Najlepsze konta oszczędnościowe – październik 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Wybierając spośród czołówki najlepszych kont oszczędnościowych, można otrzymać stawkę od 2,50 do 3,60 proc. w skali roku. Będą to jednak oferty obwarowane dodatkowymi warunkami, wśród których nie brakuje m.in. wymogu posiadania konta osobistego czy konieczności ulokowania nowych środków.

Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe dla kwoty 10 000 zł przedstawiamy – podobnie jak w przypadku zestawień najlepszych depozytów – w dwóch ujęciach. Pierwsza tabela obejmuje rachunki, których stawka będzie do osiągnięcia dopiero po spełnieniu wymogów stawianych przez bank. Czytelnicy zainteresowani rachunkami lokacyjnymi, których oprocentowanie będzie dostępne bez konieczności ich realizowania, powinni zajrzeć do drugiego zestawienia. W danym rankingu jeden bank może zagościć tylko raz. W takiej sytuacji pod uwagę została wzięta propozycja z najwyższym oprocentowaniem.

(fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Pierwszą lokatę w zestawieniu obejmującym oferty z dodatkowymi warunkami, na których można ulokować kwotę w wysokości 10 000 zł, zajmuje Konto oszczędnościowe od Orange Finanse. Promocyjne oprocentowanie na poziomie 3,60 proc. w skali roku będzie do osiągnięcia, jeśli nowy klient założy konto osobiste w ramach oferty specjalnej i zrealizuje dodatkowe wymogi wypunktowane w regulaminie promocji. Należą do nich korzystanie z oferty Orange (posiadanie abonamentu na usługi mobilne lub oferty na kartę) oraz dokonywanie płatności bezgotówkowych dołączoną do ROR-u kartą. Z wyższych odsetek klient będzie się mógł cieszyć przez 6 miesięcy. Podane oprocentowanie obejmuje wkład do 10 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,60%

24,76 zł

Oferta dla klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę. Konieczne jest założenie ROR-u w Orange Finanse i aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie). Wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; do 10 000 zł

2.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

3,00%

20,63 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 31 grudnia 2017 r., do 10 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł.

3.

Getin Bank / Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Na nowe środki”

2,70%

18,57 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 122 dni, do 200 000 zł.

4.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

17,54 zł

Oferta dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

5.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,50%

17,19 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

2,50%*

17,05 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

Alior Bank

Konto Lokacyjne

2,50%**

0 zł

Oferta dla klientów, którzy ulokują nowe środki, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł.

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością dzienną.

**Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu promocji (po  4 miesiącach od otwarcia konta).

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.10.2017 r.

Stawkę nie niższą niż 3 proc. w skali roku oferują jeszcze tylko dwa banki. Równo 3 proc. w skali roku można zyskać, jeśli wybierze się ofertę Banku Pocztowego lub T-Mobile Usługi Bankowe. Pierwszy z nich tyle oferuje na swoim Pocztowym Koncie 500+. Warunkiem uzyskania wspomnianego oprocentowania jest zasilanie rachunku wpływami ze świadczenia z programu rządowego "Rodzina 500+". Stawka obowiązuje okresowo, jednak nie krócej niż do końca 2017 roku i dotyczy oszczędności nie większych niż 10 000 zł.

Ci, którzy chcieliby zarobić tyle samo, ale nie są beneficjentami programu rządowego, mogą być zainteresowani Kontem oszczędnościowym od T-Mobile Usługi Bankowe. Lista warunków, jakie wyróżnia bank, składa się z założenia konta osobistego i posiadania statusu nowego klienta. Podwyższona stawka obejmuje środki do 50 000 zł i będzie stosowana przez kwartał.

Podium uzupełnia Konto oszczędnościowe od Getin Banku, które można otworzyć w ramach promocji „Na nowe środki”. Klientom, którzy skorzystają z tej propozycji, bank będzie naliczał odsetki według stawki w wysokości 2,70 proc. w skali roku dla kapitału do 200 000 zł. Korzystniejsze oprocentowanie będzie obowiązywało przez blisko 4 miesiące. Aby skorzystać z oferty, należy posiadać konto osobiste w Getin Banku i przekazać na przechowanie nowe środki. Promocja jest również dostępna w Noble Banku.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Wśród propozycji, które nie uzależniają wysokości stawki procentowej od dodatkowych warunków, trudno o ofertę zbliżoną do czołówki pierwszego z zestawień. Na czele ofert tego typu można znaleźć Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku z oprocentowaniem 2,23 proc. w skali roku. Jego wysokość jest aktualizowana raz na kwartał w oparciu o stawkę WIBOR 3M. Aktualne oprocentowanie będzie obowiązywać co najmniej do końca roku. Bank pobiera za obsługę rachunku opłatę miesięczną w wysokości 30 zł, jednak zrezygnuje z niej, jeśli posiadacz nie wypłaci środków w danym miesiącu.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

15,34 zł

2.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

10,31 zł

3.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,06%

7,29 zł

5.

Bank Zachodni WBK

Konto oszczędnościowe VIP

1,01%

6,94 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.10.2017 r.

Posiadacz 10 000 zł może również rozważyć rachunek Lion's Excellence od Lion’s Banku ze stawką podstawową w wysokości 1,50 proc. w skali roku. Jest to standardowe oprocentowanie, które może zostać podwyższone po spełnieniu dodatkowych warunków. Na trzecim miejscu znajduje się Rachunek oszczędnościowy od Banku BPS, który dla tej kwoty proponuje 1,30 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Najnowsze zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych nie różni się istotnie od wrześniowej odsłony. Prawie wszystkie propozycje, którym udało się zmieścić w czołówce, zachowały oprocentowanie obowiązujące w poprzednim miesiącu. Wyjątkiem jest Getin Bank, który przedłużył trwającą do 30 września br. ofertę, zmieniając jednocześnie jej warunki.

W ramach drugiej edycji promocji „Na nowe środki” klient może otrzymać stawkę w wysokości 2,70 proc. w skali roku, czyli o 0,20 pp. wyższą niż poprzednio. Bank zmodyfikował także zapisy dotyczące kwoty maksymalnej, która jest objęta promocyjnym oprocentowaniem – również na korzyść klienta. W przypadku posiadaczy rachunków, którzy przystąpili do promocji nie wcześniej niż 1 października br., bank zastosuje wyższy procent do kwoty w wysokości 200 000 zł. Wcześniejszy limit był o połowę niższy.

Zmiany, które wprowadził Getin Bank do swojej oferty, zaowocowały lepszą pozycją w zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami. Konto oszczędnościowe „Na nowe środki” można otworzyć do 15 listopada 2017 r. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne