REKLAMA

NBP powinien sprowadzić polskie złoto do Polski?

2013-07-03 05:08
publikacja
2013-07-03 05:08

Narodowy Bank Polski powinien sprowadzić nasze złoto ze skarbców w Londynie, a chce tego wrocławska firma handlująca kruszcami - informuje Gazeta Wyborcza. W sejfie Banku Anglii zdeponowana jest większość z ponad 100 ton polskiego złota.

Jak nisko może spaść złoto » Jak nisko może spaść złoto?

Londyn jest głównym centrum finansowym, w którym odbywa się hurtowy obrót złotem, dlatego stało się zwyczajem

przechowywanie złota w banku centralnym W. Brytanii. Ułatwia to rozliczanie transakcji związanych z fizyczną dostawą złota odpowiada NBP.

Obecnie wartość naszego złota to prawie 5 mld dol. Większość trzymana jest w Londynie, a reszta w skarbcu NBP przy ulicy Świętokrzyskiej. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~gfh
Przeraszam, a po co jakaś prwatna firma w tej sprawie głos zabiera? To krytporeklama? Bo nie rozumie.
~bax
mogliby dodac ze przydaloby sie tez troche odenbrac od niemcow ale o tym juz zapomnianno bo jakze to dawac merkel buzi to latwiej
~mk
niedawno podczas wykladu M. Belki na jednym z uniwersytetow ktos Go zapytal co sadzi o sprowadzeniu zlota do Polski. zapieral sie rekami i nogami, ze to bez sensu, ze na tym zlocie zarabiamy etc.
dopoki rzadzi PO czarno widze perspektywy sprowadzenia Au do Polski
~rt
parafrazując:

"...dopoki rzadzi PO czarno widze perspektywy Polski..."
~polak
TEGO ZŁOTA JUŻ TAM DAWNO NIE MA TYLKO NA PAPIERZE jak w AMBER GOLD....naiwni polaczki.
kibic2503
Taa, bo ty byłeś tam w skarbcu i widziałeś, że tego złota nie ma...
~polskadogorynogami
A jak TVN i Wyborcza pięknie straszyli Kaczyńskim. To głosowaliście na partię prezesów i oszustów. Wcale was nie żałuję.
~j23
ciekaw jestem ile bandyckie i analfabeckie tuski płacą za jego przechowanie, bo z moich wyliczeń jakieś 10 mln USD ROCZNIE!!!........ pozdrawiam emerytów, rencistów, bezrobotnych i rodziny wielodzietne!!!
~romek
no i oczywiście z powodu spadku wartości złota Polska pewnie je sprzeda z "Zyskiem" przy najbliższej okazji albo pójdzie w rozliczeniu ............. nauki balcerowicza nie poszły w las i Polsce nie grozi sprzedaż złota gdy jest ono najdroższe
~jan
no tak gołodupcy mają kredyty na 30 lat,naiwni mają akcje i obligacje w skrócie makulaturę a majętni posiadają fizyczne złoto..... ot cała wiedza tajemna

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki