REKLAMA

Minister Moskwa: Chcemy zbliżyć ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania. Przygotowujemy ustawę

2022-10-04 11:00
publikacja
2022-10-04 11:00

Przygotowujemy ustawę dotyczącą tego, żeby ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania; taka ustawa się za chwilę pojawi - powiedziała we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Na pewno spółki podzielą się swoimi zyskami - zapewniła.

Minister Moskwa: Chcemy zbliżyć ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania. Przygotowujemy ustawę
Minister Moskwa: Chcemy zbliżyć ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania. Przygotowujemy ustawę
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

"Przygotowujemy ustawę - to, co się nie stało na poziomie unijnym, o co nadal walczymy i budujemy koalicję (...) - tak, żeby ceny energii zbliżyć do ceny wytwarzania. I to byłoby tak naprawdę poradzenie sobie z cenami energii i dla przedsiębiorców, i dla osób indywidualnych. I taka ustawa się za chwilę pojawi, bez czekania na rozwiązania na poziomie unijnym" - zapowiedziała szefowa resortu klimatu Anna Moskwa we wtorek w TVP1.

Pytana, co z ustawą dotyczącą podatku od zysków nienormatywnych, odparła: "Ta ustawa też jest przygotowywana. Czekaliśmy na wytyczne unijne. (...) Dzisiaj na Radzie Ministrów na pewno będzie dyskusja na ten temat. Ona na pewno będzie i na pewno spółki podzielą się swoimi zyskami" - powiedziała.

Wszystko, co tej jesieni i zimy musisz wiedzieć o ogrzewaniu:

Jak dodała, "trzeba też pamiętać, że spółki potrzebują środków na inwestycje". "To też chcemy uwzględnić, żeby te środki na inwestycje zostały w spółkach, tak żebyśmy nie działali krótkoterminowo, ale pozwolili też funkcjonować i zapewniać bezpieczeństwo" - wyjaśniła.

Minister przekazała, że we wtorek po południu odbędzie się spotkanie "w grupie inicjatywnej, to jest Belgia, Włochy, Grecja i my". "Będziemy już bardzo konkretnie (...) pisać przepisy na cenę maksymalną na gaz. De facto państwa członkowskie przejęły inicjatywę Komisji Europejskiej. Nie mamy inicjatywy legislacyjnej, ale zobowiązaliśmy się, że przekażemy taką gotową propozycję dla Komisji Europejskiej tak, żeby mogła poddać tę propozycję dalszym pracom" - powiedziała.

Szefowa MKiŚ przekazała, że Polska postuluje w UE "kolejny pakiet sankcyjny i pełne sankcje gazowe: również LPG, LNG, cały gaz rosyjski". "Wydaje nam się, że to jest kolejny krok, który powinien być na poziomie Unii Europejskiej podjęty. Tak samo, jeżeli chodzi o atom. Nie ma żadnych sankcji atomowych" - wskazała. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (12)

dodaj komentarz
bgiem
„Ale jest coś jeszcze szczególnie specyficznego dla Polski, związanego z inflacją. Otóż mamy także takich polskich twórców inflacji. To ci, którzy proponują, aby natychmiast podnieść wynagrodzenia na przykład o 20%. To są twórcy inflacji. Szanowni państwo, oni proponują taki schemat, taki scenariusz, z jakim mieliśmy do czynienia „Ale jest coś jeszcze szczególnie specyficznego dla Polski, związanego z inflacją. Otóż mamy także takich polskich twórców inflacji. To ci, którzy proponują, aby natychmiast podnieść wynagrodzenia na przykład o 20%. To są twórcy inflacji. Szanowni państwo, oni proponują taki schemat, taki scenariusz, z jakim mieliśmy do czynienia w Turcji. Niektórzy mają krótką pamięć, ale przypomnijmy sobie rok, dwa lata temu Turcja, to inflacja na poziomie 12-15%.
Brzmi znajomo?
Dziś w Turcji inflację mamy na poziomie 60%. A więc ci, którzy proponują takie recepty chcą doprowadzić do Hiperinflacji.
Dlaczego? Zapytajcie ich.”
(Mateusz Morawiecki podczas XIV EKG w Katowicach 2022r.)
zoomek
Kilka miesięcy temu miał być dostępny na składach węgiel po 996zł.
To nie wiem - nie pracowali nad tym?
Bo chyba nie działa!
forfun
czyli wszystko można zrobić ustawą - sukces na każdym polu zagwarantować - to dlaczego tak mało tych ustaw.

Powinny byc po 3 na każdy temat żeby nie tylko było znośnie lub dobrze ale żeby było ponad miarę !!!
inwestor.pl
Czy Twoim zdaniem Polska wytrzyma jeszcze 5 lat rządów socjalistów i komunistów?

Zielony - TAK, będzie dobrze
Czerwony - NIE, zbankrutujemy i oddamy za bezcen ziemię i surowce

(SONDA NIEDODRUKOWANA)
kaczyslaw_
"Polska bezpieczna. Rząd ładuje powerbank, który starczy na 2 lata działania Polski"

Jak tłumaczy Ministerstwo Klimatu i Środowiska w komunikacie, roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce wynosi ok. 165,5 TWh. Powebank ma wystarczyć na dwukrotne naładowanie całego kraju, a zatem przy utrzymaniu obecnego
"Polska bezpieczna. Rząd ładuje powerbank, który starczy na 2 lata działania Polski"

Jak tłumaczy Ministerstwo Klimatu i Środowiska w komunikacie, roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce wynosi ok. 165,5 TWh. Powebank ma wystarczyć na dwukrotne naładowanie całego kraju, a zatem przy utrzymaniu obecnego zużycia bez problemu wystarczy na dwa lata działania Polski.

Powerbank zlokalizowany jest w niezwykle malowniczym otoczeniu. Zbudowano go w Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd, a z Elektrownią Bełchatów łączy go blisko 200-kilometrowy kabel.

https://aszdziennik.pl/142027,polska-bezpieczna-rzad-laduje-powerbanka-starczy-na-2-lata
w_pisdzie
hehehe wszystko sterowane ustawą, ręcznie xD przy tym zaklinanie rzeczywistości "inflacja jest chwilowa" xD wytrzymajcie Wolacy jeszcze chwilę, już zaraz, za 2 tygodnie, miesiąc... xD
pjoz
trolley, ty tego nicku za długo nie utrzymasz ;)
trolley odpowiada pjoz
ładny, szkoda że nie mój :)
pikawka
skoro przemawianie do wielkiej rury jak twierdza dalo efekty to niech teraz zrobia to samo z wielkim kablem. tylko do tego sie nadaja.

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki