REKLAMA

Kolejna sieć sklepów będzie otwarta w każdą niedzielę

2021-05-12 09:15
publikacja
2021-05-12 09:15
Kolejna sieć sklepów będzie otwarta w każdą niedzielę
Kolejna sieć sklepów będzie otwarta w każdą niedzielę
fot. LADO / / Shutterstock

Zwiększa się liczba sklepów spożywczych działających w każdą niedzielę. Część marketów sieci Polomarket jest otwarta w niedzielę – informuje portal wiadomościhandlowe.pl.

Sklepy Polomarket będą otwarte w każdą niedzielę. Sieć wykorzystała lukę w przepisach i "przekwalifikowała się" na placówkę pocztową. Klienci odbiorą w markecie przesyłki nadane w ramach usługi "Paczka w ruchu". Początkowo w niedziele będzie otwartych kilkadziesiąt z 280 sklepów sieci Polomarket.

– Potwierdzamy podpisanie umowy z Ruchem i uruchomienie w wybranych placówkach Polomarket usługi "Paczka w ruchu". Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych często korzystających z rozwijających się dynamicznie sklepów internetowych. Sklepy z opisywaną usługą czynne są siedem dni w tygodniu – czytamy w komunikacie sieci na łamach serwisu wiadomościhandlowe.pl.

Niedziele handlowe w 2021 r. Kiedy sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w 2021 r. będą w styczniu, marcu, kwietniu, czerwcu, sierpniu oraz grudniu. Łącznie siedem razy w roku. Sprawdzamy daty niedziel, w które nie obowiązuje zakaz handlu. Przeważnie są to ostatnie niedziele w miesiącu.

Markety korzystają z możliwości "przekwalifikowania się" na placówkę pocztową. Luka w prawie umożliwiła otwarcie się już części sklepów spożywczych, w których można odebrać przesyłkę. Zakaz handlu nie dotyczy sklepów, w których właściciele obsługują klientów w niedziele niehandlowe.

W ślad za Żabką, która działa w niedziele niehandlowe, zdecydowało się już kilka innych sieci sklepów m.in. Intermarché, Abc, Euro Sklep, Chata Polska, Stokrotka Express, Delikatesy Centrum, Sklep Polski, Lewiatan oraz Biedronka.

DF

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
xceko
Od dawna bojkotuję żabkę. Ich praktyki ekspansji i rozwoju przyprawiają mnie o mdłości. Ale to moje osobiste odczucia. Pozdrawiam :)
karbinadel
Wygląda na to, że spełniło się marzenie Jarosława, i znów mamy PRL. A Polak potrafi (kombinować)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
stachsgh
Jak będzie dobre promo to ok
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
wrecker
Osobiście popieram otwieranie w niedzielę ale dobrze żeby zapewniono na papierze 2 niedziele wolne w miesiącu każdemu lub wyższą stawkę za pracę tego dnia. Co do samego artykułu to nic dziwnego, że otwierają skoro ustawa dziurawa i z furtkami dla firm. Rząd zajęty propagandą, walką z sądownictwem albo aborcją a Osobiście popieram otwieranie w niedzielę ale dobrze żeby zapewniono na papierze 2 niedziele wolne w miesiącu każdemu lub wyższą stawkę za pracę tego dnia. Co do samego artykułu to nic dziwnego, że otwierają skoro ustawa dziurawa i z furtkami dla firm. Rząd zajęty propagandą, walką z sądownictwem albo aborcją a o dobrych ustawach dla gospodarki możemy zapomnieć
demeryt_69
Ludzie w Żabkach tyrają bez umowy, amigo!

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki