REKLAMA

Netflix po raz pierwszy przegrywa. I to z bezpłatnym serwisem

2023-06-22 09:30
publikacja
2023-06-22 09:30
Netflix po raz pierwszy przegrywa. I to z bezpłatnym serwisem
Netflix po raz pierwszy przegrywa. I to z bezpłatnym serwisem
fot. DADO RUVIC / /  Reuters / Forum

W maju po raz pierwszy spadł udział Netfliksa w rynku. Na czoło wysunął się natomiast bezpłatny YouTube - wynika z najnowszego raportu The Gauge. To jaskółka zmian na rynku streamingu po wprowadzeniu przez giganta ograniczeń we współdzieleniu kont?

Netflix po raz pierwszy przegrał z YouTube

Z raportu The Gauge firmy Nielsen wynika, że w maju tego roku YouTube osiągnął rekordowy udział w mediach streamingowych w Polsce. 1,7 proc. w porównaniu do drugiego na liście Netliksa z 1,6 proc. robi wrażenie. 

Nielsen

Netflix walczy ze współdzieleniem kont

Blokadę współdzielenia kont Netflix zapowiadał od wielu miesięcy. Zauważył bowiem, że użytkownicy wykupują jeden pakiet, a potem dzielą się dostępem z kilkoma członkami rodziny czy znajomych. Długo tolerował taki sposób korzystania z serwisu, aż do niedawna. 

Polscy użytkownicy wcześniej otrzymali informację o dodatkowej opłacie za współdzielenie konta. Nie będzie ona dodawana automatycznie, jeśli Netflix podejrzewa dzielenie się hasłem - napisała niedawno Agata Wojciechowska, która śledzi każdy ruch Netfliksa. "Należy fizycznie dodać nowych użytkowników i dopiero kolejny rachunek zostanie powiększony o 9,99 zł. W ramach planów Standard będzie można dodać jednego użytkownika spoza gospodarstwa domowego (i zapłacą 52,99 zł), a w planie Premium - dwóch (łącznie abonament wyniesie 79,98 zł). Jest to nadal korzystniejsze cenowo wyjście, gdy podstawowy abonament wynosi 43 zł."

Użytkownicy YouTube mogą spać spokojnie?

Czy jednak użytkownicy YouTube mogą spać spokojnie? Niedawno pisaliśmy, że YouTube TV, należący do Google, wyłączył niektórym użytkownikom możliwość dzielenia się hasłem, choć wcześniej można było robić to bez problemu.

Do tej pory YouTube TV miał politykę podobną do netfliksowej, a więc udzielał zgody na udostępnianie haseł w ramach jednego gospodarstwa domowego. Nie zdarzało się wcześniej, by w jakikolwiek sposób egzekwował te przepisy, czy wprowadzał narzędzia do ograniczenia procederu.

Zobaczymy, w którą stronę pójdą działania serwisu.

KaWa

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
parma
nie rozumiem dlaczego netflixem nie zajął się urząd chroniący prawa konsumentów , żeby oglądać filmy w jakości 4k musisz wykupić najdroższy pakiet na 4 odbiorniki jak ktoś ma małe mieszkanie i jeden tv skazany jest na najgorszą rozdzielczość 720 to bardzo nieuczciwe i dyskryminujące zwłaszcza że nie możesz z nikim dzielić konta
inwestor.pl
Za rok będą dopłacać, żeby ktoś w ogóle oglądał tą lewicową propagandę.
jarekzbyszek
Jeszcze kilka sondaży i będą atrakcyjne promocje na Netflixa!
bha
A co tam są za nowe cuda, żeby za nie jeszcze dodatkowo co m-c płacić!?.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
infinityhost
W bardziej dojrzałych wersjach kapitalizmu ludzie walczą o wodę - ---

"...Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce, oznajmili, że tajemniczy mężczyzna załatwił swoje potrzeby na sąsiednim podwórku, a następnie ruszył w kierunku domu Pierce’a. Z ich relacji wynika, że nieznajomy okrążył ogród aktora, a potem
W bardziej dojrzałych wersjach kapitalizmu ludzie walczą o wodę - ---

"...Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce, oznajmili, że tajemniczy mężczyzna załatwił swoje potrzeby na sąsiednim podwórku, a następnie ruszył w kierunku domu Pierce’a. Z ich relacji wynika, że nieznajomy okrążył ogród aktora, a potem dostał się do jego posiadłości, gdzie został przyłapany na myciu się w pralni…

Kiedy dostrzegł policjantów, zaczął uciekać, ale nie zabiegł daleko. Chwilę później został zatrzymany. Oskarżono go o włamanie i kradzież wody. ..."

american dream.
chmiels odpowiada infinityhost
nie "ludzie" tylko jakaś jedna menda

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki