Najlepsze konta oszczędnościowe – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Za założenie rachunku banki są w stanie zagwarantować do 3,50 proc. w skali roku, jednak w przypadku propozycji na wyższy procent zwykle oczekują czegoś w zamian. Zazwyczaj jest to założenie konta osobistego lub przekazanie nowych środków, jednak zdarzają się również bardziej nietypowe wymagania. Należą do nich m.in. korzystanie z usług telekomu lub dokonywanie cyklicznych wpłat na rachunek.

W najnowszym rankingu Bankier.pl przyglądamy się kontom oszczędnościowym. Tradycyjnie, najlepsze oferty dla wkładu w wysokości 10 000 zł prezentujemy z zachowaniem podziału na produkty, które wymagają od klienta spełnienia dodatkowych warunków oraz konta, z których skorzystać mogą wszyscy bez konieczności posiadania statusu nowego klienta, lokowania nowych środków czy podpisywania umów o produkty powiązane z ofertą. W każdym z zestawień dany bank może pojawić się wyłącznie raz. W tym przypadku do tabeli zostanie włączona propozycja z najwyższym oprocentowaniem.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze konta oszczędnościowe – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Na pierwszym miejscu zestawienia z dodatkowymi warunkami brak zaskoczeń. Kolejny już miesiąc pozycję lidera wśród rachunków dostępnych dla 10 000 zł zajmuje Konto oszczędnościowe od Orange Finanse objęte stawką 3,50 proc. w skali roku. Przepustką do osiągnięcia takiego zysku jest korzystanie z usług Orange, a dokładnie posiadanie abonamentu na usługi mobilne bądź korzystanie z telefonu na kartę. Ponadto, na taki zarobek będą mogli liczyć klienci, którzy założą konto osobiste w banku oraz przestawią się na płatności dokonywane za pomocą karty debetowej. Podwyższona stawka obejmuje 10 000 zł i obowiązuje przez pół roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

24,08 zł

Oferta dla klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę. Konieczne jest założenie ROR w Orange Finanse i aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie). Wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; do 10 000 zł

2.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

3,00%

20,63 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami na łączną kwotę minimum 500 zł z rachunku dedykowanego do wypłaty świadczenia 500+; oprocentowanie gwarantowane do 30 września 2017 r., do 10 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł.

3.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

17,54 zł

Oferta dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

4.

Getin Bank / Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Na nowe środki”

2,50%

17,19 zł

Oferta dla posiadaczy ROR w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 122 dni, do 100 000 zł.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,50%

17,19 zł

Oferta dla posiadaczy ROR w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk*

2,50%

17,05 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

5.

Idea Bank

Konto ZOŚKA

2,25%

15,47 zł

Oferta dla posiadaczy ROR, którzy co miesiąc będą przelewać na konto oszczędnościowe 10 proc. wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca; oprocentowanie dotyczy środków do kwoty 110 proc. średniomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca.

Nest Bank

Nest Oszczędności

2,25%

15,47 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto rachunek oraz przez następne 2 miesiące, do 50 000 zł.

*Rachunek oszczędnościowy z dzienną kapitalizacją odsetek.

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.08.2017 r.

Pozycję niżej zajmują dwa rachunki z oprocentowaniem w wysokości 3,00 proc. w skali roku. Jeden z nich, czyli Pocztowe Konto 500+ w Banku Pocztowym może być założony przez klientów, którzy pobierają świadczenie na podstawie programu „Rodzina 500+”. Samo otwarcie rachunku nie wystarczy, ponieważ bank wymaga od użytkownika zasilania konta wpływem na kwotę nie mniejszą niż 500 zł z rachunku, na które wpływają środki z programu. Oprocentowanie w tej wysokości ma zastosowanie do kwoty nie większej niż 10 000 zł i zostanie utrzymane co najmniej do końca września.

Drugą propozycją na ten sam procent jest Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe, które obecnie można otworzyć w ramach jednej z promocji. Warunki oferty specjalnej nie są zbyt skomplikowane. Taka stawka zostanie przedstawiona nowym klientom, którzy do końca sierpnia otworzą konto osobiste w banku. Lepsze oprocentowanie od standardowego będzie się naliczać przez 92 dni, jednak do określonej wysokości wkładu – 50 000 zł.

Prawie o 0,50 pp. niższą stawkę proponuje Deutsche Bank na swoim db Koncie Oszczędnościowym Plus. 2,55 proc. w skali roku będzie obowiązywać przez 4 miesiące i obejmie oszczędności do 100 000 zł. Warunek jest jeden –posiadanie statusu nowego klienta lub ulokowanie nowych środków.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Banki mają również w ofercie konta oszczędnościowe, z których można korzystać bez konieczności zrealizowania kilku dodatkowych podpunktów z regulaminu oferty. Wybierając tego typu rachunek, można zyskać do 2,23 proc. w skali roku. Tyle do zaoferowania ma Toyota Bank na swoim Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym. Ostateczne oprocentowanie jest sumą stawki WIBOR 3M oraz bonusu od banku. Toyota Bank aktualizuje je raz na kwartał, a obecna wysokość oprocentowania jest gwarantowana do końca września. Bank pobiera za prowadzenie konta opłatę miesięczną (30 zł), jednak zwraca ją klientom, którzy nie wypłacą z niego środków w danym miesiącu.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

15,34 zł

2.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

10,31 zł

3.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,06%

7,29 zł

5.

Bank Zachodni WBK

Konto oszczędnościowe VIP

1,01%

6,94 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.08.2017 r.

Drugą lokatę rankingu zajmuje konto oszczędnościowe Lion’s Excellence, które należy do oferty Lion’s Banku. Stawka dla klientów, których interesuje sam rachunek lokacyjny, wynosi 1,50 proc. w skali roku. Wyższe oprocentowanie (2,15 proc. w skali roku) jest zarezerwowane dla posiadaczy konta osobistego, którzy spełnią dodatkowe warunki.

Najniższy stopień podium przypadł Rachunkowi oszczędnościowemu od Banku BPS. Stawka na nim jest niższa od lidera o blisko 1 pp., a od konta z drugiego miejsca o 0,20 pp. Oprocentowanie 1,30 proc. w skali roku przypadnie każdemu, kto ulokuje 10 000 zł. Stawka wzrośnie, jeśli klient zdecyduje się na przechowywanie większych oszczędności.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

W porównaniu do zeszłego miesiąca skład obu rankingów pozostał prawie niezmienny. Bardziej uważni czytelnicy zauważą jednak niewielką różnicę. Mimo że Getin Bank oferuje taką samą stawkę, co przed miesiącem, to czwarte miejsce w zestawieniu rachunków z dodatkowymi warunkami zajmuje inna oferta promocyjna – „Na nowe środki”.

W przeciwieństwie do poprzedniej promocji („Na dobry początek”) obecna oferta gwarantuje 2,50 proc. nie tylko nowym klientom, ale również obecnym posiadaczom konta osobistego i konta oszczędnościowego. Kluczowy jest tutaj status środków – aby otrzymać lepsze oprocentowanie, oszczędności nie mogły być przechowywane na rachunku klienta czy innych produktach depozytowych przed datą salda początkowego, czyli 28 lipca 2017 r. Do podobieństw między obiema promocjami można zaliczyć okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania (122 dni) oraz wysokość środków, które są nim objęte – 100 000 zł. Oferta specjalna została przedstawiona 1 sierpnia br., a skorzystać z niej można do końca września.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 modulometer

Jaki jest sens żoglowania kontami i kartami na 3mc po to żeby z 10k otrzymać 85% brutto to nie wiem. I jeszcze po drodze wydać kilka tysięcy żeby utrzymać to oprocentowanie

! Odpowiedz
0 4 modulometer

85zł rzecz jasna

! Odpowiedz
1 5 glos_rozsadku odpowiada modulometer

za 85zł to mi się wstawać z łózka nie chce.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl