REKLAMA

Ministrowie rządu Beaty Szydło podsumowują dwa lata swojej pracy

2017-11-15 11:13, akt.2017-11-15 14:45
publikacja
2017-11-15 11:13
aktualizacja
2017-11-15 14:45

Premier Beata Szydło i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podsumowali dwa lata rządów. W środę swoje dokonania podsumowują ministrowie. Konferencje szefów resortów odbywają się przez cały dzień, co pół godziny.  

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Morawiecki: Rozwijamy gospodarkę, żeby w Polsce zatrzymać jak najwięcej osób

Gdyby nie rządowy program "Rodzina 500+", z kraju wyjechałby milion osób - ocenił w środę Mateusz Morawiecki. Wicepremier stawiał też nacisk na rozwój inwestycji, mówił o nadwyżce budżetowej, planach wobec OFE i intensywnym wspieraniu przez rząd taniego budownictwa mieszkaniowego. Zapowiedział, że priorytetem rządu na kolejne 2 lata będą małe i średnie firmy. Z całym jego wystąpieniem można zapoznać się tutaj.

Rafalska: Polacy wiedzą, na co wydają pieniądze z 500+

W trakcie konferencji, podsumowującej dwuletnie dokonania swojego resortu, minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska obalała mity dotyczące programu "Rodzina 500+". Program "Rodzina 500+" przyczynia się do wzrostu urodzeń dzieci, nie powiększa bezrobocia wśród kobiet, a wypłacane środki nie są "przepijane"; Polacy wiedzą, na co wydają te pieniądze - przekonywała. O reformie emerytalnej mówiła: powrót do wcześniejszego wieku emerytalnego to spełnienie naszej wielkiej obietnicy i rozwiązanie ważnego problemu społecznego. Więcej na temat wystąpienia minister Rafalskiej można przeczytać tutaj.

Macierewicz: MON chce, aby Polska była bezpieczna, a polska armia - zdolna do obrony ojczyzny

Cały wysiłek MON nakierowany jest na to, żeby Polska była bezpieczna, żeby polska armia była zdolna wypełnić swoje konstytucyjne obowiązki; by była tak silna, tak sprawna i tak potężna, by bronić naszej ojczyzny - oświadczył w środę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Z wystąpieniem ministra obrony można zapoznać się tutaj.

Błaszczak: Skoncentrowaliśmy się na tym, by Polska lokalna była bezpieczna

Kiedy rozpoczynaliśmy misję przywracania bezpieczeństwa, skoncentrowaliśmy się na tym żeby Polska lokalna była Polską bezpieczną. Skoncentrowaliśmy się na tym żeby mieszkańcy małych miejscowości czuli się bezpiecznie - powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"Obiecywaliśmy, że przywrócimy obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Polacy mieli dość zamkniętych na głucho posterunków, patroli przyjeżdżających na wezwanie z oddalonych o kilka kilometrów sąsiednich miejscowości. Polacy mieli dość braku możliwości sprawnego kontaktu z policjantami" - powiedział Błaszczak. Więcej na ten temat.

Ziobro: MS chce uczynić Polskę krajem sprawiedliwym, w którym wszyscy są równi wobec prawa

Zadaniem mojego resortu jest uczynienie Polski krajem bardziej sprawiedliwym, w którym prawo jest równe wobec wszystkich i które gwarantuje bezpieczeństwo prawne i opiekę - powiedział w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Mamy przed sobą wiele ambitnych planów - dodał. Więcej szczegółów z wystąpienia ministra Ziobry znajduje się tutaj.

Gowin: Strategia rozwoju polskiej nauki oparta na trzech filarach

Ogłoszona 1,5 roku temu strategia rozwoju polskiej nauki i szkolnictwa wyższego oparta jest na 3 filarach: ustawie o uczelniach, innowacjach dla gospodarki i społecznej odpowiedzialności nauki - mówił w środę szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Wicepremier podsumowując dwuletnie dokonania swojego resortu przypomniał, że półtora roku temu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił strategię rozwoju polskiej nauki i szkolnictwa wyższego na lata 2015-19. Podstawowy filar tej strategii to przygotowanie systemowych zmian w polskiej nauce i szkolnictwie wyższym przede wszystkim przez opracowanie nowej, systemowej ustawy. O tym, jakie są kolejne dwa filary strategii rozwoju polskiej nauki można przeczytać tutaj.

Gróbarczyk: Priorytetem jest odbudowa przemysłu stoczniowego

Przemysł stoczniowy jest priorytetowy, odbudowa tego przemysłu stała się nadrzędnym celem naszych działań - podkreślił w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Minister przypomniał podczas konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu, że odbudowie polskiego przemysłu stoczniowego ma pomóc uchwalona jeszcze w ubiegłym roku tzw. ustawa stoczniowa. Więcej na ten temat tutaj.

Jurgiel: Przez 2 lata otworzyliśmy 30 nowych rynków zbytu dla polskich produktów

Prowadziliśmy aktywną politykę rolną na rynkach światowych, przez dwa lata otworzyliśmy 30 nowych rynków dla polskich produktów - mówił na konferencji podsumowującej dwa lata pracy resortu rolnictwa minister Krzysztof Jurgiel. Minister chwalił, że w czasie ostatnich dwóch latach pracy ministerstwa rolnictwa udało się m.in. poprawić opłacalność produkcji rolnej, przyspieszyć dopłaty bezpośrednie dla rolników czy prowadzić aktywną politykę na rynkach światowych. Więcej na ten temat.

Radziwiłł: Największym osiągnięciem ustawa zwiększająca nakłady na zdrowie

W ciągu najbliższych 10 lat ok. 500 mld zł trafi do systemu opieki zdrowotnej - zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, podsumowując dwa lata pracy swojego resortu. Uznał, że przyjęty przez rząd projekt ustawy, dot. wzrostu nakładów jest największym osiągnięciem. Więcej o swoich osiągnięciach minister zdrowia opowiada tutaj.

Streżyńska: CEPiK działa, usuwane są usterki

"System CEPiK działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego. I cały czas zarówno w Centralnym Ośrodku Informatyki, jak i w firmach współpracujących, które oferują moduł lokalny w starostwach, czuwają ludzie, którzy usuwają poszczególne usterki" - powiedziała w środę Streżyńska podczas konferencji podsumowującej dwa lata rządu premier Beaty Szydło.

Wszystkie dokumenty kierowcy i pojazdu w drugiej połowie 2018 roku znajdą się w aplikacji mDokumenty dostępnej w telefonie - powiedziała minister cyfryzacji. Więcej na ten temat.

Tchórzewski: Sukces zmiany funkcjonowania energetyki odnawialnej

Zainteresowanie energetyką odnawialną po zmianie przez rząd sposobu jej funkcjonowania przerosło nasze oczekiwania - stwierdził w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski, podsumowując dwa lata pracy resortu.

Jak mówił, rząd znacząco zmienił funkcjonowanie energetyki odnawialnej poprzez wprowadzenie zasady priorytetu dla energetyki rozproszonej, czyli prosumenta i klastra energii. "Dziś już widać, że takie podejście znalazło duże uznanie w społeczności lokalnej" - ocenił minister. Więcej...

Adamczyk: Celem rządu jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do 2030 roku

Naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do końca 2030 roku - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu. Więcej na ten temat.

Waszczykowski: Obecność sił NATO w Polsce to zasługa tego rządu, głównie MSZ

Obecność wojsk NATO, w tym żołnierzy USA na terenie Polski, to zasługa obecnego rządu, przede wszystkim MSZ - podkreślił w środę szef dyplomacji Witold Waszczykowski. Ziściły się marzenia generacji Polaków, by Polska była chroniona przez najpotężniejszy sojusz świata - mówił szef MSZ. Więcej...

Gliński: Zwiększyliśmy nakłady na kulturę do ponad 1 proc. budżetu państwa

Udało nam się zwiększyć budżet na kulturę o ponad 20 proc., dzięki czemu wyniosły one ponad 4 mld zł, to jest ponad 1 proc. budżetu państwa - powiedział w piątek na konferencji prasowej podsumowującej dwa lata ptacy MKiDN wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Więcej na ten temat.

Premier Beata Szydło, podsumowując we wtorek dwulecie swojego rządu, mówiła, że wszyscy ministrowie w jej rządzie pracowali przez ostatnie 24 miesiące intensywnie i ciężko. Chwaliła między innymi Mateusza Morawieckiego, Mariusza Błaszczaka i Elżbietę Rafalską. Podkreśliła, że będzie jeszcze potrzeba kolejnych lat, by można było powiedzieć, że dzieło, którego podjął się rząd Prawa i Sprawiedliwości, zostało w pełni dokończone. Mówiła między innymi o reformie sądownictwa.

Kolejną rocznicę rząd będzie świętował w zmienionym składzie. Z wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wynika, że rekonstrukcja rządu będzie miała miejsce w grudniu.

Ministerstwa edukacji, sportu, kultury i środowiska konferencje prasowe podsumowujące drugą rocznicę powołania rządy zorganizują w późniejszym terminie. Dziś, jak informuje Kancelaria Premiera, szefowie tych resortów odbywają wizyty zagraniczne.

Źródło:Bankier24
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
Propaganda sukcesu też już była. Skończyła się z wielkim hukiem w roku 1980.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki