CCC walczy z plastikiem i wycofuje foliówki

CCC wycofuje foliowe torby na zakupy ze swoich sklepów. To już kolejna marka, która idzie na wojnę z plastikiem. Klienci otrzymają produkty tylko w ekologicznych opakowaniach.

(CCC)

CCC zrezygnowało z foliowych toreb na zakupy, firma stawia na budowanie świadomości ekologicznej u klientów, czytamy na portalu Wiadomości Handlowe. Zakupy w sklepach stacjonarnych będą pakowane w płatne papierowe torby. 

Klienci przy zamówieniu produktów ze sklepu internetowego towary otrzymają w ekologicznych opakowaniach wysyłkowych. CCC rocznie sprzedaje ok. 70 mln par obuwia, do produkcji pudełek używa kartonów z przetworzonych odpadów. 

Z raportu pt. „Who cares? Who does?” wynika, że 70% europejskich konsumentów uważa odpady z tworzywa sztucznego jako jedno z 5 największych światowych wyzwań środowiskowych. Przedsiębiorstwo obuwnicze CCC to kolejna firma, która staje się bardziej ekologiczna. W tym roku wojnę plastikowi wypowiedziała Coca-Cola.

Na początku listopada br. CCC poinformowało o przejęciu 24% kolejnych udziałów w DeeZee.

DF

CCC wycofuje foliowe torby na zakupy ze swoich sklepów. Kolejna marka "idzie na wojnę z plastikiem". Klienci otrzymają produkty tylko w ekologicznych opakowaniach.
Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 placekjacek

Ludzie, nigdy się wam nie dogodzi. Robią - źle, nie robią - też źle.

! Odpowiedz
6 8 manatees

wielu już udowodniło, że recycling papieru jest droższy, bardziej energochłonny i mniejszą część można odzyskać. Ale przecież nie o to tak naprawdę chodzi.

! Odpowiedz
1 28 bobi1980

jak zobaczyłem tytuł "CCC walczy z plastikiem" to pomyślałem, że zmieniają asortyment...
wszak większość sprzedawanych butów powstaje z tworzyw sztucznych. Siateczki można zamienić na papierowe, a buty z papieru? to ani eko ani buty, hipokryzja...

! Odpowiedz
6 14 teofil

Papierowe torby. Ile drzew szlag trafi? ktoś napisze makulatura, ale ona nie bierze się z powietrza.

! Odpowiedz
2 6 waran666

Ile wytną tyle posadzą. Najgorzej jakby nie było zapotrzebowania na drewno - wtedy wycieliby wszystkie lasy i zostawili pustynię.

! Odpowiedz
16 18 lohengrin88

Fajna inicjatywa, małymi krokami do przodu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne