REKLAMA
WEBINAR

Koniec żartów. Netflix zakasał rękawy i wziął się za współdzielenie kont

Agata Wojciechowska2023-05-31 08:25redaktor
publikacja
2023-05-31 08:25

"Miłość to dzielenie się hasłem", ale tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Tak nieładnie zestarzało się kiedyś czołowe haslo Netfliksa. Teraz trzeba dopłacić 9,99 zł za każdą osobę, która zdaniem platformy nie należy "do rodziny". Polscy użytkownicy już dostali komunikaty weryfikacyjne. 

Koniec żartów. Netflix zakasał rękawy i wziął się za współdzielenie kont
Koniec żartów. Netflix zakasał rękawy i wziął się za współdzielenie kont
fot. @Fido___ / / Twitter

Polscy użytkownicy wcześniej otrzymali informację o dodatkowej opłacie za współdzielenie konta. Nie będzie ona dodawana automatycznie, jeśli Netflix podejrzewa dzielenie się hasłem. Należy fizycznie dodać nowych użytkowników i dopiero kolejny rachunek zostanie powiększony o 9,99 zł. W ramach planów Standard będzie można dodać jednego użytkownika spoza gospodarstwa domowego (i zapłacą 52,99 zł), a w planie Premium - dwóch (łącznie abonament wyniesie 79,98 zł). Jest to nadal korzystniejsze cenowo wyjście, gdy podstawowy abonament wynosi 43 zł. 

Teraz najwyraźniej Netflix przeszedł do ofensywy i weryfikuje korzystających po IP. Po uruchomieniu platformy na telewizorze Smart TV widać komunikat, by "potwierdzić gospodarstwo domowe". Następnie na maila podanego przy rejestracji przychodzi powiadomienie. Urządzeniami można żonglować, jeśli się podróżuje poprzez funkcje "Przenieś profil" lub "Zarządzaj dostępem i urządzeniami". 

Współdzielący się kontem, ale nie korzystający z tego samego IP, zobaczą komunikat, w jaki sposób mogą wykupić subskrypcję. 

W gorszej sytuacji znaleźli się użytkownicy, którzy wykupili Netfliksa za pośrednictwem platform cyfrowych, sieci kablowych czy operatorów telekonunkacyjnych - informują WirtualneMedia.W ramach ich pakietów nie można na razie dodawać użytkowników spoza gospodarstwa domowego - takiej opcji nie udostępniła platforma w umowach partnerskich.

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windosorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
arzab
Pamiętam jak kiedyś w podobnej sprawie szumiała jak woda w kiblu Telekomunikacja Polska kiedy ludzie dzielili się internetem ! Życie szybko ich wyprostowało i teraz już nie szumią a nawet sami sprzedają routery.
xxx14
Same szczyny i brak jakości na tym Netflix
incitatus
Wreszcie jest news, który zjednoczy Polaków i wyjdą w proteście na ulice!
newpiotr
ok a co w przypadku jak ktoś ma zmienne IP np ma internet LTE
inwestor.pl
W naszym kraju grożą im pozwy, bo wszyscy Polacy to jedna rodzina, PiSowiec czy PeŁowiec, żadnej różnicy ni ma.
bigbadwolf
no i dobrze. już od jakiegoś czasu chciałem zrezygnować z tego... nie wiem jak to nawet nazwać, to akurat dobry moment i dobry powód.
efg
Ja dałem " nie teraz" jak podejmą zła decyzję o przypisaniu IP to ich pozwę
go_ral
ojej, no tak mi bardzo wszystko jedno z tego powodu. ludziom odlaczenie od netflixa wyjdzie tylko na dobre
1as
Bierzcie się do roboty lenie, a nie przed TV siedzieć.

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki