Sklepy "abc" uruchomią usługi kurierskie. Będą otwarte w niedziele

2019-11-26 14:22
publikacja
2019-11-26 14:22

Właściciele sklepów "abc" będą mogli uruchomić usługi kurierskie - poinformował w komunikacie prasowym Eurocash, który zapewnia wsparcie marketingowe i organizacyjne sieci.

/ fot. Jacek Halicki / Wikimedia Commons

Obsługa procesów wydawania i przyjmowania przesyłek od strony technicznej będzie możliwa dzięki Polskim ePłatnościom. Działania wdrożeniowe i wsparcie operacyjne w sklepach koordynuje Pointpack, integrator technologiczny usług kurierskich. Odpowiedzialny jest również za nawiązywanie i rozwijanie współpracy z firmami kurierskimi. Operatorem usługi będzie firma DHL Parcel.

Sieć sklepów "abc" jest największą siecią sklepów spożywczych w Polsce (ok. 8 600 placówek na terenie całego kraju), działających głównie w mniejszych miejscowościach, których właścicielami są niezależni polscy przedsiębiorcy.

"Zdecydowaliśmy się na udostępnienie usługi kurierskiej sieci sklepów abc, ponieważ takie rozwiązanie pozwoli naszym klientom – właścicielom sklepów – budować ich konkurencyjność na polskim rynku detalicznym. Możliwe, że część osób stwierdzi, że to odpowiedź na niedziele niehandlowe, jednak sklepy abc są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców i w większości decydowali się oni na otwieranie swoich sklepów w niedziele. Wielokrotnie to podkreślaliśmy, że małe niezależne sklepy są beneficjentem wprowadzonych zmian legislacyjnych" - powiedział, cytowany w komunikacie, Jan Domański, rzecznik prasowy grupy Eurocash.

Jak poinformował, wdrożenie usług kurierskich da przedsiębiorcom nowe korzyści, w tym możliwość zwiększenia liczby klientów i sprzedaży.

"Po pierwsze, obserwujemy wzrost liczby punktów handlowych, które oferują usługi kurierskie. Aktualnie świadczą je zarówno inne sieci franczyzowe, punkty prasowe czy stacje benzynowe. To zasługa przede wszystkim dynamicznego rozwoju branży e-commerce. Coraz więcej konsumentów jest zainteresowanych tą usługą i coraz częściej o jej wprowadzenie dopytywali również nasi klienci. Po drugie, dla sklepów małoformatowych to szansa na zwiększenie liczby klientów, uzyskanie dodatkowej marży, czy w praktyce po prostu większą sprzedaż. Co ciekawe, badania pokazują, że współczynnik współkupowania wynosi przy tego typu usłudze ok. 30 proc. Oznacza to, że 3 na 10 konsumentów nadając lub odbierając paczkę w punkcie handlowym, zrobi przy tej okazji zakupy. Wszystkie te czynniki wpłynęły na naszą decyzję o wdrożeniu usługi +Moja Paczka+ do sieci abc" - dodał Domański.

Poinformował, że celem grupy Eurocash jest wspieranie handlu niezależnego w Polsce i dostarczanie jego uczestnikom narzędzi i możliwości do konkurowania na tym rynku.

"Decyzja o tym, czy skorzystać z danego rozwiązania i poprawić konkurencyjność swojego sklepu poprzez zaoferowanie usług kurierskich lub pracę w niedzielę, zarówno wcześniej jak i teraz, jest wyłącznie po stronie właściciela sklepu" - powiedział.

Na placówkę pocztową i na sklep internetowy

Tak omija się w Polsce zakaz handlu w niedziele

Ustawa o zarazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Spod zakazu wyłączone są m.in. stacje paliw, kwiaciarnie, apteki, lodziarnie, cukiernie, sklepy z pamiątkami, lecznice dla zwierząt, sklepy z prasą czy placówki pocztowe.  

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
mick63
Bardzo dobrze, trzeba obchodzić bzdurne przepisy.

Pewnie za chwilę popłynie fala hejtu za to od "wykorzystywanych" pracowników - Jeżeli ktoś przychodzi po pracę do placówki która jest otwarta w niedzielę to należy rozumieć że się na to zgadza. Nie każdy musi pracować w handlu, są inne branże z
Bardzo dobrze, trzeba obchodzić bzdurne przepisy.

Pewnie za chwilę popłynie fala hejtu za to od "wykorzystywanych" pracowników - Jeżeli ktoś przychodzi po pracę do placówki która jest otwarta w niedzielę to należy rozumieć że się na to zgadza. Nie każdy musi pracować w handlu, są inne branże z zasady nie pracujące w niedzielę.
Kwestia druga : czy mam przez to rozumieć że pracownicy np kin lub restauracji które są wyłączone z zakazu to gorsza klasa, jacyś podludzie czy co. Ciągle mówią o sprawiedliwości społecznej i takiem tam bzdury - jak to się ma do tego???

Na marginesie - jakiś czas temu przy informacji w Kauflandzie widziałem logo DHL ;-))) Ciekawe kiedy oni zaczną handlować w niedzielę???
xiven
o ironio prawdziwa poczta polska nie pracuje i nigdy nie pracowała w weekendy, po co więc ten wyjątek dla placówek pocztowych?
daniel_1
Napiszcie kiedy "Biedronka" uruchamia usugi pocztowe?
anty12
To czy sklep bedzi dzialac w nd zalezy chyba od tego jakie lapowki daje. Tak dziala komuniz, gdzie urzednik z wujowa pensja decyduje, kto co moze.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki