REKLAMA

Biedronka otworzy sklepy w niedziele? Sieć testuje nową usługę

2021-07-09 10:10, akt.2021-07-09 17:02
publikacja
2021-07-09 10:10
aktualizacja
2021-07-09 17:02
Biedronka otworzy sklepy w niedziele? Sieć testuje nową usługę
Biedronka otworzy sklepy w niedziele? Sieć testuje nową usługę
fot. Alexa_Space / / Shutterstock

Biedronka będzie otwarta w każdą niedzielę? Deklaracja nie padła, ale sieć potwierdza, że testuje nową opcję – usługi pocztowe w wybranych marketach. Informacje te potwierdza też Poczta Polska.

Większe i mniejsze sieci sklepów spożywczych korzystają z możliwości obchodzenia zakazu handlu w niedziele – m.in. przekwalifikują się na placówki pocztowe ("Sklepy otwarte w niedzielę. Na jakich zasadach działają Żabka, Biedronka, Polomarket, Carrefour i inne?"). W ostatnim czasie spore poruszenie, w szczególności wśród związkowców, wywołał Kaufland, który ogłosił wprowadzenie usług pocztowych w każdej placówce. Taki ruch w teorii umożliwia sieci otworzenie marketów w niedziele niehandlowe. Biuro Kauflandu podkreśla jednak, że ze strony sklepu nie padała deklaracja odnośnie tego, czy markety będą otwarte w niedziele.

Niedziele handlowe w 2021 r. Kiedy sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w 2021 r. będą w styczniu, marcu, kwietniu, czerwcu, sierpniu oraz grudniu. Łącznie siedem razy w roku. Sprawdzamy daty niedziel, w które nie obowiązuje zakaz handlu. Przeważnie są to ostatnie niedziele w miesiącu.

Sytuacja wywołała dyskusję, w której można spotkać skrajne głosy. Z jednej strony są osoby popierające całkowite zniesienie niedziel niehandlowych i przywrócenie możliwości robienia zakupów siedem dni w tygodniu, natomiast po drugiej stronie pojawiają się głosy za zaostrzeniem przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele.

Miesiąc po ogłoszeniu wdrożenia usług pocztowych w sieci sklepów Kaufland Janusz Śniadek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, ogłosił, że nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu. Z kolej resort rozwoju, pracy o technologii na początku tego miesiąca podkreślił, że "obecnie w MRPiT nie są prowadzone prace nad zmianami w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni".

Biedronka będzie otwarta w każdą niedzielę?

Na fali sporu dotyczącego potencjalnych zmian w ustawie o zakazie handlu w niedziele kolejna sieć wprowadza usługi pocztowe w swoich sklepach. Biedronka testuje taką opcję w wybranych sklepach – informuje money.pl.

"Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tys. sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską" – czytamy w odpowiedzi biura prasowego Jeronimo Martins, właściciela Biedronki.

Poczta Polska: będzie możliwości odbioru przesyłek bezpośrednio w sklepach Biedronka

Poczta Polska wprowadza możliwość odbioru przesyłek bezpośrednio w sklepach Biedronka - poinformowała w piątek spółka. Przypomniała, że przesyłki można też odbierać z automatów paczkowych zlokalizowanych w sklepach tej sieci.

Jak przypomniała Poczta, od ponad dwóch lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych zlokalizowanych w sklepach Biedronka.

"Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, spółka wraz z Jeronimo Martins Polska podjęły decyzję o uruchomieniu możliwości odbioru przesyłek bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów" - podała w komunikacie Poczta.

Dodała, że to pilotaż, który realizowany jest z udziałem partnera technologicznego: PointPack.

Jak zaznaczył cytowany w komunikacie wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Andrzej Bodziony, państwowy operator pocztowy już teraz posiada największą sieć click & collect w Polsce. "Wraz z partnerami oferujemy klientom ponad 15 tys. punktów odbioru, a w ciągu dwóch lat chcemy rozszerzyć sieć do 20 tys." - podał.

Dodał, że celem strategicznym spółki jest pozycja lidera na rynku kurierskim, który rozwija się dzięki handlowi internetowemu. "Zależy nam na zapewnieniu klientom e-sklepów dogodnych form odbioru zakupów dzięki współpracy z dużymi i znanymi sieciami handlowymi, do których bez wątpienia należą markety Biedronka" – ocenił.

W komunikacie przypomniano, że Poczta Polska jest największym pracodawcą i największą spółką logistyczną w kraju, liczącą 7,6 tys. placówek pocztowych i dysponującą flotą 5 tys. samochodów dostawczych. Jeronimo Martins Polska to właściciel liczącej ponad 3 tys. sklepów sieci retailowej Biedronka, a także największy pracodawca prywatny w kraju. 

DF, Bankier.pl, PAP

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
adam.1983
Jakby nie mogli od samego początku w ustawie napisać że otwarte mogą być tylko usługi pocztowe w 100% bez możliwości sprzedawania pozostałego asortymentu, nie byłoby tych całych cyrków z zamienianiem marketów w pocztę
wrecker
Pisuary wypuściły przepisy z furtką i od 5 lat nie potrafią tego naprawić. No ale w tym przypadku ich niekompetencja wychodzi nawet na dobre
ja3
Naprawią, naprawią. W niedzielę będą mogły być otwarte jedynie punkty Orlenu (jak już powstaną). Reszta pójdzie w odstawkę.
qwerty88 odpowiada ja3
A Orlen u Ciebie jest zamknięty w niedziele? :-)
ja3 odpowiada qwerty88
U mnie jeszcze nie ma sklepików. Są jedynie stacje paliw. Ty naprawdę taki niezorientowany jesteś, czy po prostu żartujesz?

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki