Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Stawki na najlepszych lokatach kwartalnych sięgają 4,00 proc. w skali roku. Tyle zarobić będą mogli klienci, którzy zdeponują nie więcej niż 10 000 zł oraz będą skłonni zrealizować dodatkowe warunki stawiane przez bank. Posiadanie konta osobistego jest tylko jednym z nich. Ze względu na niską kwotę maksymalną najbardziej korzystne oferty ominą klientów z zasobniejszym portfelem.

Tradycyjnie redakcja Bankier.pl porównuje oferty depozytów dostępnych na rynku, wybierając najlepsze z nich. Tym razem na tapet wzięte zostały lokaty na 3 miesiące. Propozycje na 10 000 zł prezentujemy w dwóch ujęciach. Pierwsza tabela obejmuje oferty, których stawka będzie do osiągnięcia po spełnieniu dodatkowych warunków, z kolei druga przedstawia depozyty, z których można skorzystać bez takich ograniczeń. Ostatnie zestawienie może zainteresować klientów dysponujących środkami w wysokości 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką posiada kilka depozytów o podobnych parametrach, to do danego zestawienia włączony został produkt oferujący najwyższe oprocentowanie.  

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najwyższe oprocentowanie na lokatach kwartalnych na kwotę 10 000 zł można znaleźć w trzech bankach. Stawka 4,00 proc. w skali roku jest jeszcze do uzyskania w Banku Millennium, Nest Banku oraz PlusBanku. Każdy z nich wymaga od klienta spełnienia innych warunków.

Lokata „Lubię to polecam” w Banku Millennium stanowi jedną z nagród dla osoby polecanej i polecającej, które wezmą udział w programie rekomendacyjnym. Będzie można z niej skorzystać, jeśli osoba zaproszona do programu zrealizuje warunki regulaminu, do których należy dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę nie mniejszą niż 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku. Taką samą stawką kusi Nest Bank na swojej Nest Lokacie Witaj. Oferta jest adresowana wyłącznie do nowych klientów, którzy otworzą rachunek w banku. Depozyt należy założyć do 30 dni po otwarciu konta bankowego. Trzecim bankiem z takim procentem jest PlusBank. Lokatę na Start można otworzyć, o ile posiada się rachunek w PlusBanku nie dłużej niż 12 miesięcy oraz nie korzystało się wcześniej z oferty depozytowej banku. Wszystkie lokaty z pierwszego miejsca zestawienia mają ograniczenie kwotowe. Ulokować na tych produktach można oszczędności nie większe niż 10 000 zł.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

neoBank

energoLOKATA 3M PLUS

2,40%

48,99 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Raiffeisen Polbank

Lokata Mobilna

2,00%

40,83 zł

tylko dla posiadaczy konta w banku i użytkowników aplikacji mobilnej

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.06.2017 r.

Wiceliderami rankingu są ex aequo Idea Bank (Lokata Happy) oraz mBank (Lokata dla nowych klientów). W ich przypadku również nie obejdzie się bez zrealizowania kilku warunków. Oba banki proponują oprocentowanie w wysokości 3,50 proc. w skali roku, ale tylko nowym klientom. Ponadto, możliwość skorzystania z Lokaty dla nowych klientów otwiera się po założeniu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w mBanku. Na obydwu produktach można zdeponować do 10 000 zł.

Lokata Bezkarna od BGŻOptima ze stawką 3,00 proc. w skali roku zajmuje najniższy stopień podium w zestawieniu. Tutaj także w cenie jest posiadanie statusu nowego klienta. Lokatę można założyć po otwarciu konta oszczędnościowego w banku. Niższe oprocentowanie rekompensuje dopuszczalność zerwania depozytu przed terminem zapadalności lokaty bez utraty odsetek oraz możliwość przekazania na rachunek lokaty wyższej kwoty, czyli 20 000 zł.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Dla klientów, którym zależy na samej lokacie banki również mają coś do zaproponowania. Trzeba się jednak liczyć ze znacznie niższą stawką niż na depozytach obwarowanych dodatkowymi obostrzeniami, choć ich plusem jest znacznie wyższa kwota maksymalna. Najlepszą tego typu propozycję można znaleźć w Idea Banku. Lokata Skarbonka da zysk w wysokości 2,20 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Skarbonka

2,20%

44,91 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

3.

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,65%

33,68 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,65%

33,68 zł

4.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

5.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,50%

30,62 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.06.2017 r.

Jeszcze jeden bank z zestawienia jest skłonny zaproponować na lokacie kwartalnej oprocentowanie wyższe niż 2,00 proc. w skali roku i jest to Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie. e-Lokata oranżowa jest dostępna przez internet a stawka, jaka przy niej widnieje, to 2,05 proc. w skali roku.

Na kolejnych propozycjach zarobi się już mniej. Trzecie miejsce zajmują Lion’s Bank (Lokata Profitable) oraz PlusBank (Lokata internetowa). Na obu depozytach stawka wynosi 1,65 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące na 100 000 zł

Najlepsza lokata dla wkładu wynoszącego 100 000 zł posiada niewiele wyższą stawkę niż najwyżej oprocentowany depozyt bez dodatkowych warunków dla dziesięciokrotnie niższego kapitału. 2,50 proc. w skali roku to najwyższa stawka, jaką może uzyskać klient, który będzie chciał ulokować taką kwotę na jednym depozycie. Do wyboru deponenta są dwa banki, które oferują takie oprocentowanie. W Idea Banku na taki procent można otworzyć Lokatę Happy Plus, która jest dostępna dla nowych klientów. Lokata Bezkompromisowa od BGŻOptima również jest skierowana do tej samej grupy klientów, ale dodatkowym warunkiem jest otwarcie konta oszczędnościowego w banku. Produkt posiada taki sam atut jak Lokata Bezkarna, czyli możliwość przedterminowego zerwania lokaty bez ryzyka utraty wypracowanego zysku. 

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Odsetki

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata HAPPY PLUS

2,50%

510,41 zł

dla nowych klientów

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,50%

510,41 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

2.

Nest Bank

Nest Lokata na Nowe Środki

2,40%

489,99 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki w banku, zakładana on-line

neoBANK

energoLOKATA 3M PLUS

2,40%

489,99 zł

dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana on-line

3.

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,35%

479,78 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

4.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

418,53 zł

lokata zakładana on-line

5.

PlusBank

Lokata „Nowa Kasa = Większy Zysk”

1,80%

367,49 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki w banku

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.06.2017 r.

Niewiele mniej, bo o 0,10 pp. oferują lokaty z kolejnego miejsca w zestawieniu. Mowa o energoLOKACIE 3M PLUS z neoBanku oraz Nest Lokacie na Nowe Środki dostępnej w Nest Banku. Pierwszy z banków zaproponuje oprocentowanie w wysokości 2,40 proc. w skali roku nowym klientom, którzy otworzą konto osobiste lub portfel depozytowy. Z oferty Nest Banku mogą skorzystać również obecni klienci, a poza warunkiem posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego należy spełnić wymóg dotyczący nowych środków.

Pierwszą trójkę zamyka Lokata Fortune od Lion’s Banku na 2,35 proc. w skali roku. Tyle można zyskać, jeśli klient zdecyduje się na konto osobiste, na którym będzie utrzymywał równowartość 10 proc. wysokości lokaty przez cały okres trwania depozytu, czyli 3 miesiące.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Najwyższą stawkę można obecnie uzyskać właśnie na lokacie kwartalnej. Popularność tego terminu przekłada się również na dość częste przeprowadzanie zmian w oprocentowaniu tych produktów. Podobnie jak w maju, również i w tym miesiącu kilka instytucji zdecydowało się na podwyżki lub cięcia.

Począwszy od 5 czerwca br. na Nest Lokacie na Nowe Środki w Nest Banku można otrzymać stawkę o 0,60 pp. wyższą od oferowanej do tej pory. 2,40 proc. w skali roku jest do zyskania również na innej lokacie kwartalnej w Nest Banku – Lokacie Lojalnej. Jest to nowy produkt skierowany przede wszystkim do obecnych klientów, którzy nie posiadają nowych środków, ale wypełnią warunki dotyczące wpływu wynagrodzenia na konto osobiste prowadzone przez bank. Dodatkowy warunek to wyrażenie zgód marketingowych.

Dobrą wiadomością jest także wprowadzenie do oferty Idea Banku depozytu przygotowanego dla klientów, którym zależy wyłącznie na samej lokacie. Lokata Skarbonka posiada oprocentowanie w wysokości 2,20 proc. w skali roku. Jest to stawka o 0,55 pp. wyższa niż na Lokacie NR 1 widniejącej w poprzednim zestawieniu.

Z kolei Getin Bank zdecydował się na cięcie stawki na e-Lokacie Tradycyjnej. Ponad miesiąc temu wynosiła ona 1,70 proc. w skali roku, jednak od tego czasu bank zdążył dwa razy obniżyć jej poziom. Od 17 maja br. lokatę można było założyć na 1,65 proc. w skali roku, a od 12 czerwca br. na procent mniejszy o kolejne 0,10 pp.

energoLOKATA 3M Gwarantowana od neoBanku oferuje mniej o 0,10 pp. niż na początku maja i w efekcie zrównała się z energoLOKATĄ 3M Plus, która tym samym wróciła do zestawienia najlepszych lokat jako bardziej znany produkt banku. 

max-width:645px

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 ~opa_aus_kreuzberg

Maine geld inwestuje w Polen tylko w swchule madchen co one arbeit przy autobahn. Jaaa das is gut. Banki z 4 procenten to nein, danke...

! Odpowiedz
0 13 komarwar

Przy takich stawkach i takich warunkach nikt nie powinien trzymać pieniędzy w bankach.

! Odpowiedz
0 21 ~zaniepokojony

Ściema te procenty

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl