REKLAMA

Najlepiej opłacani specjaliści IT

2021-07-15 14:13
publikacja
2021-07-15 14:13
Najlepiej opłacani specjaliści IT
Najlepiej opłacani specjaliści IT
fot. ESB Professional / / Shutterstock

Na bajońskie sumy z punktu widzenia Kowalskiego mogli liczyć w pierwszym półroczu specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa. Według danych No Fluff Jobs mogli oni liczyć na zarobki do 23 tys. zł netto plus VAT w przypadku umowy B2B. 

Pandemia wymusiła na wielu firmach cyfryzację i automatyzację procesów. Z tego powodu przedsiębiorstwa zwróciły się w stronę rozwiązań chmurowych i migracji danych, co przełożyło się na wzrost wynagrodzeń w działach, gdzie wyraźnie wzrosło zapotrzebowanie na pracowników. 

W pierwszym półroczu 2021 roku najlepiej opłacanymi specjalistami byli eksperci ds. security. Mediana widełek wynagrodzeń wyniosła 18,9 tys. zł netto (+VAT) na B2B, a górna granica wyniosła 23 tys. netto plus VAT. W przypadku umów o pracę widełki te wyglądały nieco mniej atrakcyjnie: od 12,5 tys. do 18,5 tys. zł brutto. Na kolejnym miejscu znaleźli się specjaliści artificial intelligence, którzy mogli liczyć na stawki od 17 tys. do 23 tys. zł netto plus VAT na B2B i 12 tys. do 19 tys. brutto na umowie o pracę. W przypadku specjalistów DevOps widełki wyglądały na B2B 16,8 tys. do 22 tys. zł netto plus VAT oraz 12,6 tys. do 18 tys. zł brutto na umowie o pracę. Dobrze opłacanymi dziedzinami były również: business intelligence, big data, mobile, backend oraz fullstack. 

– Wydarzenia minionego roku sprawiły, że wiele firm zwróciło się w kierunku cyberbezpieczeństwa, a także migracji danych do chmury. Nie dziwi więc fakt, że eksperci ds. Security oraz specjaliści DevOps są tak pożądani i mogli liczyć na największe widełki wynagrodzenia w pierwszej połowie 2021. Branża IT szybko odrobiła pandemiczne straty i w pierwszej połowie 2021 roku odnotowaliśmy o ponad 120 proc. więcej aktywnych ofert względem tego samego okresu w 2020 roku. Obecnie (stan na pierwszy tydzień lipca) nasz licznik pokazuje aż 7200 aktywnych ofert pracy – mówi Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs. 

WS

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:
Tematy
Wybierz BMW X5 w leasingu 106%

Wybierz BMW X5 w leasingu 106%

Komentarze (13)

dodaj komentarz
jaffa
Niestety artukuł tak mierny że szkoda gadać, autor coś przepisał ze strony - dramat. Ten artykuł jest płaski jak kartka papieru. Autor widząć jak dramtycznie słaby jest ten artykuł nawet się nie podpisał.

Obecnie stawki na b2b idą w górę i tylo pójdą w górę, bo firmy przestawiają się na remote po drugie firmy idą "po
Niestety artukuł tak mierny że szkoda gadać, autor coś przepisał ze strony - dramat. Ten artykuł jest płaski jak kartka papieru. Autor widząć jak dramtycznie słaby jest ten artykuł nawet się nie podpisał.

Obecnie stawki na b2b idą w górę i tylo pójdą w górę, bo firmy przestawiają się na remote po drugie firmy idą "po coronovirusie" w automatyzacje - także będzie brakowało Specjalistów.
Stawki 24 000 brutto i w górę to tylko dla może 20% tych najlepszych na b2b. Reszta nie ma na to szans... bo nie ma takich kwalifikacji.

Poza tym jak jakiś gość po socjologii albo fizjoterapełta myśli że zrobi szkolenie i przejdzie do IT i zarobi 20tys to jest w błędzie.

Druga sprawa że praca w IT to już od 5 lat nie tyko praca dla firm w Polsce ale dla całego świata. Można zdalnie pracować dla projektu z Stanów albo Australii nie ma problemu. A stawki wiadomo 500$ na dzień albo więcej.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
samsza
Prosimy o komentarz Kaczyńskiego, czy to są krwiopijcy czy im się to po prostu należy.
marszalek2020
Kaczyński pewnie powie, że należy się, ale TVN i PO go zeżrą bo Polska ma zatrudniać informatyków za 2000 brutto :) żeby nie okradać podatników :) i PO o to dba najlepiej :)
marszalek2020
Nie chciałbyś pewnie widzieć jeżdżących po Polsce samochodów z bilbordem z informatykiem z czarną wykrzywioną twarzą i podpisem że to on ukradł w formie rocznej premii Twoje 3000 zł :)
a PO zrobi wszystko żeby premie były niższe albo zupełnie zlikwidowane bo są dawane po znajomości :)
tomaszektoma
ktoś w ogóle pracuje w IT na UoP?

90% to B2B i jdg rozliczane netto + 23% vat
obecne żądania programistów czy devopsów są absurdalne ale zagranica i tak wysysa wszystko i projekty zdalne

akurat programiści PL czy teraz nawet Ukraincy są bardzo cenieni i nalezy sie tylko cieszyc
1a2b
Specjaliści IT to nie są programiści. Programistów trzyma się na B2B bo przy tej formie nawet nie trzeba ich zwalniać.
mwiercinski
Cóż za subtelna reklama serwisu NoFluffJobs ;)

Wygląda na to że ani autor, ani operatorzy serwisu nie mają pojęcia jak wyglądają zarobki w dobrze płacących firmach IT. Co niestety świadczy o atrakcyjności serwisu z punktu widzenia potencjalnego pracownika. Przy czym to nie jest wada szczególna NoFluffJobs, tylko przy pewnej
Cóż za subtelna reklama serwisu NoFluffJobs ;)

Wygląda na to że ani autor, ani operatorzy serwisu nie mają pojęcia jak wyglądają zarobki w dobrze płacących firmach IT. Co niestety świadczy o atrakcyjności serwisu z punktu widzenia potencjalnego pracownika. Przy czym to nie jest wada szczególna NoFluffJobs, tylko przy pewnej skali i wymaganiach firmom opłaca się szukać pracowników inaczej niż przez publiczne portale.

Górna półka płac to przedział 500-1000k / rok brutto dla inżyniera-"klepacza"-lidera. W Polsce na etacie, za granicą adekwatnie do stosunku mocy nabywczej.

Pomijam tutaj kominowe zarobki wczesnozatrudnionych w udanych startupach, tyle płacą duże korporacje.

Dobrze płacące firmy to z reguły Sillicon Valley: FAANG i aspiranci do grona, oraz algo-traderzy / HFT / hedge fundy np. 2 Sigma, Hudson River, Jane Street, Bridgewater Associates, Citadel Securities, Virtu etc.
zubr93
Bida w tej Polsce lepiej pracować dla Stanów zdalnie za 8k USD netto to biorą seniora z pocałowaniem w rękę :*

A w korpo i tak pracujesz dla zagranicy tylko przez pośrednika w postaci polskiego oddziału.
marekpoznan
...oraz wnerwiającego polskiego managiera w gratisie. Polska to dobry kraj do mieszkania pod warunkiem że zarabiasz za granicą :)

Powiązane: Zarobki w IT

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki