MSZ odradza podróże na Karaiby

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie "Nie podróżuj" dla osób wybierających się na Wyspy Karaibskie. Ze względu na skutki huraganów odradza wyjazdy do tego regionu. Wspomina m.in. o wzroście przestępczości i możliwej epidemii.

W opublikowanej wczoraj informacji jednoznacznie wynika, że w efekcie przejścia huraganów Irma i Maria osoby planujące podróże na Anguillę, Barbudę, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dominikę, Saint-Martin, Sint Maarten, Saint-Barthelemy, Saint Kitts i Nevis oraz Turks i Caicos mogą napotkać na liczne utrudnienia. 

Resort spraw zagranicznych przypomina, że duża część infrastruktury na wyspach uległa zniszczeniu lub uszkodzeniu, nieczynne mogą być lotniska i szpitale. W konsekwencji wydarzeń z ostatnich dni na Karaibach występują "poważne ograniczenia w dostępie do zasilania elektrycznego i wody". Problemy mogą dotykać także komunikacji telefonicznej, w tym sieci GSM. "Nie można wykluczyć wybuchu epidemii związanych podtopieniami i wysokimi temperaturami. Odnotowuje się wzrost przestępczości" – donosi MSZ. Resort uświadamia też turystom, że w razie nadejścia kolejnego huraganu, lokalne władze mogą nie poradzić sobie zarówno z zapobieganiem jego skutkom, jak i z jego faktycznymi efektami.

– Obywatelom polskim planującym podróż na wyżej wymienione wyspy pomimo ostrzeżenia oraz przebywającym na nich, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do zaleceń służb porządkowych oraz zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz – czytamy w ostrzeżeniu.

MW

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl