Najlepsze lokaty półroczne bez warunków na ponad 50 000 zł

redaktor Bankier.pl

2,60 proc. w skali roku – tyle maksymalnie mogą zarobić klienci, którzy zdecydują się wpłacić więcej niż 50 000 zł na jedną lokatę półroczną niewymagającą skorzystania z produktów powiązanych lub spełnienia innych wymogów. Próg 2 proc. rocznie przekroczyła jeszcze jedna propozycja na rynku.

W cyklicznie publikowanych rankingach lokat nie wychodzimy zwykle poza przyjęty schemat. Dla oszczędności w wysokości 10 000 zł oraz 100 000 zł sprawdzamy co miesiąc, które z ofert są najkorzystniejsze na dany okres. Zestawienie obejmujące najlepsze propozycje depozytów zakładanych na 6 miesięcy nie jest wyjątkiem. Przed publikacją standardowego rankingu lokat półrocznych przyglądamy się tym samym produktom, jednak z uwzględnieniem dodatkowych założeń. Tym razem wybraliśmy dziesięć najlepszych ofert dla klientów, którzy chcą wpłacić powyżej 50 000 zł na jedną lokatę półroczną, jednak nie za cenę obowiązku spełnienia dodatkowych warunków. Parametr determinujący zajmowane miejsce w tabeli pozostał niezmienny – wysokość oferowanej stawki procentowej.

Najlepsze lokaty półroczne bez warunków na ponad 50 000 zł
Najlepsze lokaty półroczne bez warunków na ponad 50 000 zł (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Nie odchodzimy także od innego założenia, które na dobre zagościło w publikowanych zestawieniach. Dany bank może pojawić się w tabeli tylko jeden raz. W sytuacji, kiedy posiada w ofercie większą liczbę lokat spełniających wytyczne, do rankingu włączyliśmy najlepszą z nich – czyli najwyżej oprocentowaną.  

Gdzie wpłacić więcej niż 50 000 zł – lokaty bez warunków

Klient, który chce wpłacić ponad 50 000 zł na lokatę półroczną, może otrzymać ofertę na ponad 2 proc. w skali roku w dwóch bankach. Najwięcej zapłaci PlusBank, który tym samym zajmuje pierwsze miejsce zestawienia. 2,60 proc. rocznie to procent, który jest dostępny na kilku produktach banku na ten okres. Jednym z nich jest Lokata Internetowa, którą można założyć, korzystając z wniosku online. Minimalna kwota depozytu to 1000 zł – bank nie wyznaczył górnej granicy dla przekazanego wkładu.

Najlepsze lokaty 6M bez warunków dla kwoty powyżej 50 000 zł

L.p.

Bank

Lokata

Oproc.

Kwota maks.

1.

PlusBank

Lokata Internetowa

2,60%

Brak

2.

Idea Bank

Lokata NR 1

2,40%

1 000 000 zł

3.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,70%

Brak

4.

Getin Bank, Noble Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,65%

Brak

5.

BOŚ Bank

EKOlokata Zyskowna

1,60%

200 000 zł

Lion’s Bank

Lokata Miracle

Brak

6.

Nest Bank

Nest Lokata

1,50%

2 000 000 zł

7.

Bank BPS

Lokata 365

1,30%

Brak

8.

Santander Consumer Bank

Lokata Online

1,20%

250 000 zł

9.

T-Mobile Usługi Bankowe

Lokata

1,00%

Brak

10.

Bank Pocztowy

Lokata Midi (poza Pocztowym Kontem)

0,95%

Brak

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl, stan na 15.11.2018 r.

Drugim i ostatnim bankiem, który pozwoli cieszyć się stawką wyższą niż 2 proc. w stosunku rocznym, jest Idea Bank. Wybór Lokaty NR 1 i utrzymanie jej do końca okresu jej trwania zaowocuje zyskiem w wysokości 2,40 proc. rocznie. Depozyt jest szeroko dostępny i można go otworzyć w placówce lub przez internet. Na pojedynczej lokacie można utrzymywać nie więcej niż 1 000 000 zł.

Na trzeciej pozycji w tabeli melduje się Toyota Bank z Lokatą Standard. Półroczny depozyt posiada stawkę w wysokości 1,70 proc. w skali roku. Jest to wariant poza obowiązującą promocją, która wymaga spełnienia dodatkowych warunków oraz posiada ograniczoną kwotę maksymalną w przeciwieństwie do standardowej oferty. Zainteresowanie lokatą można wyrazić, dzwoniąc na infolinię lub korzystając z dedykowanego wniosku.

W pierwszej piątce znaleźli się Getin Noble Bank, który za wybór e-Lokaty Tradycyjnej wynagrodzi klienta stawką w wysokości 1,65 proc. w skali roku, a także BOŚ Bank oraz Lion’s Bank skłonne wypłacić deponentowi niewiele mniej – oprocentowanie na EKOlokacie Zyskownej oraz Lokacie Miracle jest niższe o zaledwie 0,05 pp.

Decydując się na lokatę, która znalazła się poza TOP5, klient musi liczyć się z niższym zarobkiem. Na rynku znajdziemy jeszcze cztery oferty ze stawką min. 1 proc. rocznie dla danych wyjściowych. Różnica w stawce, co naturalne, przekłada się jednak na niższe odsetki. 1 pp. mniej to dla wkładu w wysokości np. 100 000 zł zarobek niższy o 400 zł.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 mapli

do tego zestawienia można dodać jeszcze obecną ofertę getinu, czyli lokaty na 3,3%. To jest dopiero propozycja!

! Odpowiedz
1 4 mhm

Czy „bez warunków” oznacza, że wykluczone zostały nawet lokaty wymagające posiadanie ROR?

Bo jeśli nie, to w Toyota Bank można też zdeponować do 180 tys. zł na 2,5% na lokatach Sprint
180 dni — czyli prawie pół roku (ROR jest bezpłatny jeśli saldo lokat wynosi min. 2,5 tys. zł).

! Odpowiedz