Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Lokując 10 000 zł, trzycyfrowy zysk osiągnie się tylko w przypadku dwóch propozycji. Będą to jednak oferty, które pod tak zwanymi gwiazdkami kryją kilka wymogów, w tym m.in. posiadanie konta osobistego, osiąganie określonych wpływów czy utrzymywanie dodatkowych środków na rachunku bankowym. Taka sama kwota wpłacona na najlepszą propozycję dostępną bez takich warunków przyniesie co najwyżej 98 zł odsetek.

Tym razem poddaliśmy analizie oferty lokat półrocznych. Sprawdziliśmy najlepsze propozycje dla kwoty 10 000 zł oraz 100 000 zł. W przypadku depozytów z niższym wkładem wyniki prezentujemy w dwóch tabelach. Pierwsza z nich obejmuje oferty, które wymagają od klienta spełnienia dodatkowych warunków, jednak z reguły oferują wyższą stawkę. Drugie zestawienie może zainteresować deponentów, którzy chcą uniknąć podpisywania umów o kolejne produkty bankowe lub nie mogą spełnić pozostałych wymogów oferty. Trzecia tabela to lista najwyżej oprocentowanych lokat dla kwoty 100 000 zł. Jeśli bank posiada pod daną marką więcej lokat o podobnych parametrach, to do danego zestawienia trafiła propozycja z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Największe odsetki za zdeponowanie 10 000 zł na pół roku przyniesie wybór Nest Lokaty Witaj w Nest Banku, jednak klient będzie zobowiązany spełnić dodatkowe warunki z regulaminu oferty. Deponent otrzyma 4,00 proc. w skali roku i zarobi ponad 163 zł, jeśli posiada status nowego klienta, założy konto osobiste w banku i zrealizuje wymóg dotyczący wpływów na rachunek. Klienci, którzy korzystają z konta firmowego mogą go wypełnić poprzez zasilanie go przelewami na kwotę łączną min. 6000 zł, jednak w tym wariancie konieczne będzie również dokonanie płatności do Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z kolei korzystający wyłącznie z Nest Konta muszą zagwarantować wpływ wynagrodzenia na kwotę nie mniejszą niż 2500 zł.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

163,32 zł

posiadanie konta; tylko dla nowych klientów, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,65%

108,20 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym

3.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

2,05%

83,70 zł

posiadanie konta i aktywne korzystanie z karty debetowej

4.

Bank Zachodni WBK

Lokata Bonusowa

1,90%

77,58 zł

dostępna tylko w oddziale po złożeniu wniosku o ubezpieczenie lub kartę kredytową; posiadanie konta osobistego w przypadku wyboru ubezpieczenia

5.

Toyota Bank

Depozyt Plus

1,80%

73,49 zł

posiadanie konta w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 14.08.2017 r.

Na pozycji drugiej znajduje się Lokata Cloud z oferty Idea Banku, która oferuje stawkę 2,65 proc. w skali roku. Depozyt jest skierowany do klientów, którzy posiadają lub założą konto osobiste i dysponują dodatkowymi oszczędnościami w wysokości 10 proc. wartości założonej lokaty. Aby bank zastosował podwyższoną stawkę, wspomniane środki trzeba będzie utrzymywać na koncie bankowym przez cały okres trwania depozytu. Jeśli klient zrealizuje podane warunki, to po pół roku osiągnie zysk w wysokości niewiele ponad 108 zł.

Propozycja z trzeciego miejsca rankingu to EKOlokata Superprocentująca od BOŚ Banku. Jeśli zainteresowany ofertą nie posiada konta osobistego w BOŚ Banku, to będzie musiał o nie zawnioskować. Ważne jest, aby klient nie zapomniał o dobraniu karty debetowej, z której w trakcie trwania lokaty należy aktywnie korzystać. Stawka na tym depozycie wynosi 2,05 proc. w skali roku, co pozwoli na wypracowanie ok. 84 zł odsetek.

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Oferta z pierwszego miejsca zestawienia najlepszych lokat na 10 000 zł bez dodatkowych warunków przyniesie zysk w wysokości 98 zł, czyli około 65 zł mniej od lidera rankingu depozytów wymagających od klienta skorzystania z innych produktów bankowych. Na taki zarobek mogą liczyć klienci, którzy skorzystają z Lokaty standardowej Inbanku na 2,40 proc. w skali roku. Środki zgromadzone na rachunkach lokat w Inbanku są chronione przez estoński odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – Tagatisfond. Bank wraca na pozycję lidera po kilkumiesięcznej przerwie.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Inbank

Lokata standardowa

2,40%

98,00 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-lokata granatowa

2,15%

87,78 zł

3.

Idea Bank

Lokata NR 1

1,80%

73,49 zł

4.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,70%

69,41 zł

5.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,65%

67,37 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 14.08.2017 r.

2,15 proc. w skali roku to oprocentowanie, jakie można znaleźć na e-Lokacie granatowej należącej do oferty depozytowej Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie. Jej wybór zaowocuje otrzymaniem niecałych 88 zł odsetek. Podium rankingu zamyka Idea Bank, którego Lokata NR 1 jest objęta stawką w wysokości 1,80 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie przyniesie po pół roku ponad 73 zł zysku.

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 100 000 zł

Idea Bank (Lokata Cloud) oraz Lion’s Bank (Lokata Fortune) to banki, które zapłacą klientowi zdecydowanemu na zdeponowanie 100 000 zł najwięcej. Na lepsze warunki ze względu na wysoką kwotę wkładu nie ma co liczyć, ponieważ stawka na tych depozytach jest jednakowa dla wszystkich lokat założonych na ten okres i wynosi 2,65 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie przełoży się na ok. 1082 zł odsetek i będzie osiągalne pod warunkiem utrzymywania na koncie osobistym dodatkowej kwoty stanowiącej równowartość 10 proc. wartości lokaty.

Najlepsze lokaty 6-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,65%

1082,07 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

Idea Bank

Lokata Cloud

2,65%

1082,07 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową

2.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,40%

979,98 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS

3.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata granatowa

2,15%

877,91 zł

lokata zakładana on-line

4.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

2,05%

837,06 zł

dla posiadaczy konta w banku z aktywną kartą debetową

5.

Bank Zachodni WBK

Lokata Bonusowa

1,90%

775,82 zł

dostępna tylko w oddziale po złożeniu wniosku o ubezpieczenie lub kartę kredytową; posiadanie konta osobistego w przypadku wyboru ubezpieczenia

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 14.08.2017 r.

Pozostałe propozycje nie pozwolą już na osiągnięcie czterocyfrowego zysku. Wiceliderem sierpniowego zestawienia zostaje Nest Lokata Lojalna od Nest Banku, która da zarobić 980 zł, jeśli klient zrealizuje podobne warunki, co w przypadku Nest Lokaty Witaj z pominięciem wymogu dotyczącego statusu klienta. Z oferty mogą skorzystać nowi i obecni posiadacze kont osobistych, którzy zapewnią wpływ wynagrodzenia w wysokości 2500 zł lub – jeśli posiadają również BIZnest Konto – wpływy w wysokości 6000 zł. W przypadku wyboru drugiej opcji klient musi dodatkowo wykonać jedną płatność na US lub ZUS. Stawka na tym depozycie wynosi 2,40 proc. w skali roku.

Ponad 100 zł mniej od propozycji z drugiego miejsca otrzymają klienci, którzy ulokują środki na e-Lokacie granatowej od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie. Różnica w wysokości odsetek wynika z oprocentowania, które jest niższe o 0,25 pp. od tego, które można znaleźć u wicelidera.  

Najlepsze lokaty półroczne – sytuacja na rynku

Mimo wakacyjnej pory banki nie ustają w modyfikowaniu stawek na swoich produktach depozytowych. W sierpniu, podobnie jak w dwóch poprzednich miesiącach, większość zmian przyniosła pozytywne informacje dla zwolenników lokat bankowych.

Na podwyżki zdecydował się m.in. Idea Bank, który podniósł oprocentowanie na półrocznej lokacie Cloud. Jeszcze przed miesiącem stawka wynosiła 2,40 proc. w skali roku – obecnie jest o 0,25 pp. wyższa. Ten ruch pozwolił bankowi odzyskać pierwsze miejsce wśród depozytów dostępnych dla kwoty 100 000 zł. Takie samo oprocentowanie zostało zastosowane również w przypadku Lokaty Fortune w Lion’s Banku, która także zajmuje pozycję lidera we wspomnianym zestawieniu. Swoją ofertę poprawił również Inbank, który wrócił do stawki obowiązującej w marcu 2017 roku. Do 19 lipca br. oferował 2,00 proc., obecnie jest to o 0,40 pp. więcej.

Z kolei Nest Bank obniżył nieznacznie oprocentowanie na Nest Lokacie Lojalnej oraz Nest Lokacie na Nowe Środki. Aktualna stawka wynosi 2,40 proc w skali roku po spełnieniu określonych warunków. Przed miesiącem depozyty oferowały 2,50 proc.

W zestawieniach najlepszych lokat zabrakło Lokaty Profitable oraz Lokaty Profitable PLUS należących do oferty Lion’s Banku. Od 10 sierpnia br. można je założyć wyłącznie na krótsze okresy. Skończyła się także promocja Lokaty Deklasującej XIII od BGŻOptima, z której można było skorzystać do 26 lipca br. Póki co, bank nie wystartował z kolejną edycją tego depozytu. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
16 5 modulometer

Pół roku w tak niepewnych czasach, rosnacych stopach i inflacji to wieczność. Osobiście nie zakładam lokat dłuższych niż 3mc, które i tak są oprocentowane lepiej niż półroczne. Obecnie najkorzystniejsze są lokaty kwartalne i roczne. Reszta to zwracanie sobie głowy i strata czasu

! Odpowiedz
8 15 mhm

„Pół roku w tak niepewnych czasach, rosnacych stopach i inflacji to wieczność.”
„Obecnie najkorzystniejsze są lokaty [...] roczne.”

Tak, oczywiście. Ale po co się tu tak uparcie ośmieszasz?

! Odpowiedz
13 2 modulometer odpowiada mhm

Tak trudno przeczytac ze zrozumieniem? Lokata roczna 3% w DB jest najkorzystniejsza. Obecnie. Masz problem ze zrozumieniem słowa obecnie i słów takich jak przyszłość, jutro, pojutrze oraz ich relacji do słowa 'obecnie'? kto tu sie ośmiesza?

! Odpowiedz
2 12 mhm odpowiada modulometer

Lokata roczna 3% w NIE JEST najkorzystniejsza „w tak niepewnych czasach, rosnacych stopach i inflacji”.

! Odpowiedz
5 0 modulometer odpowiada mhm

Zostawiam cię na następne dni z twoim problemem rozumienia słowa "obecnie". Dla ułatwienia zmienię je na ' w dniu dzisiejszym'. Moze to ogarniesz ale ja już ne mam siły tłumaczyć ci prostych rzeczy

! Odpowiedz
1 0 mhm odpowiada modulometer

„W dniu dzisiejszym”, „w tak niepewnych czasach, rosnacych stopach i inflacji” lokaty roczne „najkorzystniejsze” NIE SĄ.

[„Najkorzystniejszy” to stopień najwyższy od „korzystny”: «przynoszący korzyść materialną», czyli: «najbardziej przynoszący korzyść materialną», «przynoszący największą korzyść materialną» — zakładane obecnie lokaty roczne korzyść największą (w porównaniu z lokatami krótkoterminowymi) przyniosą z bardzo niewielkim prawdopodobieństwem.]

A może miałeś na myśli: „spośród lokat obecnie oferowanych przez banki NAJWYŻSZE OPROCENTOWANIE mają kwartalne i roczne”? Na to nie wskazuje dalszy ciąg „Reszta to zwracanie sobie głowy i strata czasu” (bo lokata roczna, nawet ponadprzeciętnie oprocentowana, to obecnie także zawracanie głowy i strata czasu), a przede wszystkim to zdanie też nie jest prawdziwe.

Spośród obecnie oferowanych lokat, jeśli pominiemy jednorazowe lokaty promocyjne tylko na nowe środki lub wręcz tylko dla nowych klientów, NAJWYŻEJ OPROCENTOWANE SĄ TE NA 2, 3, A NAWET 5 LAT... Jeśli jednak uwzględnimy także lokaty promocyjne, to — oprócz Lokaty powitalnej w DB — 3% możemy też dostać na 60-dniowej Dzień Dobry w CA oraz 40-dniowej Welcome w Lion's Bank (pomijając promocje lokat na niewielkie kwoty, choć przy 10000 zł także, oprócz kwartalnych 3,5% Happy w Idea i „dla nowych klientów” w mBanku wyróżniają się 2-miesięczne Happy na 4% oraz LOGujesz-LOKujesz Eurobanku na 3,5%)... Jak by na to nie patrzeć Twoje „najkorzystniejsze są lokaty kwartalne i roczne” nie pasuje...

Co ciekawe, niedawno narzekałeś tu na lokaty wymagające spełnienia dodatkowych warunków, a przecież reklamowana przez Ciebie powyżej Lokata powitalna 3% w DB także wymaga założenia i utrzymania tam ROR. Pisałeś też, że (nie akceptując takich bankowych ofert) za kilkaset tysięcy złotych kupisz jednostki funduszu inwestycyjnego (i to w liczbie pojedynczej, jednego!). Wszystko to pokazuje, że nie masz pojęcia o czym piszesz, nie masz też ani 500000 zł, ani 50000 zł, ani nawet 5000 zł — najprawdopodobniej jesteś zwykłym patolem, który żyje z zasiłków z naszych podatków i próbuje się dowartościować wypowiadając się na nieznane sobie tematy... Ale źle czynisz, Twoje wpisy tylko Cię ośmieszają, dobrze Ci radzę, daj sobie spokój z Bankierem, tabloidy i inne pudelki będą dla Ciebie bardziej odpowiednim miejscem...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl