REKLAMA
WEBINAR

YouTube TV idzie śladami Netfliksa. Dość dzielenia się hasłem

2023-06-05 13:05
publikacja
2023-06-05 13:05

Czy Netflix zapoczątkował masowe porządki na platformach streamingowych? YouTube TV, należący do Google, wyłączył niektórym użytkownikom możliwość dzielenia się hasłem, choć wcześniej można było robić to bez problemu.

YouTube TV idzie śladami Netfliksa. Dość dzielenia się hasłem
YouTube TV idzie śladami Netfliksa. Dość dzielenia się hasłem
fot. Chao4991 / / Shutterstock

Na użytkowników YouTube TV padł blady strach. Okazało się, że nawet będąc w abonamencie rodzinnym, a więc oficnalnie udostępniając konto i hasło swoim bliskim, serwis zaczął wyłączać je poza tym podstawowym - donosi serwis 9TO5Google. Wiele osób skontaktowało się z pomocą techniczną serwisu, która poradziła usunięcie konta ze wspólnego abonamentu rodzinnego, a następnie ponowne dodanie. W znacznej części przypadków ten unik zadziałał.

Jak poinformował YouTube TV, to problem techniczny i trwają prace nad jego rozwiązaniem. Wyjaśniają, że sytuacja ta miała miejsce po jednej z aktualizacji. 

Jednak inny portal - CordCuttersNews - zwraca uwagę, że coraz częściej u osób, które współdzielą hasło do serwisu, pojawia się informacja, że mogą wykupić "samodzielny" abonament.

Do tej pory YouTube TV miał politykę podobną do netfliksowej, a więc udzielał zgody na udostępnianie haseł w ramach jednego gospodarstwa domowego. Nie zdarzało się wcześniej, by w jakikolwiek sposób egzekwował te przepisy, czy wprowadzał narzędzia do ograniczenia procederu. 

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windosorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

aw

Źródło:
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
chariotti
Jaki ten świat mały, nic nie pisali że Microsoft kupił Google :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
tubak
Jasne, lepszy jest nacjonalizm ksenofobia a potem faszyzm. Nie masz pojęcia kto to jest lewak mały człowieku.

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki