Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Stawka na najlepszej lokacie półrocznej wynosi 2,40 proc. w skali roku. Posiadacz 10 000 zł znajdzie takie oprocentowanie nie tylko na depozycie, który wymaga od klienta spełnienia dodatkowych warunków. Za sprawą nowego gracza na rynku bankowym tyle samo będzie można zarobić na najkorzystniejszej ofercie „bez gwiazdek”.

Jak co wtorek, redakcja Bankier.pl prezentuje najwyżej oprocentowane lokaty dostępne aktualnie na rynku. Tym razem przyglądamy się depozytom półrocznym. Lokaty dla kwoty 10 000 zł przygotowaliśmy z zachowaniem podziału na oferty dostępne po spełnieniu dodatkowych warunków oraz propozycje, które nie posiadają takich ograniczeń. Ostatnia tabela zawiera depozyty, które mogą zainteresować klientów z zasobniejszym portfelem. Jeśli bank oferuje pod daną marką więcej niż jedną lokatę o podobnych parametrach, do zestawienia została włączona propozycja z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – marzec 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Decydując się na lokatę z dodatkowymi warunkami, najwyższy zysk można odnotować w przypadku Lokaty Cloud od Idea Banku. Stawka 2,40 proc. w skali roku jest do osiągnięcia, jeśli klient założy nieoprocentowane Konto Idealne, na którym będzie utrzymywał przez pół roku dodatkowe 1000 zł, czyli 10 proc. wartości lokaty na 10 000 zł.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,40%

98,00 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym

2.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,10%

85,74 zł

posiadanie konta w banku

3.

Nest Bank

Nest Lokata na Nowe Środki

2,00%

81,66 zł

posiadanie konta, tylko dla nowych środków

Toyota Bank

Depozyt Plus

2,00%

81,66 zł

posiadanie konta w banku

4.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

1,95%

79,62 zł

posiadanie konta i aktywne korzystanie z karty debetowej

5.

Bank Zachodni WBK

Lokata bonusowa

1,90%

77,58 zł

dostępna tylko w oddziale po złożeniu wniosku o ubezpieczenie lub kartę kredytową; posiadanie konta osobistego w przypadku wyboru ubezpieczenia

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu  »

Źródło: Bankier.pl, stan na 20.03.2017 r.

Drugie miejsce w rankingu lokat półrocznych z dodatkowymi warunkami na 10 000 zł zajmuje propozycja od Lion’s Banku ze stawką 2,10 proc. w skali roku. Oprocentowanie jest o 0,30 pp. niższe od obowiązującego na Lokacie Cloud, jednak wybierając Lokatę Profitable PLUS łatwiej o spełnienie warunków gwarantujących otrzymanie stawki. Lion’s Bank wymaga tylko konta osobistego w banku.

Pierwszą trójkę zamykają dwa depozyty. Pierwszym z nich jest Nest Lokata na Nowe Środki od Nest Banku. Drugi to Depozyt Plus, który można znaleźć w ofercie Toyoty Banku. Pozwolą one zarobić 2,00 proc. w skali roku, jeśli klient posiada ROR w banku. Nest Bank wymaga także ulokowania nowych środków, co jest tożsame z nazwą produktu.

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Wyższa stawka na lokacie okupiona jest zwykle wieloma warunkami. Posiadanie konta osobistego, ulokowanie nowych środków czy korzystanie z karty debetowej – to tylko część pomysłów, które stosują banki, aby zatrzymać klienta na dłużej. Nikogo to już nie dziwi, a klienci przyzwyczaili się do takich rozwiązań. Nowy bank postanowił  podnieść poprzeczkę i oferuje obecnie depozyt z atrakcyjnym oprocentowaniem, który może konkurować z najlepszymi lokatami na rynku, mimo że nie wymaga zrealizowania żadnych dodatkowych kryteriów.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Inbank

Lokata standardowa

2,40%

98,00 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-lokata granatowa

2,15%

87,78 zł

3.

Idea Bank

Lokata NR 1

2,00%

81,66 zł

4.

Getin Bank

e-lokata Tradycyjna

załóż lokatę»

1,95%

79,62 zł

5.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,90%

77,58 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 20.03.2017 r.

Mowa o Lokacie standardowej od Inbanku, czyli instytucji pochodzącej z Estonii, która prowadzi od niedawna działalność w Polsce za pośrednictwem oddziału. Wybierając depozyt półroczny, klientowi zostanie zaproponowana stawka w wysokości 2,40 proc. w skali roku. Lokatę można otworzyć przez internet, a kwota maksymalna depozytu nie może wynieść więcej niż 50 000 zł.

Pozycję wicelidera zajmuje e-lokata granatowa od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie na 2,15 proc. w skali roku. O 0,15 pp. mniej zaoferuje Idea Bank na Lokacie NR 1, która zajmuje ostatnie miejsce w TOP3. Obie lokaty można założyć, korzystając z wniosku internetowego.

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 100 000 zł

W przypadku lokat półrocznych, posiadanie większych oszczędności nie przyniesie dodatkowych korzyści. Najlepsza lokata dla 100 000 zł ma taką samą stawkę, co depozyt dostępny dla 10 000 zł. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmują Idea Bank (Lokata Cloud) oraz Lion’s Bank (Lokata Fortune) z oprocentowaniem wynoszącym 2,40 proc. w skali roku. Lokaty stawiają klientowi podobne wymagania. Posiadanie konta osobistego i utrzymywanie na nim dodatkowych środków (10 proc. wartości lokaty) przez pół roku to kryteria, które trzeba spełnić, aby skorzystać z oferty.

Najlepsze lokaty 6-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Lion’s Bank

Lokata Fortune

załóż lokatę»

2,40%

979,98 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

Idea Bank

Lokata Cloud

2,40%

979,98 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata granatowa

2,15%

877,91 zł

lokata zakładana on-line

3.

Nest Bank

Nest Lokata na Nowe Środki

2,00%

816,65 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki w banku

Toyota Bank

Depozyt Plus

2,00%

816,65 zł

dla posiadaczy konta w banku, możliwość założenia tylko z kanału elektronicznego

4.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

1,95%

796,23 zł

dla posiadaczy konta w banku z aktywną kartą debetową

Getin Bank

e-lokata Tradycyjna

załóż lokatę»

1,95%

796,23 zł

lokata zakładana on-line

5.

Bank Zachodni WBK

Lokata bonusowa

1,90%

775,82 zł

dostępna tylko w oddziale po złożeniu wniosku o ubezpieczenie lub kartę kredytową; posiadanie konta osobistego w przypadku wyboru ubezpieczenia

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 20.03.2017 r.

Drugie miejsce zajmuje produkt od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie (e-lokata granatowa) na 2,15 proc. w skali roku, a trzecia pozycja przypadła Nest Bankowi (Nest Lokata na Nowe Środki) oraz Toyota Bankowi (Depozyt Plus), których oferty posiadają stawkę 2,00 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie będzie dostępne po spełnieniu dodatkowych warunków, które są takie same, jak w przypadku pierwszego zestawienia.  

Najlepsze lokaty półroczne – sytuacja na rynku

Nowy bank pochodzący z Estonii z przytupem zaznaczył rozpoczęcie swojej działalności. Wchodząc na rynek, zdetronizował konkurencję wśród depozytów na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. Stawka, jaką obecnie oferuje, wynosi 2,40 proc. w skali roku, czyli tyle samo co najwyżej oprocentowana propozycja z dodatkowymi warunkami czy lokata dostępna dla 100 000 zł. Tak wysoka stawka na lokatach na 10 000 zł bez dodatkowych warunków była ostatnio dostępna w marcu 2016 roku. Inbank prowadzi swoją działalność za pośrednictwem oddziału i działa na zasadach tzw. jednolitego paszportu europejskiego, w związku z tym środki zgromadzone na jego produktach depozytowych nie są chronione przez polski system gwarantowania depozytów. Tym zajmuje się jego estoński odpowiednik.

Pozostałe zmiany nie były już tak znaczące. Lion’s Bank zmienił nazwę Lokaty Carnaval na Lokatę Profitable (również w wariancie PLUS adresowanym do klientów z kontem osobistym), obniżając jednocześnie stawkę z 2,00 proc. na 1,85 proc. w skali roku, co nie pozwoliło znaleźć się tej ofercie w TOP 5 najlepszych lokat półrocznych na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~karolinaFoltynska

Przez swoja głupote dałam się nabrać przez nieuczciwe towarzystwo ubezpieczeniowe. Zaproponowano mi polisolokatę, przez którą straciłam wszystkie oszczędności. Jeden zapis spowodował, że moje życie zmieniło się w pasmo długów . Na szczęście trafiłam na Kancelarię Prawną Invictus i Pana Michała Leszczyńskiego  tel: 883 555 181  To on  pomogł mi odzyskać moje pieniądze. Byłam zupełnie nieświadoma tego, że mogę walczyć z nieuczciwym ubezpieczycielem i że uda mi się odzyskać pieniądze . Dzięki nim wiem że to możliwe. Nie poddawajcie sie walczcie o swoje!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~zygsta

Należy zakladac lokaty w Alior Banku-bezpieczna z szokujacym oprocentowaniem-6 miesiecy na 0,95 procenta w skali roku!!!!

! Odpowiedz
1 1 ~Krzysztof

To ten sam rodzaj, jak na poczatku grecki Polbank, ale premia za nowosc i start jest zadna, szczegolnie jak konta oszczednosciowe Optima-2,3% albo Millennium 2,5%. Ich 2,4% nie wyglada zachecajaco, zeby "mrozic" kase na 6 miesiecy. Dlugie terminy 3-lata, na 3% sa obarczone duzym ryzykiem stopy procentowe, bo jak RPP zacznie podnosic stopy przy rosnacej inflacji, to 3% moze nie byc juz tak atrakcyjne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~ATomek

Dobre lokaty znajdziecie na http://finanse365.produktyfinansowe.pl/lokaty.html
Polecam !

! Odpowiedz
0 0 ~Michał

A BZ WBK ?

! Odpowiedz
2 3 ~Soho

Po co komu taka lokata na 10k skoro zysk z tego jest śmieszny. Niech dadzą na normalne kwoty lokaty po 2.4 a nie. Średnia krajowa to 4.5k po cholerę Polakom pokazujecie zestawienie na 10k

! Odpowiedz
1 1 ~Ratel

Autorzy zapomnieli o BGŻ Optima?

! Odpowiedz
2 9 tomek323

dawanie pieniędzy czarneckiemu to ogromne ryzyko.......

! Odpowiedz
7 4 ~Kasia

ryzyko, ze będziesz zadowolony jak ja

! Odpowiedz
1 2 ~834TW7

Chodzi o Ernesta Czarneckiego^^?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl