Najlepsze konta oszczędnościowe – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl]

Konto oszczędnościowe może być dobrym rozwiązaniem dla klienta, który w niedalekiej przyszłości będzie potrzebował swoich środków. Tym bardziej, że propozycja z najwyższą stawką na rynku oferuje od niedawna 3,60 proc. w skali roku – o 0,10 pp. więcej niż czołowa lokata miesięczna. Aby cieszyć się takim zyskiem, konieczne będzie jednak spełnienie dodatkowych warunków.

Po rankingu lokat miesięcznych redakcja Bankier.pl wzięła pod lupę konta oszczędnościowe. Najlepsze oferty na 10 000  zł prezentujemy w dwóch tabelach. Pierwsza z nich traktuje o rachunkach, które będą wymagały od klienta spełnienia dodatkowych warunków. Drugie zestawienie przedstawia konta, które są dostępne bez takich ograniczeń. Jeśli bank posiada więcej propozycji o podobnych parametrach, to do zestawienia została włączona propozycja z najwyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze konta oszczędnościowe – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. kashanowa / YAY Foto)

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najwyższą stawkę na rachunku oszczędnościowym we wrześniu można znaleźć w Orange Finanse. Konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem w wysokości 3,60 proc. w skali roku można założyć w ramach obowiązującej promocji konta osobistego. Jego posiadanie to dopiero jeden z warunków akcji specjalnej. Promocyjna stawka będzie do osiągnięcia dla klientów, którzy mają umowę z Orange na usługi mobilne lub korzystają z oferty na kartę i jednocześnie są nowymi klientami dla banku. Niezbędne będzie także używanie dołączonej karty debetowej, ponieważ Orange Finanse wymaga dokonywania płatności bezgotówkowych na określoną kwotę. Korzystniejsza stawka obejmuje wkład do 10 000 zł i będzie obowiązywać przez pół roku. Z oferty można skorzystać do 1 lutego 2018 r.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,60%

23,96 zł

Oferta dla klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę. Konieczne jest założenie ROR-u w Orange Finanse i aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie). Wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; do 10 000 zł

2.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

3,00%

19,97 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami na łączną kwotę minimum 500 zł z rachunku dedykowanego do wypłaty świadczenia 500+; oprocentowanie gwarantowane do 30 września 2017 r., do 10 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł.

3.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

16,97 zł

Oferta dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,50%

16,64 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

Getin Bank / Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Na nowe środki”

2,50%

16,64 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 122 dni, do 100 000 zł.

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

2,50%*

16,50 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

Alior Bank

Konto Lokacyjne

2,50%**

0 zł

Oferta dla klientów, którzy ulokują nowe środki, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł.

5.

Idea Bank

Konto ZOŚKA

2,25%

14,97 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u, którzy co miesiąc będą przelewać na konto oszczędnościowe 10 proc. wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca; oprocentowanie dotyczy środków do kwoty 110 proc. średniomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca.

Nest Bank

Nest Oszczędności

2,25%

14,97 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto rachunek oraz przez następne 2 miesiące, do 50 000 zł.

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością dzienną.

**Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu promocji (po  4 miesiącach od otwarcia konta).

Źródło: Bankier.pl, stan na 06.09.2017 r.

Na drugim miejscu zestawienia znajdują się dwie instytucje, które wynagrodzą klienta stawką w wysokości 3,00 proc. w skali roku. Pierwszym z nich jest Bank Pocztowy ze swoją propozycją dla beneficjentów programu „Rodzina 500+”. Wspomnianym oprocentowaniem będą objęte oszczędności do 10 000 zł, jeśli klient będzie zasilał rachunek wpływami w wysokości min. 500 zł miesięcznie pochodzącymi z konta osobistego, na które wpływa świadczenie.

Tyle samo będzie można zarobić, decydując się na Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe w ramach przedłużonej promocji. Stawka 3,00 proc. w skali roku zostanie zaproponowana każdemu nowemu klientowi, który założy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywać 92 dni i dotyczy środków do 50 000 zł. Oferta jest dostępna do 31 października br.

Oczko niżej plasuje się db Konto Oszczędnościowe Plus od Deutsche Banku na 2,55 proc. w skali roku. Taką stawką będą się mogli cieszyć przez 92 dni nowi klienci lub osoby, które przeleją na konto nowe środki. Kwota maksymalna, która zostanie objęta wyższym procentem, wynosi 100 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najkorzystniejsza oferta dostępna bez ograniczeń kwotowych oraz czasowych i jednocześnie nie wymagająca korzystania z dodatkowych produktów ma stawkę niższą od wszystkich produktów, które znalazły się w TOP5 zestawienia najlepszych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł.

2,23 proc. w skali roku oferuje Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku. Oprocentowanie na rachunku jest aktualizowane co kwartał w oparciu o stawkę WIBOR 3M. Jego obecna wysokość obowiązywać będzie do końca września. Warto wspomnieć, że konto jest darmowe tylko w przypadku, jeśli klient nie wypłaci z niego środków w danym miesiącu. W przeciwnym razie rachunek zostanie obciążony opłatą w wysokości 30 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

14,84 zł

2.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

9,98 zł

3.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,65 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,06%

7,05 zł

5.

Bank Zachodni WBK

Konto oszczędnościowe VIP

1,01%

6,72 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 06.09.2017 r.

Drugą lokatę zajmuje konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku. Stawka na tym rachunku wynosi 1,50 proc. w skali roku. Istnieje możliwość podniesienia oprocentowania do 2,15 proc. po spełnieniu dodatkowych warunków. Ostatnie miejsce w pierwszej trójce zajmuje Rachunek oszczędnościowy od Banku BPS oferujący dla kwoty 10 000 zł oprocentowanie w wysokości 1,30 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

W przypadku zestawienia najlepszych kont lokacyjnych tylko jeden bank z czołówki zdecydował się na aktualizację oferty, podnosząc oprocentowanie dla wkładu do 10 000 zł i jednocześnie maksymalną stawkę dostępną na rynku.

Mowa o Koncie oszczędnościowym od Orange Finanse, które zajmuje pozycję lidera w rankingu rachunków dostępnych po spełnieniu dodatkowych warunków. Podwyżka oprocentowania z 3,50 proc. na 3,60 proc. w skali roku została wprowadzona przy okazji startu nowej edycji promocji „Dobry Start z Orange Finanse”. Do pozostałych elementów oferty należą gwarancja niezmienności opłat przez 2 lata oraz bonus za pierwszą transakcję w wysokości 1 zł.

Należy wspomnieć również o tym, iż w ciągu ostatniego miesiąca pojawiła się na rynku całkowicie nowa oferta od Alior Banku – Konto Lokacyjne. Klientom, którzy dysponują nowymi środkami, bank przyzna stawkę w wysokości 2,50 proc. w skali roku. Promocyjne oprocentowanie obejmuje część środków (maks. 100 000 zł) i obowiązuje przez 4 miesiące. Ważnym szczegółem jest natomiast częstotliwość kapitalizacji środków. Zanim klient będzie mógł cieszyć się pierwszymi zyskami, będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. W okresie promocyjnego naliczania odsetek bank dopisze je do rachunku dopiero na koniec okresu promocji, czyli po 4 miesiącach.

Do 17 sierpnia br. włącznie stawki na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym oraz najbardziej zyskownym depozycie miesięcznym były sobie równe. Obecnie Konto oszczędnościowe od Orange Finanse oferuje o 0,10 pp. więcej niż najwyżej oprocentowana we wrześniu lokata zakładana na 1 miesiąc.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 czytacz

wszystko to o d...potłuc.Niech mi wreszcie ktoś wytłumaczy czym różnią się nowe środki od starych?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne