REKLAMA

Marka Polska warta 602 mld dolarów

2014-12-12 04:27
publikacja
2014-12-12 04:27
Marka Polska warta 602 mld dolarów
Marka Polska warta 602 mld dolarów
/ Thinkstock

20. miejsce zajęła marka Polska w rankingu BrandFinance Nation Brand. W ciągu roku jej wartość wzrosła o 105 mld dolarów do 602 mld dolarów, czyli o 21 proc. informuje "Puls Biznesu".

Marka Polska warta 602 mld dolarów (Thinkstock)

Na czele rankingu prezentującego wartość krajów jako marek znajdują się, z najwyższą wartością liczoną w bilionach dolarów, USA, Chiny i Niemcy. Na końcu są Zambia, Albania i Jamajka.

Polska ma w rankingu stabilną pozycję. Bezpośrednio przed nami są z dużą przewagą Szwecja, Hiszpania i Turcja, ale zdecydowanie wyprzedzamy takie tuzy, jak Austria, Arabia Saudyjska i Singapur.

W raporcie uwzględniono 100 krajów. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~RS
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~xx
czyli kazda litera jest warta 100 mld$. Stad plynie prosty pomysl na splate dlugu publicznego (jawnego) - zmiana nazwy kraju na Polskania (na ksztalt "Hiszpania") albo na jakas podobna. Potem mozna by bylo sprzedac "nia" za 300 mld$ i w ten sposob bylibysmy tam, gdzie trzeba i bez dlugu. Ten pomysl mozna oczywiscie czyli kazda litera jest warta 100 mld$. Stad plynie prosty pomysl na splate dlugu publicznego (jawnego) - zmiana nazwy kraju na Polskania (na ksztalt "Hiszpania") albo na jakas podobna. Potem mozna by bylo sprzedac "nia" za 300 mld$ i w ten sposob bylibysmy tam, gdzie trzeba i bez dlugu. Ten pomysl mozna oczywiscie rozwinac, bo wniosek kolejny to ze generalnie oplaca sie miec dluga nazwe kraju, np. Stany Zjednoczone Ameryki Polnocnej (kupa szmalu) albo Zwiazek Socjalistycznych Republik Radzieckich (kupa bomb atomowych). Proponuje wiec zmiane nazwy na "Srodkowoeuropejskie Wojewodztwa Zjednoczone Polska" (bez odmiany ostatniego wyrazu, bo jednak mam duzy sentyment do tej nazwy, wiec ostatecznie chcialbym do niej wrocic po sprzedaniu 3 wyrazow).
~dyktatorr
>>> www.baltic-room.com <<< kaczej litery nie potrzeba. stad płynących też. najwyzej Polskania albo jakaś podobna. potem można za 300mld. Gdzie jest Siwek? jest juz przygotowany nowy nr telefonu wraz z nowym aparatem (Heyah).
~wgj
To się nazywa zysk:cyt. z Wikipedii: "Marka polska – waluta obowiązująca od 9 grudnia 1916 roku na okupowanych przez Cesarstwo Niemieckie terenach Królestwa Polskiego, a następnie – obowiązująca w Rzeczypospolitej Polskiej. W wyniku reformy pieniężnej z 29 kwietnia 1924 roku marka polska została zastąpiona przez To się nazywa zysk:cyt. z Wikipedii: "Marka polska – waluta obowiązująca od 9 grudnia 1916 roku na okupowanych przez Cesarstwo Niemieckie terenach Królestwa Polskiego, a następnie – obowiązująca w Rzeczypospolitej Polskiej. W wyniku reformy pieniężnej z 29 kwietnia 1924 roku marka polska została zastąpiona przez polskiego złotego. 1 marka polska odpowiadała 100 fenigom."Kiedyś 10 fenigów, teraz 602 mld dolarów :)
~Arkageddon
Kiedyś oglądałem audycję TV, w której Donald Trump wyceniał ile są warte USA. I wyszło mu, że (o ile dobrze pamiętam) ponad dwieście trylionów (liczba osiemnastocyfrowa) dolarów. Dorozumiewam, że była to produkcja propagandowa dla świata, mająca pokazać bogactwo USA i uspokoić wszystkich, że te marne kilkanaście Kiedyś oglądałem audycję TV, w której Donald Trump wyceniał ile są warte USA. I wyszło mu, że (o ile dobrze pamiętam) ponad dwieście trylionów (liczba osiemnastocyfrowa) dolarów. Dorozumiewam, że była to produkcja propagandowa dla świata, mająca pokazać bogactwo USA i uspokoić wszystkich, że te marne kilkanaście bilionów (liczba czternastocyfrowa) długu publicznego, to pryszcz. Dorozumiewam również, że USA mogą w razie czego wypuścić obligacje na n.p. sto bilionów USD, bo mają na to pokrycie. A znowu FED może tyle kasy wydrukować i te obligi kupić. Może jestem paranoikiem, ale wydaje mi się, że każdy głupi ranking, w którym wartości niematerialne i niezbywalne przelicza się na kasę, czemuś służy, np. przewartościowaniu poglądów, czyli zrobieniu wody z mózgu.
~TakiMałyZONK
Wzrost ze 100 do 600 to 21%???. Matematyka chyba nie jest mocną stroną autora:)
~Gucio
"...wartość wzrosła o 105 mld dolarów do 602 mld dolarów, czyli o 21 proc...". Zmysł wzroku chyba nie jest mocną stroną komentatora... :-)
~slawbo
Nie ze 100 do 600 tylko wzrost o 105 czyli z 497 do 602 a to jest właśnie 21%
~Europejczyk
Zawsze śmieszą mnie takie wyceny. Kto i po co miałby kupić markę Polska!? Proszę autorów wyceny znajdźcie klienta i sprzedajcie przynajmniej spłacimy długi. Proponowałbym nową nazwę Lechistan, państwo Polan itp.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki