REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Niezaszczepieni pracownicy Nike w USA stracą pracę

2022-01-14 13:21
publikacja
2022-01-14 13:21
Niezaszczepieni pracownicy Nike w USA stracą pracę
Niezaszczepieni pracownicy Nike w USA stracą pracę
fot. Carlo Allegri / / Reuters

Nike planuje zwolnić pracowników, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19, jak podaje The Oregonian. Rozwiązanie współpracy ma nastąpić z osobami pracującymi w administracji producenta odzieży, który jest jednym z największych pracodawców w Portland, w USA.

Jak informuje gazeta The Oregonian, firma Nike wysłała do niezaszczepionych pracowników wiadomość o zwolnieniu z pracy, które ma nastąpić w sobotę 15 stycznia 2022 r. Dotyczy to osób, które nie dostarczyły zaświadczenia potwierdzającego przeciwskazania medyczne lub religijne zwalniające z przyjęcia szczepionki.

Decyzja o zwolnieniach jest efektem polityki firmy, która w październiku 2021 r. poinformowała pracowników o powrocie do biur w styczniu 2022 r., co miało wiązać się z koniecznością poddania się szczepieniu. Powrót ten jednak opóźni się do lutego 2022 r., z uwagi na zwiększenie zachorowalności wariantem omikron.

Firma Nike jest kolejnym pracodawcą w Stanach Zjednoczonych, który wymaga od swoich pracowników zaszczepienia się przeciw COVID-19. Marka odzieżowa robi to jednak w skali jednego miasta – Portland, natomiast bank Citigroup zapowiedział ostatnio zwolnienia pracowników z tego samego powodu w skali całego kraju.

AB

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (19)

dodaj komentarz
lukaszslask
ja nie jestem antyszczepionkowcem,ale po to szczepie Dziecko przeciw ospie,zeby ospy nie bylo i jej nie ma,a zaszczepienie na covid daje tylko lagodny przebieg,to jaki to ma wplyw na Ludzi w firmie,gdzie i tak sie zarazaja???
darius19
80-90% zgonow to niezaszczepieni. Antyszczepionkowosc ma forme religii. Fakty nie maja znaczenia.
peluquero
jest fobia jest i mania, widzę Ty należysz do drugiej grupy
jest też trzecia grupa ludzi niesłusznie zaliczana do antyszczepionkowców, czyli Ci którzy jeśli coś inwestują pieniądze czas zdrowie to chcą mieć rozpoznany produkt i podstawową gwarancję czyli badanie przede wszystkim przed pierwszą
jest fobia jest i mania, widzę Ty należysz do drugiej grupy
jest też trzecia grupa ludzi niesłusznie zaliczana do antyszczepionkowców, czyli Ci którzy jeśli coś inwestują pieniądze czas zdrowie to chcą mieć rozpoznany produkt i podstawową gwarancję czyli badanie przede wszystkim przed pierwszą szczepionką
marekpoznan
Jaka jest aktualna definicja zaszczepionego na Covida? Jaka była jeszcze rok temu? A jaka będzie za rok?
Bo wiesz, jestem zaszczepiony na WZW 18 lat temu dwoma dawkami i nadal piszą że ta szczepionka działa 20 lat. Czyli jeszcze dwa jestem bezpieczny.
proanty
Właśnie przesłuchuję ponownie wywiad Rogana z Malonem (twórcą szczepionek mRNA). Ty nawet nie masz pojęcia jakie szambo określasz perfumerią. Posłuchaj i zamilcz
chudyjakszkapa
Jako prawdziwy Wolnościowiec popieram prawo prywatnych firm do własnej niezależnej polityki kadrowej wbrew naciskom , płaskoziemców, antyszczepionkowców czy innych konfederatów targowickich :-)
KOMUNIZM STOP !!!
marekpoznan
Niech by spróbowali zwolnić homoseksualistów..!
gruking
Tacy wolnosciowcy oczywiscie biją brawo jak zablokują Trumpa albo konfederacje na pejsbooku bo to przeciez prywatna firma a potem ciągają po sądach drukarza bo odmowił drukowania tęczowego gówna.
dididif
właśnie, jak tam pederaści w nike? jest na tęczowo w ubikacji?
seamen
przybędzie "wyznawców" niektórym grupom religijnym ...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki