REKLAMA

CCC walczy z plastikiem i wycofuje foliówki

2019-11-26 09:30
publikacja
2019-11-26 09:30

CCC wycofuje foliowe torby na zakupy ze swoich sklepów. To już kolejna marka, która idzie na wojnę z plastikiem. Klienci otrzymają produkty tylko w ekologicznych opakowaniach.

/ CCC

CCC zrezygnowało z foliowych toreb na zakupy, firma stawia na budowanie świadomości ekologicznej u klientów, czytamy na portalu Wiadomości Handlowe. Zakupy w sklepach stacjonarnych będą pakowane w płatne papierowe torby. 

Klienci przy zamówieniu produktów ze sklepu internetowego towary otrzymają w ekologicznych opakowaniach wysyłkowych. CCC rocznie sprzedaje ok. 70 mln par obuwia, do produkcji pudełek używa kartonów z przetworzonych odpadów. 

Z raportu pt. „Who cares? Who does?” wynika, że 70% europejskich konsumentów uważa odpady z tworzywa sztucznego jako jedno z 5 największych światowych wyzwań środowiskowych. Przedsiębiorstwo obuwnicze CCC to kolejna firma, która staje się bardziej ekologiczna. W tym roku wojnę plastikowi wypowiedziała Coca-Cola.

Na początku listopada br. CCC poinformowało o przejęciu 24% kolejnych udziałów w DeeZee.

DF

CCC wycofuje foliowe torby na zakupy ze swoich sklepów. Kolejna marka "idzie na wojnę z plastikiem". Klienci otrzymają produkty tylko w ekologicznych opakowaniach.
Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (6)

dodaj komentarz
placekjacek
Ludzie, nigdy się wam nie dogodzi. Robią - źle, nie robią - też źle.
manatees
wielu już udowodniło, że recycling papieru jest droższy, bardziej energochłonny i mniejszą część można odzyskać. Ale przecież nie o to tak naprawdę chodzi.
bobi1980
jak zobaczyłem tytuł "CCC walczy z plastikiem" to pomyślałem, że zmieniają asortyment...
wszak większość sprzedawanych butów powstaje z tworzyw sztucznych. Siateczki można zamienić na papierowe, a buty z papieru? to ani eko ani buty, hipokryzja...
teofil
Papierowe torby. Ile drzew szlag trafi? ktoś napisze makulatura, ale ona nie bierze się z powietrza.
waran666
Ile wytną tyle posadzą. Najgorzej jakby nie było zapotrzebowania na drewno - wtedy wycieliby wszystkie lasy i zostawili pustynię.
lohengrin88
Fajna inicjatywa, małymi krokami do przodu

Powiązane: Wojna z plastikiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki