Minister obrony narodowej ma swoją armię

Minister obrony narodowej kilka dni temu powołał Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Do dziś ta decyzja nie została opublikowana. Antoni Macierewicz zdecydował, że dowództwo jest jednostką organizacyjną podporządkowaną bezpośrednio jemu.

(fot. Adam Chelstowski / FORUM)

Decyzja szefa resoru obrony wzbudziła kontrowersje wśród polityków, wojskowych i organizacji, które zaangażowane są w tworzenie obrony terytorialnej. Szefowie innych rodzajów wojsk, na przykład Specjalnych lub Sił Powietrznych podlegają dowódcy generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, a nie bezpośrednio ministrowi - pisze "Rzeczpospolita".

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej będzie miało siedzibę na Cytadeli w Warszawie. Ma zajmować się między innymi organizacją szkoleń. Minister Macierewicz powołał dowódcę Dowództwa Obrony Terytorialnej. Na jego czele stanął płk Wiesław Kukuła, dotychczasowy szef Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Zgodnie z wolą ministra Macierewicza, do końca marca 2017 roku ma on przejąć dowodzenie nad oddziałami obrony terytorialnej. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej ma osiągnąć gotowość działania do 1 października 2017 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/dko/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~hm

Ile w Polsce jest tego zasranego lewactwa .ktos nam go podsyla ?to nie mozliwe zeby prawdziwi Polacy tak nienawidzili tej ekipy rzadzacej.

! Odpowiedz
4 2 ~Hairy_Portier

Koleś wygląda jak Wiedźmin na starość. Właśnie doszedłem do wniosku, że ja go lubię. To mój ulubiony czarny charakter mediów liberalnych. :-) A w odniesieniu do treści artykułu, to uważam, że OT ma być po prostu miejscem, w którym będą selekcjonowane kadry do przyszłych samorządów. W USA armia jest pasem transmisyjnym do kariery w wielu działach gospodarki ale również władz lokalnych i ich jednostek. Odsłużyłeś w armii, to znaczy, że można ci zaufać proporcjonalnie do twoich dobrze rozpoznanych umiejętności. To dlatego komuszy pomiot tak syczy i pluje jadem. W następnym pokoleniu nie będzie dla niego synekur. Ach jaka szkoda... :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Kombatant

Chciałbym wiedzieć jakie rodzaje LUDZI UZBROJONYCH są w Polsce oprócz policji i 3 rodzajów wojska (lądowe, marynarka i lotnictwo). Czy oprócz Jednostek Specjalnych typu GROM, WOP, celników i WOT są jeszcze typu MSW lub planowana Straż Środowiskowa, a co z uzbrojeniem Skarbówki itd. ? Kto w Polsce jest NACZELNYM DOWÓDCĄ tych wszystkich uzbrojonych ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~endi

Świetnie , a teraz prosimy polskiego podatnika o uregulowanie rachunku i przygotowanie pieniążków na kolejne - coraz większe - systematyczne wpłaty ...

! Odpowiedz
8 6 ~west

Brawo Panie Ministrze Maciarewicz. Decyzja o powołaniu OT była i jest bardzo potrzebna. Do przeciwników OT. W w szczególności tych z Bydgoszczy. Popytajcie się dziadków jak to było w wrześniu 1939 kiedy w kilkuset miejscach Bydgoszczy strzelano z okien kamienic w plecy polskim żołnierzom. Kto strzelał? Też przeciwnicy. ..... Na wypadek konfliktu zbrojnego OT pełni również funkcje stabilizacyjne i czyszczące zaplecze ze zdrajców kolaborujących z agresorem. Jasne?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~obrońca_terytorialn

Mam idealny film w którym powinien wystąpić Pan M.:

"Pisowska masakra piłą mechaniczną"

! Odpowiedz
5 5 ~borg

Patrzę na to zdjęcie Macierewicza i zastanawiam się w jakim filmie można by go obsadzić. Ciekawa facjata

! Odpowiedz
3 5 ~aaaa

ojciec chrzestny?

! Odpowiedz
3 6 ~obrońca_terytorialn

Idealnie nadawałby się do:

"Psychozy", albo do "Odmiennych stanów świadomości"

! Odpowiedz
1 2 ~hdrvn

W nowym Bondzie jako czarny charakter: http://m.memegen.com/4yqcfo.jpg

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil