W ciągu trzech miesięcy rozdanych zostało ponad 1000 kuponów. Co ważne - uzbierane dotąd w aplikacji ECO-punkty nie przepadły. Po wdrożeniu nowych recyklomatów będą dalej dostępne, przeczytamy na portalu. 

Wojnę z plastikiem prowadzi wiele firm. Na początku grudnia Lidl zapowiedział znakowanie warzyw „świetlnymi tatuażami”, a CCC wycofało foliówki ze swoich sklepów stacjonarnych. Z kolei alternatywnego rozwiązania na nowe opakowania szuka Coca-cola.

DF

Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Coca Cola, jeden z największych światowych zaśmiecaczy puszkami i plastikiem pokazuje "ekologiczną twarz" ;) Przednie.

Powiązane: Wojna z plastikiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki