REKLAMA
WEBINAR

Współdzielenie konta na Netfliksie. Polskich użytkowników czeka opłata

2023-05-24 08:58
publikacja
2023-05-24 08:58

Kilka miesięcy temu Netflix zmienił podejście do współdzielenia kont, choć na początku istnienia sam zachęcał do takich działań. Spółka wydała komunikat dla polskich użytkowników portalu.

Współdzielenie konta na Netfliksie. Polskich użytkowników czeka opłata
Współdzielenie konta na Netfliksie. Polskich użytkowników czeka opłata
fot. Emre Akkoyun / / Shutterstock

Jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych zapowiadał walkę ze współdzieleniem kont od dawna. Jednak, gdy Netflix stawiał pierwsze kroki, sam zachęcał do takich działań w słynnym tweecie - "Love is sharing a password". Gdy rozpoznawalność została już wyrobiona, a pozycja umocniona, nadszedł czas zająć się pieniędzmi.

Netflix ma nadzieję, że osoby wcześniej współdzielące konto zdecydują się na wykupienie osobnego abonamentu lub dopłacą (9,99 zł miesięcznie) za współdzielenie. Do tysięcy użytkowników serwisu trafi poniższa wiadomość:

Konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu bez względu na miejsce pobytu — w domu, poza domem czy na urlopie - przypomina serwis w komunikacie.

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że współdzielenie konta na Netfliksie finansowo Polakom po prostu się opłaca. Najdroższy pakiet - oferujący najwyższą jakość filmów - kosztuje 60 złotych, a równocześnie korzystać z konta mogą 4 osoby. Matematyka jest prosta, wychodzi po 15 złotych na osobę. Z kolei najtańsza opcja (29 złotych) oferuje materiały jedynie w jakości SD (tak, w 2023 roku!). Korzystać może jednocześnie tylko jedna osoba.

Współdzielenie konta na Netfliksie. Jak ma wyglądać?

Po zmianach współdzielenie kont ma być możliwe dla:

  • planu standardowego (43 złote), który zapewnia użytkownikowi dostęp do materiałów w jakości HD i możliwość oglądania treści na maksymalnie 2 ekranach jednocześnie, a filmy i seriale można pobierać na 2 telefony lub tablety. Takie konto będziemy mogli współdzielić maksymalnie z jedną osobą za miesięczną opłatą 9,99 zł.
  • planu premium (60 złotych), który zapewnia użytkownikowi dostęp do materiałów w jakości HD i 4K UHD i możliwość oglądania treści na maksymalnie 4 ekranach jednocześnie, a filmy i seriale można pobierać na 6 telefonów lub tabletów, dźwięk 3D. Takie konto będziemy mogli współdzielić maksymalnie z dwiema osobami za miesięczną opłatą 9,99 zł za jedno miejsce.

Niewiadomą pozostaje ciągle, w jaki sposób miałby być weryfikowany fakt współdzielenia konta na Netfliksie. Były już pomysły z wysyłaniem kodu weryfikacyjnego - o czym pisaliśmy w artykule "15 minut i koniec. Krucjata Netfliksa przeciwko współdzieleniu kont". Pojawiały się także pomysły o weryfikacji, m.in. po sieci Wi-Fi. Użytkownicy będą meli obowiązek podłączenia się do domowej sieci co najmniej raz na 31 dni. To nada ich urządzeniom status "zaufany". Jednak w tej sprawie na razie serwis nie wydał jasnego komunikatu.

JM

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
wojteqq
Polskich użytkowników czeka anulowanie subskrypcji, a nie dodatkowe opłaty.
kjx
Nie będzie opłaty bo właśnie wycofałam subskrypcję. Konkurencja nie śpi :)
ministerprawdy
Netflix wie co robi. W Polsce korporacje wiedzą, że bojkoty konsumenckie nie działają i mogą robić co chcą. Ludzie trochę pomarudzą na forach, poopowiadają że już nigdy nic nie zapłacą, nie kupią a potem pokornie idą i płacą. Niestety to nie USA.
moravietz
"Polskich użytkowników czeka opłata" -Polski oddzial Netflixa czeka brak zapłaty.
abcx
Opłacam siłą rozpędu i w sumie rzadko zaglądam, fajnie byłoby jak by dali powód żeby z tego zrezygnować, jakieś wkurzające wpisywanie kodów albo coś w tym guście...
mocnybohun
Ja zrezygnowałem jakiś czas temu. Za dużo białych i heteroseksualnych, a za mało diversity i mniejszości seksualnych. Rocznie to już jakaś sensowna kwota się uzbiera. Lepiej wydać na coś mądrzejszego.
jarekzbyszek
Netflix będzie niedługo niszowy jak Canal+.

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki