Najlepsze konta oszczędnościowe – lipiec 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Najlepsze oferty kont oszczędnościowych będą dostępne dla tych klientów, którzy będą skorzy zrealizować kryteria kryjące się pod tak zwanymi gwiazdkami. Na liście warunków stawianych przez bank nie brakuje tych dotyczących konta osobistego czy statusu klienta. W zamian można otrzymać stawkę w wysokości nawet 3,50 proc. w skali roku. Pozostali tylko w jednym banku znajdą oprocentowanie wynoszące choćby 2,00 proc.

Lipcowy ranking kont oszczędnościowych przedstawia najlepsze oferty dla tych, którzy zgromadzili kapitał w wysokości 10 000 zł. Na wzór rankingów lokat, najlepsze konta oszczędnościowe zostały przedstawione z zachowaniem podziału na produkty wymagające od klienta realizacji dodatkowych warunków (pierwsza tabela) oraz te, które nie mają takich obostrzeń (drugie z zestawień). W danym rankingu jeden bank może pojawić się raz. Jeśli posiada on kilka kont oszczędnościowych, to do tabeli została włączona oferta z najwyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe – lipiec 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze konta oszczędnościowe – lipiec 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Podobnie jak przed miesiącem, Konto oszczędnościowe od Orange Finanse zajmuje pierwszą lokatę wśród najlepszych rachunków z dodatkowymi warunkami dostępnych dla kwoty 10 000 zł. Jest to produkt oferowany w ramach promocji, która obowiązuje do 17 sierpnia br. Bank proponuje stawkę w wysokości 3,50 proc. w skali roku na maksymalnie 6 miesięcy dla środków do 10 000 zł, jednak dopiero jeśli klient spełni określone w regulaminie promocji wymogi. Należy do nich m.in. założenie konta osobistego w Orange Finanse i płacenie za zakupy dołączoną kartą debetową. Niemniej ważny jest jeszcze jeden warunek - posiadanie umowy na usługi mobilne lub korzystanie z oferty na kartę. 

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

24,08 zł

Oferta dla klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę. Konieczne jest założenie ROR w Orange Finanse i aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie). Wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; do 10 000 zł

2.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

3,00%

20,63 zł

Oferta dla beneficjentów programu 500+. Wymagane zasilanie konta wpływami na łączną kwotę minimum 500 zł z rachunku dedykowanego do wypłaty świadczenia 500+; oprocentowanie gwarantowane do 30 września 2017 r., do 10 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł.

3.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

17,54 zł

Oferta dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

4.

Getin Bank / Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Na dobry początek”

2,50%

17,19 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 122 dni, do 100 000 zł. Dla nowych klientów, którzy nie zdecydują się na ROR oprocentowanie promocyjne wynosi 2,10%

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,50%

17,19 zł

Oferta dla posiadaczy ROR w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk*

2,50%

17,05 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

5.

Idea Bank

Konto ZOŚKA

2,25%

15,47 zł

Oferta dla posiadaczy ROR, którzy co miesiąc będą przelewać na konto oszczędnościowe 10% wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca; oprocentowanie dotyczy środków do kwoty 110% średniomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca.

Nest Bank

Nest Oszczędności

2,25%

15,47 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto rachunek oraz przez następne 2 miesiące, do 50 000 zł.

*Rachunek oszczędnościowy z dzienną kapitalizacją odsetek.

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.07.2017 r.

Na drugim miejscu w rankingu są dwie oferty na 3,00 proc. w skali roku. Pierwsza z nich to Pocztowe Konto 500+, które można znaleźć w Banku Pocztowym. Konto dedykowane jest klientom, którzy są beneficjentami programu „Rodzina 500+”. Aby cieszyć się taką stawką, konieczne będzie kierowanie środków pochodzących z tego świadczenia właśnie na to konto. Wspomniana stawka obejmie wkład wynoszący nie więcej niż 10 000 zł i nie zmieni się do końca września. Takie samo oprocentowanie ma Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe, jednak nie jest to oferta wprowadzona na stałe. Skorzystają z niej nowi klienci, którzy założą w banku konto osobiste do końca sierpnia. Wyższe odsetki naliczane będą przez 92 dni i dotyczą salda do 50 000 zł.

W TOP3 znalazło się jeszcze db Konto oszczędnościowe Plus od Deutsche Banku, na którym można zarobić 2,55 proc. w skali roku. Na rachunku należy ulokować nowe środki. Podobnie jak w przypadku większości wspominanych wcześniej propozycji, stawka obejmie określoną wysokość oszczędności (100 000 zł) i będzie stosowana przez pewien czas (4 miesiące). 

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Kolejny z rzędu miesiąc Toyota Bank przoduje w zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych dostępnych bez żadnych dodatkowych obostrzeń na kwotę 10 000 zł. Stawka na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym wynosi 2,23 proc. w skali roku i zależy od wysokości wskaźnika WIBOR 3M. Ze względu na jego stały poziom od końca 2016 roku, została przedłużona na kolejny okres i będzie obowiązywać do co najmniej ostatniego dnia września. Za prowadzenie konta bank pobiera opłatę w wysokości 30 zł, jednak rachunek będzie darmowy, jeśli klient wstrzyma się od wypłaty środków w danym miesiącu.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

15,34 zł

2.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

10,31 zł

3.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,06%

7,29 zł

5.

Bank Zachodni WBK

Konto oszczędnościowe VIP

1,01%

6,94 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.07.2017 r.

1,50 proc. w skali roku to druga w kolejności najlepsza propozycja dla klientów zainteresowanych samym kontem oszczędnościowym. Tyle oferuje Lion’s Bank na rachunku Lion’s Excellence. Istnieje możliwość otrzymania wyższej stawki (2,15 proc. w skali roku), jednak jedynie pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest posiadanie konta osobistego w banku. Pozycję trzecią zajmuje Rachunek oszczędnościowy od Banku BPS, na którym oprocentowanie dla tej kwoty wynosi 1,30 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Część banków postanowiła na przełomie półrocza odświeżyć nieco swoją ofertę produktów oszczędnościowych. Na lokatach miesięcznych trudno było o większe roszady, jednak depozyty kwartalne oraz rachunki lokacyjne nie uniknęły pewnych zmian. W przypadku tych drugich większość z nich wiąże się z obniżkami stawek.

Zaczynając od pozytywnego akcentu, warto wspomnieć, że T-Mobile Usługi Bankowe wprowadził kolejną promocję dotyczącą Konta oszczędnościowego. Już wcześniej podbił stawkę do 2,00 proc. w skali roku, przekonując klientów do przelewania wynagrodzenia na prowadzony w banku ROR. Tym razem można otrzymać o 1,00 pp. więcej, ale tylko jeśli jest się nowym klientem banku. Także i w tym wariancie promocyjnym trzeba posiadać konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe. Stawka obowiązuje przez około kwartał. Po zakończeniu promocyjnego oprocentowania klient może skorzystać ze wspomnianej oferty specjalnej na 2,00 proc. w skali roku, która trwa do końca tego roku.

Mniej niż przed miesiącem zarobią nowi klienci BOŚ Banku. Z dniem 1 lipca br. konto EKOprofit zostało wycofane z oferty banku. Klienci, którzy pobierają świadczenie z programu „Rodzina 500+”, mogli na nim otrzymać 3,00 proc. w skali roku, a pozostali 2,75 proc. Rachunek zajmował także wysokie miejsce w zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków, oferując 1,65 proc. w skali roku tym, którzy nie założyli konta osobistego. Konto EKOprofit zostało zastąpione EKOkontem oszczędnościowym w trzech wariantach. Najwyższą stawkę ma rachunek z nazwą poszerzoną o „500+”. Wynosi ona 2,20 proc. w skali roku.

Obniżki odnotowano także w BGŻOptima (Konto BGŻOptima) oraz w Lion’s Banku (Lion’s Excellence). W pierwszym z nich zmieniono nazwę na Rachunek Smart i obniżono oprocentowanie standardowe obowiązujące poza promocją z 1,50 proc. w skali roku do 0,70 proc. W Lion’s Banku cięcie wyniosło 0,25 pp. i dotknęło tylko stawkę maksymalną dostępną po spełnieniu dodatkowych warunków, które również uległy zmianie.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 staryznajomy

już wiele razy pisałem, że ktoś kto ma tylko 10 tys. zł oszczędzając cały rok "zarobi" ...16 złotych miesięcznie czyli 50 groszy dziennie. Lepiej te pieniądze wydać na promocje w markecie i kupno mąki, cukru, margaryny czy czegokolwiek na promocji 20czy50% rabatem czy kupno raz w miesięcy zapasu czegoś co komuś szybko schodzi kupując go np. na wyżej opisanej promocji czy hurtowni :) Bardziej się to przełoży na zysk w kieszeni niż trzymanie w bankach :)
No ale banki żyją z takich ciułaczy którzy jak chcą pożyczyć od banku gotówkę to banki ładują RSSO na poziomie 20 % czyli 10 x więcej niż same dają za obracanie naszymi pieniędzmi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 mhm

Ja rozumiem, że można się pomylić w obliczeniach, ale Ty nie umiesz nawet czytać tabelek — Bankier powyżej wyraźnie podaje, że z kapitału 10 k zł odsetki netto w wysokości kilkunastu, a nawet dwudziestu kilku złotych OTRZYMUJE SIĘ PO MIESIĄCU, a nie po roku, jak twierdzisz.

Korzystanie z depozytów bankowych nie wyklucza korzystania z promocji w sklepach, a często może być łatwiejsze, choć Tobie pewnie się nie mieści w głowie, że ktoś (jak np. ja) może w ogóle nie kupować mąki, cukru czy margaryny... Choć ja też korzystam z promocji, w szczególności staram się tylko tak kupować kosmetyki — i rzeczywiście na jednym takim produkcie zyskuję kwoty większe, niż od takich depozytów na 10 k (ale też w bankach mam środki „nieco” większe i dostaję kilkaset złotych odsetek miesięcznie, w promocjach trudno byłoby osiągnąć taki wynik).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 kj_dikembe

Czyż opłata w wysokości 30zł jaką pobierze ToyotaBank za wypłatę z konta nie jest warunkiem zasługująca na "gwiazdkę" a tym samym zmianę kategorii rankingu do jakiego trafiła ta oferta konta oszczędnościowego. W przypadku takiego konta - opłata zostanie pobrana przynajmniej jeden raz, co przy wpłacie 10tys. zł na dwa miesiące ... przeje cały zysk z konta oszczędnościowego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 mhm

Trochę racji masz, nie jest to typowe konto oszczędnościowe, w szczególności nie nadaje się do takiego lokowania, o jakim piszesz (10 k na 2M), jednakowoż (że tak nawiążę do Twojego „czyż”) chciałem zwrócić uwagę, że opłaty 30 zł nie płacimy zakładając z konta lokatę, a te Toyota ma niezłe (ja już od kilku miesięcy dużą część swoich oszczędności mam tam na 2,5%).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl