Luksemburg wykorzysta tesle jako radiowozy

W Luksemburgu samochód elektryczny po raz pierwszy zostanie wykorzystany jako pojazd patrolowy lokalnej policji. Już wcześniej w Stanach Zjednoczonych policja kupiła pojazdy z napędem elektrycznym, ale służyły one jedynie pracownikom i jako auta wspierające.

Luksemburg wykorzysta tesle jako radiowozy
Luksemburg wykorzysta tesle jako radiowozy (fot. Jason Reed / Reuters)

Głównym mankamentem samochodów elektrycznych, który wyklucza ich zastosowanie w roli radiowozów, jest zasięg i do niedawna zbyt niska prędkość maksymalna – postęp technologiczny wyeliminował drugą wadę, ale kwestia zasięgu wciąż pozostaje dyskusyjna. Jest ona jednak mniej problematyczna w kraju takim jak Luksemburg, w którym odległość od jednej granicy do drugiej nie przekracza 100 km. Stąd policja Grand Ducale postanowiła doposażyć swój tabor radiowozów w dwie tesle model S 100D – donosi portal electrek.

Serwis przypomina, że na taką inwestycję zdecydował się już wydział policji Los Angeles – miasto leasinguje obecnie 288 samochodów z napędem niskoemisyjnym, w tym 160 sztuk w pełni elektrycznych. Część z nich trafiła do lokalnej policji – sto egzemplarzy BMW i3 i dwie tesle model S. Toczą się już jednak rozmowy i testy wykorzystania aut Tesli jako samochodów pościgowych.

Nad podobną inwestycją zastanawia się też londyński Scotland Yard. W Luksemburgu auta elektryczne coraz częściej będą wykorzystywane w służbach miejskich w związku z realizacją programu ministerstwa zrównoważonego rozwoju.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia