REKLAMA

Kolejna sieć sklepów wprowadza usługi pocztowe. Będzie otwarta w niedzielę?

2021-08-27 09:00
publikacja
2021-08-27 09:00
Kolejna sieć sklepów wprowadza usługi pocztowe. Będzie otwarta w niedzielę?
Kolejna sieć sklepów wprowadza usługi pocztowe. Będzie otwarta w niedzielę?
fot. eldar nurkovic / / Shutterstock

Niedziela handlowa staje się fikcją. Coraz więcej sklepów decyduje się na korzystanie z furtki w prawie i "przekwalifikowanie się" na placówkę pocztową. Kolejny market - Carrefour - wprowadził usługi pocztowe w swoich sklepach.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Być może już wkrótce nie trzeba będzie zadawać tego pytania. Coraz więcej sklepów spożywczych decyduje o wprowadzeniu usług pocztowych. Taki zabieg umożliwia otwarcie, zgodnie z obowiązującymi przepisami o zakazie handlu w niedzielę, marketów przez siedem dni w tygodniu. Jakie sklepy są otwarte w każdą niedzielę? Ich lista jest coraz dłuższa, należą do niej m.in.:

Do grona sklepów testujących usługi pocztowe dołączył Carrefour. Firma nawiązała współpracę w agencją pocztową Pointpack. Warto wspomnieć, że część sklepów sieci Carrefour Express i Carrefour Market prowadzi sprzedaż w każdą niedzielę. Markety działają na zasadach franczyzy, mogą być otwarte w niedzielę objętą zakazem handlu jeżeli "za ladą" stanie właściciel sklepu.

"Umowa dotyczy prowadzenia w sklepach sieci handlowej Carrefour, na zasadzie agencji pocztowej, placówek pocztowych Pointpack oraz wdrożenia w nich systemu Pointpack w oparciu o infrastrukturę handlową Carrefour" – czytamy w komunikacie prasowym. Wdrożenie usług pocztowych w sklepach umożliwia Carrefour skorzystanie z "furtki" w prawie i otwarcie sklepów w każdą niedzielę.

DF

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (12)

dodaj komentarz
bha
Cóż.... Rynek Niby pracownika???.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
volksempfanger
Wspaniale, coraz więcej szans dla polskich rodzin. Wcześniej od złych Niemców, teraz od aroganckich Francuzów.
barttek
Tak to rządzące jełopki rozegrały, że ludzie zamiast zarabiać więcej w weekendy, tyrają jeszcze większą liczbę godzin, każdy chciał pracować do nocy w sobotę, brawo.
demeryt_69
Nie każdy sklep z w/w sieci ma być otwarty w ramach prowadzenia 'usług pocztowych' - szanujcie swoich czytelników!

demeryt_69
O przepraszam - to chyba tekst doktorantki Florek :)
volksempfanger odpowiada demeryt_69
Siema :) Jak postępy w matematyce? Czy przeliczyłeś już na nowo swoje antyinflacyjne obligi?
wrecker
Kaczyński trutniu nie potrafisz nawet jednej porządnej ustawy uchwalić. Oprócz socjalu jako partia nie macie żadnych argumentów
demeryt_69
Podaj przykład choć jednej ustawy od upadku 'komuny' mającej cechy pełnej i przemyślanej decyzji administracyjnej? Pamiętasz 4 reformy wprowadzone za Buzkowera?

Na pocieszenie pozostaje fakt, że na Ukrainie jest jeszcze zabawniej :)

wrecker odpowiada demeryt_69
Np tzw ustawa o bestiach:) Ale zamiast odwracać uwagę oczyść swą duszę synu i przyznaj, że ustawa o niedzielach to bubel

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki