REKLAMA

Macierewicz: Otwieramy praktyczną współpracę z producentem systemu Patriot

2016-12-01 13:24
publikacja
2016-12-01 13:24
Macierewicz: Otwieramy praktyczną współpracę z producentem systemu Patriot
Macierewicz: Otwieramy praktyczną współpracę z producentem systemu Patriot
fot. Krystian Maj / / FORUM

Otwieramy praktyczną współpracę z producentem systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej Patriot przy realizacji programu "Wisła" - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz przy okazji podpisania listu intencyjnego między amerykańską firmą Raytheon a PGZ.

Minister uczestniczył w ceremonii podpisania listu intencyjnego pomiędzy spółka Autosan z Sanoka, jej właścicielem - Polską Grupą Zbrojeniową oraz amerykańską firmą Raytheon, która jest producentem systemu obrony powietrznej Patriot, wybranego w kwietniu 2015 r. do negocjacji w trybie międzyrządowym w programie "Wisła".

Macierewicz powiedział, że list z jednej strony wzmacnia spółkę Autosan i otwiera jej drogę do stabilizacji i produkcji międzynarodowej, a z drugiej być może jest otwarciem drogi dla zakupu przez Polskę systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej Patriot, którego producentem jest Raytheon.

"Otwieramy w ten sposób już praktyczną współpracę z Raytheonem w realizacji czy też szansie na realizację programu Patriot, programu +Wisła+, związanego z najważniejszym celem obronnym Rzeczpospolitej, jakim jest zapewnienie obrony antyrakietowej" - powiedział Macierewicz.

"Liczymy na to, że włączenie Autosanu do systemu Patriot, uczynienie z niego wielkiego centrum serwisowego dla produkcji Patriota na całym świecie, otworzy drogę dla sfinalizowania tego wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest zapewnienie produkcji i realizacji dostawy do Polski zestawów obrony antyrakietowej systemu Patriot w najbliższych latach" - dodał.

Minister zastrzegł, że list intencyjny jeszcze o niczym nie przesądza. "Nie chciałbym tworzyć takiego poczucia, że wszystko już jest załatwione, że wszystko już jest zamknięte" - powiedział. Dodał, że trwające rozmowy często nie są łatwe.

"Ale mam nadzieję, że ten dzisiejszy krok jest krokiem we właściwym kierunku i zbliża nas do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa. To, że jest to niezbędne, to, że jest to ostatni moment, kiedy trzeba to zrobić, jest zupełnie oczywiste" - powiedział szef MON.

Minister ocenił, że decyzja o włączeniu spółki Autosan do Polskiej Grupy Zbrojeniowej była słuszna nie tylko w wymiarze społecznym, ale miała także olbrzymie pozytywne konsekwencje dla polskiej obronności. (PAP)

ral/ brw/ wkt/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Oficer
Pan panie Macierewicz dla dobra Tego NARODU ktory zamieszkuje tereny nad Wisla powinienes Pan Zniknac z powierzchni ziemi. Mam nadzieje iz Oficerowie LWP do ktorych tez sie zaliczam wysla Pana tam gdzie Oficerowie z Katynia poslali Politykow tego NIESZCZESLIWEGO Kraju pod Smolenskiem. Nalezy miec nadzieje iz czekista PUTIN wymiezy Pan panie Macierewicz dla dobra Tego NARODU ktory zamieszkuje tereny nad Wisla powinienes Pan Zniknac z powierzchni ziemi. Mam nadzieje iz Oficerowie LWP do ktorych tez sie zaliczam wysla Pana tam gdzie Oficerowie z Katynia poslali Politykow tego NIESZCZESLIWEGO Kraju pod Smolenskiem. Nalezy miec nadzieje iz czekista PUTIN wymiezy teraz pare glowic atomowych w Sanok w odpowiedzi na list intencyjny ktory podpisal Autosan z Rosja na produkcje Autobusow w Rosji. Jezeli ktos robi wszystko to na koncu nic nie robi. A wiec istnieje nadzieja iz w Sanoku nie beda nic produkowac
~tomasz
...nic dodać nic ująć,ale jak go widzę to kwiczę/na widok kota miauczę,a na psa szczekam,chociaź po dłuźszym zastanowieniu powinienem robic io,ioooo,io chyba/

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki