Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Obecne stawki na lokatach miesięcznych nie pozwolą na wysoki zarobek. Najlepsza lokata na 10 000 zł opiewa na 3,50 proc. w skali roku, co przekłada się na zysk wynoszący niewiele ponad 23 zł. W przypadku ofert bez dodatkowych warunków korzyść jest znacznie niższa. Tylko jeden bank posiada ofertę, która przyniesie ponad 10 zł odsetek.

W pierwszym tygodniu czerwca redakcja Bankier.pl przygotowała ranking najlepszych lokat na okres jednego miesiąca. Depozyty dostępne dla wkładu wynoszącego 10 000 zł prezentujemy w dwóch tabelach. Pierwsza z nich przedstawia lokaty, które są dostępne po spełnieniu określonych przez bank dodatkowych warunków. Druga z kolei dotyczy lokat, które nie posiadają takich ograniczeń. Ostatnie zestawienie to najbardziej korzystne propozycje dla kwoty 100 000 zł. W przypadku, kiedy bank pod daną marką posiada więcej niż jedną lokatę o podobnych parametrach, do zestawienia trafiła oferta z najwyższą stawką procentową.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najwięcej za zdeponowanie 10 000 zł dostaną klienci eurobanku na Lokacie LOGujesz-LOKujesz. 3,50 proc. w skali roku przyniesie ponad 23 zł zysku, ale pod pewnymi warunkami. Należy do nich posiadanie konta i korzystanie z mobilnych rozwiązań bankowości elektronicznej. Depozyt jest dostępny wyłącznie w aplikacji mobilnej przez 7 dni od jej aktywacji na pierwszym urządzeniu.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

Warunki

1.

Eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

23,30 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,00%

19,97 zł

tylko dla nowych klientów

3.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

1,75%

11,64 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

4.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

9,32 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

8,64 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.06.2017 r.

Drugie miejsce – podobnie jak przed miesiącem – zajmuje Lokata HAPPY od Idea Banku. Jest to jeden z trzech wariantów okresowych tego depozytu. Lokata zakładana na miesiąc posiada stawkę 3,00 proc. w skali roku, co wypracuje odsetki w wysokości niecałych 20 zł. Zysk w tej wysokości przypadnie tym, którzy są nowymi klientami, ponieważ to właśnie dla nich została przygotowana oferta banku.

Na trzeciej pozycji plasuje się Lokata Profitable PLUS od Lion’s Banku. Tutaj stawka jest już znacznie niższa od konkurentów, którzy zajmują wyższe lokaty i wynosi 1,75 proc. w skali roku. W tym przypadku bank ceni sobie posiadanie konta, co jest warunkiem koniecznym otwarcia depozytu na tych warunkach. Jeśli klient utrzyma środki przez cały okres trwania depozytu, otrzyma po miesiącu ponad 11 zł odsetek.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Tylko jedna oferta z pierwszej piątki najlepszych lokat miesięcznych na kwotę 10 000 zł bez tak zwanych dodatkowych warunków pozwoli zarobić więcej niż 10 zł. Jest to propozycja Idea Banku, w którym na Lokacie Bezkonkurencyjnej można zyskać 2,00 proc. w skali roku. Oprocentowanie przełoży się na zysk w wysokości niewiele ponad 13 zł. Ostatnio taka stawka była do osiągnięcia w grudniu 2016 roku, również za sprawą Idea Banku.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Bezkonkurencyjna

2,00%

13,31 zł

2.

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,50%

9,98 zł

3.

PlusBank

Lokata internetowa

1,30%

8,64 zł

4.

Nest Bank

Nest Lokata

1,10%

7,32 zł

5.

Bank BPS

Lokata 365

0,75%

4,98 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.06.2017 r. 

O 0,50 pp. mniej można zdobyć na Lokacie Profitable w Lion’s Banku, czyli 1,50 proc. w skali roku. Jest to wariant depozytu dostępny bez konieczności otwarcia rachunku bankowego. Po miesiącu klient otrzyma blisko 10 zł odsetek. Ci, którzy liczą na większy zysk mogą wybrać lokatę z ROR, ze stawką o 0,25 pp. wyższą. Na trzeciej pozycji w TOP5 znajduje się Lokata internetowa od PlusBanku, o którą wnioskować można sprzed ekranu swojego komputera. Stawka na tym depozycie wynosi 1,30 proc. w skali roku, co pozwoli na zarobek w wysokości około 9 zł.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Lokaty krótkookresowe należą do najchętniej promowanych przez banki depozytów. Instytucje zachęcają do skorzystania z lokat miesięcznych lub kwartalnych, kusząc wyższą stawką niż na innych okresach. Ta zależność nie występuje jednak w przypadku wysokich kwot depozytów. Oferty promocyjne - poza koniecznością doboru kolejnych produktów lub spełnienia warunku wymagającego ulokowania nowych środków lub posiadania statusu nowego klienta – zazwyczaj wyróżniają się ograniczeniem dotyczącym kwoty maksymalnej. W przypadku depozytów miesięcznych najwyższą stawkę za ulokowanie 100 000 zł proponują dwa banki – Idea Bank (Lokata Cloud) oraz Lion’s Bank (Lokata Fortune). Na obu produktach można otrzymać 2,30 proc. w skali roku, ale pod kilkoma warunkami. Pierwszym z nich jest posiadanie konta osobistego z oferty banku, drugim – utrzymywanie na nim dodatkowych środków na poziomie 10 proc. wysokości lokaty, czyli 10 000 zł. Na tę sumę zostanie założona blokada na cały okres trwania depozytu. Wybór jednej z ofert da korzyść materialną wynosząca niewiele ponad 153 zł.

Najlepsze lokaty miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,30%

153,12 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową i mobilną

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,30%

153,12 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

2.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

93,20 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

3.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

86,54 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

4.

Volkswagen Bank Polska

Lokata PLUS

1,25%

83,21 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

5.

Bank Pekao

Lokata Mobilna

1,15%

76,56 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.06.2017 r.

Skorzystania z oferty kont osobistych nie uniknie również zainteresowany Lokatą zakładaną przez plusbank24 z drugiej pozycji zestawienia. Jest to depozyt należący do oferty PlusBanku z oprocentowaniem wynoszącym 1,40 proc. w skali roku. Produkt jest dostępny wyłącznie w bankowości internetowej. Ci, którzy się na niego zdecydują otrzymają po upływie miesiąca odsetki wynoszące niewiele ponad 93 zł.

Ostatnie miejsce w najlepszej trójce zestawienia zajmuje Nest Lokata od Nest Banku, która posiada stawkę o 0,10 pp. niższą od propozycji plasującej się oczko wyżej. Na tym depozycie na 1,30 proc. w skali roku można zarobić ponad 86 zł. Oferta jest jednak dostępna w bankowości internetowej po założeniu konta osobistego.

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Klienci, którzy nie skorzystali z oferty lokaty miesięcznej w maju wciąż mają szansę na otwarcie depozytu na tych samych warunkach, co przed miesiącem w większości przypadków. Wśród banków, które znajdują się w zestawieniu, tylko dwa z nich zdecydowały się na dokonanie zmian na swoich produktach.

Na plus można odnotować wprowadzenie przez Idea Bank Lokaty Bezkonkurencyjnej na 2,00 proc. w skali roku dostępnej dla wszystkich klientów bez żadnych ograniczeń. Depozyt zastąpił inną propozycję banku, która do tej pory zajmowała pozycję lidera w zestawieniu na 10 000 zł bez dodatkowych warunków – Lokaty NR 1. Jest to najwyższa stawka na depozycie tego typu od grudnia 2016 roku, kiedy to w Idea Banku można było założyć Lokatę grudniową. Jest to depozyt wprowadzony osobnym regulaminem, dlatego niewykluczone, że po założeniu lokaty przez określoną liczbę klientów zniknie z oferty banku.

Na minus należy wskazać obniżkę stawki na Lokacie w IKO dostępnej w aplikacji na smartfona w PKO Banku Polskim i Inteligo. Przed miesiącem oprocentowanie na depozycie wynosiło 1,75 proc. w skali roku. Obecnie jest to 0,70 proc. w skali roku. Bank wprowadził jeszcze jedną zmianę – na miesięcznym depozycie nie została określona kwota maksymalna jak to miało miejsce wcześniej, kiedy można było zdeponować nie więcej niż 10 000 zł. Lokata w IKO z nową stawką nie znalazła się wśród najlepszych lokat miesięcznych. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 2 ~Stefan

Jeśli chodzi o lokaty to obecnie niewiele można zarobić na nich - może na opłaty na konto. Ja teraz otworzyłem konto w Nest Banku i dostałem lokatę Witaj dla nowego klienta. Bardzo dobra oferta.

! Odpowiedz
4 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 8 ~dziadamilioner

I tak oto mając milion w banku nie da się utrzymać bez pracy tylko z odsetek-do czego doprowadzono?Do tego,że milionerzy będą chodzić w dziurawych butach,a tylko prezesi SKOk-ów będą się bawić!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
6 5 ~plebs

BitCoin dal 800% w 2 lata. olewajcie uslugi zyda dobrze wam radze

! Odpowiedz
4 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 5 ~hard_reset

Jakby założyć 30 takich lokat to można codziennie jeść pizze za darmo :)

! Odpowiedz
3 6 ~Baba

Za darmo to nie,zbytnie uproszczenie.Za 30 dziadowskich lokat.

! Odpowiedz
3 20 ~glos_rozsadku

Oznacza to, że inflacja zeżera 2 pizze miesięcznie.

! Odpowiedz
3 9 ~Patafian

Ja kupuję za to lizaki.Wychodzi więcej.

! Odpowiedz
5 2 ~Michał

A ja na lsk i ltc zarobiłem 10% w ciągu 3 dni :)

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl