Najlepsze konta oszczędnościowe – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Klient poszukujący rachunku oszczędnościowego przynoszącego relatywnie wysoki zysk może jeszcze znaleźć trzy oferty ze stawką nie mniejszą niż 3 proc. w skali roku. Sęk w tym, że nie są to propozycje dla każdego. Najlepsze konto jest skierowane do klientów korzystających z usług telekomunikacyjnych Orange, z kolei oprocentowanie na dwóch pozostałych będzie dostępne wyłącznie dla beneficjentów programu „Rodzina 500+”.

Konta oszczędnościowe z najwyższymi stawkami na rynku prezentujemy z zachowaniem podziału na produkty wymagające realizacji dodatkowych warunków (np. ulokowanie nowych środków, założenie rachunku bankowego, pobieranie świadczenia "Rodzina 500+" czy korzystanie z określonych usług) i takie, które nie stawiają takich wymogów. Podobnie jak w przypadku publikowanych rankingów lokat jeden bank może pojawić się w danym zestawieniu tylko raz. Wtedy do rankingu włączona zostanie najwyżej oprocentowana propozycja.

Najlepsze konta oszczędnościowe – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze konta oszczędnościowe – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

W zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych dla kwoty 10 000 zł przoduje oferta od Orange Finanse. Konto oszczędnościowe przyniesie zysk na poziomie 3,50 proc., jeśli klient zrealizuje kilka dodatkowych warunków. Przede wszystkim należy być klientem Orange i posiadać umowę na usługi mobilne lub korzystać z oferty na kartę. Po spełnieniu tego wymogu pozostaje jeszcze kilka kolejnych przeszkód. Obligatoryjne jest posiadanie rachunku bankowego oraz korzystanie z plastiku. Na transakcje kartowe trzeba wydać nie mniej niż 300 zł miesięcznie. Stawka nie jest dana przez bank na stałe, a na okres 6 miesięcy. Obowiązuje do kwoty wynoszącej 10 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

23,30 zł

Oferta dla klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę. Konieczne jest założenie ROR w Orange Finanse i aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie). Wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; maks. 10 000 zł

2.

BOŚ Bank

EKOprofit (dla klientów 500+)

3,00%

19,97 zł

Oferta dla beneficjentów programu 500+. Wymagany ROR zasilany świadczeniem 500+, aktywna karta debetowa, wpływy na konto oszczędnościowe min. 500 zł/m-c, brak wypłat z konta oszczędnościowego. Dla klientów nie otrzymujących świadczenia 500+ oprocentowanie promocyjne wynosi 2,75%*, maks. 50 000 zł

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

3,00%

19,97 zł

Oferta dla beneficjentów programu 500+. Wymagane zasilanie konta wpływami na łączną kwotę minimum 500 zł z rachunku dedykowanego do wypłaty świadczenia 500+; oprocentowanie gwarantowane do 30 czerwca 2017 r., maks. 10 000 zł

3.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

16,97 zł

Oferta dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

4.

Getin Bank / Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Na dobry początek”

2,50%

16,64 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 122 dni, do 100 000 zł. Dla nowych klientów, którzy nie zdecydują się na ROR oprocentowanie promocyjne wynosi 2,10%

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,50%

16,64 zł

Oferta dla posiadaczy ROR w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk**

2,50%

16,50 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

5.

Lion's Bank

Lion’s Excellence***

2,40%

15,98 zł

Oferta dla klientów posiadających ROR, którzy dokonają w poprzednim miesiącu transakcje bezgotówkowe kartą (kredytową lub debetową) na kwotę min. 3000 zł lub zasilą ROR kwotą min. 12 000 zł.

*Wymagane zagwarantowanie wpływu w wysokości min. 1000 zł/m-c, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, korzystanie z karty debetowej oraz brak wypłat z konta oszczędnościowego w danym kwartale kalendarzowym okresu promocji.

**Rachunek oszczędnościowy z dzienną kapitalizacją odsetek.

*** Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.06.2017 r.

Na produktach, które zajmują drugą lokatę w zestawieniu najwięcej skorzysta określona grupa klientów. Na Pocztowym Koncie 500+ od Banku Pocztowego oraz Koncie EKOprofit od BOŚ Banku można otrzymać stawkę 3,00 proc. w skali roku, jeśli jest się beneficjentem programu rządowego „Rodzina 500+”. Klient, który chce skorzystać z oferty lidera rankingu jest zobowiązany do spełnienia szeregu warunków. Nie inaczej jest w przypadku propozycji z drugiego miejsca.

Bank Pocztowy wymaga od klienta zasilania konta oszczędnościowego środkami pochodzącymi ze świadczenia. Oprocentowanie jest gwarantowane do końca tego miesiąca i obejmuje wkład nie większy niż 10 000 zł. Z kolei lista warunków w BOŚ Banku jest trochę dłuższa. Konieczne jest posiadanie konta osobistego, na które wpływa świadczenie, korzystanie z „debetówki”, przelewanie min. 500 zł na konto oszczędnościowe oraz niedokonywanie wypłat z konta w danym kwartale. Na plus można odnotować wyższą kwotę maksymalną – 50 000 zł. Oba rachunki mogą zostać otwarte przez klientów, którzy nie korzystają ze świadczeń, ale z obniżoną stawką.

Na ostatnim miejscu w pierwszej trójce znalazło się db Konto Oszczędnościowe Plus od Deutsche Banku. Oferta nie jest powiązana z kontem osobistym, a jej podstawowym wymogiem jest ulokowanie nowych środków. Oprocentowanie w wysokości 2,55 proc. obowiązuje przez cztery miesiące. Tą stawką objęte są oszczędności do 100 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najbardziej korzystna oferta dla klienta z oszczędnościami w wysokości 10 000 zł, któremu zależy wyłącznie na koncie oszczędnościowym ma stawkę o 0,17 pp. niższą niż konto, które zajmuje ostatnią pozycję w TOP5 najlepszych rachunków z dodatkowymi warunkami. Oprocentowaniem w wysokości 2,23 proc. kusi Toyota Bank na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym. Jego wybór najlepiej opłaci się klientom, którzy potraktują rachunek jak lokatę z możliwością dopłacania środków. Bank pobiera opłatę za prowadzenie konta w wysokości 30 zł miesięcznie, jednak zwalnia z niej klientów, którzy nie wypłacą w danym miesiącu środków z konta. Konto można otworzyć przez internet.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

14,84 zł

2.

BOŚ Bank

EKOprofit

1,65%

10,98 zł

3.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

9,98 zł

BGŻOptima

Konto BGŻOptima

1,50%

9,98 zł

4.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,65 zł

5.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,06%

7,05 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.06.2017 r.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje EKOprofit od BOŚ Banku na 1,65 proc. w skali roku. Jest to wariant rachunku dla klientów, którzy nie otworzą konta osobistego i tym samym nie będą mogli ubiegać się o podwyższoną stawkę. Na kolejnej pozycji znajdują się oferty dwóch banków, ze stawkami wynoszącymi 1,50 proc. w skali roku. Są to konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku oraz Konto BGŻOptima od BGŻOptima. Taki procent otrzymają klienci, którzy nie zrealizują warunków promocyjnych. W Lion’s Banku jest to korzystanie z karty debetowej lub zasilanie ROR a w BGŻOptima przelanie na rachunek nowych środków.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Poszukiwacze nowinek z atrakcyjną stawką będą musieli obejść się smakiem. TOP5 zestawienia kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami pozostaje niezmienne od dwóch miesięcy. Zabetonowana wydaje się również czołówka drugiego rankingu – w tym przypadku ostatnia zmiana nastąpiła w lutym br. Nie znaczy to, że na rynku tych produktów bankowych nic się nie dzieje, choć nie takich zmian oczekiwali klienci. Od momentu publikacji majowego rankingu kont oszczędnościowych w kilku bankach zmieniły się warunki, na jakich otworzyć można nowy rachunek.

W BGŻ BNP Paribas zakończyła się pod koniec poprzedniego miesiąca promocja Konta Dobrze Oszczędnościowego. W jej ramach można było otrzymać podwyższone oprocentowanie dla nowych środków (1,80 proc. w skali roku) a także dla pozostałych oszczędności (0,75 proc. w skali roku).

Możliwość skorzystania z dwóch ofert specjalnych zakończyła się także w Banku Zachodnim WBK. Do 30 maja br. można było uzyskać podwyższone oprocentowanie w Koncie oszczędnościowym (1,02 proc. w skali roku dla salda niższego niż 100 000 zł) oraz Koncie oszczędnościowym VIP (1,51 proc. w skali roku dla tej samej wysokości salda oraz 1,76 proc. dla środków powyżej tego poziomu). Warunkami ofert było dokonywanie transakcji bezgotówkowych kartą oraz zlecanie przelewów za pomocą systemu transakcyjnego. W dalszym ciągu klienci mogą skorzystać z promocji Konta Max oszczędnościowego. Tutaj w cenie są nowe środki.

Obniżkę stawki zaproponował także BOŚ Bank na znanym czytelnikom koncie EKOprofit. Cięcie dotknie dopiero posiadaczy oszczędności większych niż 50 000 zł. Stawka obejmująca środki powyżej tego poziomu została obniżona o 0,1 pp.

Również w przypadku eurobanku zmniejszenie stawki nie wpłynęło na jego pozycje w rankingu, ponieważ dotyczy ono wyłącznie wariantu dla obecnych klientów z wpływem dochodu. Do tej pory saldo do 30 000 zł włącznie było potraktowane wyższa stawką – 1,65 proc. w skali roku. Obecnie całość środków jest objęta oprocentowaniem wynoszącym 1,40 proc. w skali roku. 

max-width:645px

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 sikoreczka

dlaczego nie ma w zestawieniu Nest Banku?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~glos_rozsadku

Kto za 20 zł założy konto oszczędnościowe? Komu się będzie chciało w ogóle wyjść z domu za 20zł?

! Odpowiedz
0 1 ~bjnfert

niech sobie te 3procent wsadza

! Odpowiedz
0 2 ~Jonagold

A ja nie rozumiem dlaczego przy Orange Finanse jest napisane ze to konto oszczednosciowe z dodatkowymi warunkami. Owszem trzeba założyć konto, ale jest ono zupelnie darmowe wiec takie warunek to nie warunek...

! Odpowiedz
0 7 ~xxxx

ta kobieta wiecznie odlatuje z tymi zestawieniami

! Odpowiedz
1 5 ~wkurzonyzvirginmobil

Po co piszecieo kontach dla wybrańców?Nie mam ani orange finanse,ani nie pobieram 500plus-więc gózik mnie to obchodzi

! Odpowiedz
0 12 ~zyskwpysk

Zawracanie dupy z takimi kontami
Odsetki po miesiacu 15zl, opłata za drugi przelew w miesiacu 10, opłata za posiadanie konta, karty, itd 10zl

! Odpowiedz
0 12 ~LeonZ

Realnie to najlepsza jest "skarpeta" w domu albo małe sztabki złota. Konta są de facto przymusowe, a będą jeszcze bardziej przymusowe. A co przymusowe to jest ZAWSZE złe. I to widać na każdym kroku. Dlatego wszystkie nadwyżki finansowe lokuję poza bankami.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl