Likwidator szkód skazany za wyłudzenie ponad 6 mln zł

Na 2 lata i cztery miesiące więzienia skazał katowicki sąd likwidatora szkód jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, który wyłudził ponad 6 mln zł. Znając dane klientów, bez ich wiedzy domagał się wyższych kwot odszkodowań za wypadki; pieniądze wpływały na jego konto.

Likwidator szkód skazany za wyłudzenie ponad 6 mln zł
Likwidator szkód skazany za wyłudzenie ponad 6 mln zł (fot. Stocksnapper / YAY Foto)

O prawomocnym wyroku w tej sprawie poinformowała we wtorek śląska policja.

Oszustwa w towarzystwie ubezpieczeniowym wykryli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Okazało się, że stoi za nimi jeden z pracowników zajmujących się likwidacją szkód.

Mężczyzna znając dane klientów, którym jego firma wypłaciła wcześniej odszkodowania, bez ich wiedzy odwoływał się od decyzji ubezpieczyciela, podważając wysokość wypłaconej kwoty" - podał zespół prasowy śląskiej policji.

Po odwołaniu towarzystwo ubezpieczeniowe po raz kolejny analizowało dokumenty przyznając w efekcie wyższą kwotę odszkodowania. Pieniądze te jednak nie trafiały na konto ubezpieczonych klientów, których szkoda dotyczyła, ale na konto nieuczciwego pracownika.

Oszust z Katowic zatwierdził ponad 140 różnych wypłat, które trafiły na jego osobiste konto. 32-latek w wyniku przestępczego procederu uzyskał kwotę ponad 6 mln zł. (PAP)

kon/ pz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~freewilder

jak mógł zostać ukarany. Przecież nie wyłudził, skoro ubezpieczyciel powinien wypłacić skoro przyznał rację i wypłacił. Z kolei, klienci zrezygnowali z dalszego postępowania. Otrzymał więc "wynagrodzenie" za swoją kreatywną pracę. Dziwny jest ten świat.....

! Odpowiedz
0 5 ~Dżejms

Wnioski - sprawdźmy jeszcze raz nasze odszkodowania - bo widać że zaniżanie jest standardem. Udowodnił nam ten pan. Więc do pierdla ale order za ujawnienie procederu zaniżania odszkodowań. Kto nadzoruje TU? KNF? Powinni wpierd. im kary za oskubanie klientów na 6 mln.

! Odpowiedz
1 3 ~ribik

Ściąć go

! Odpowiedz
1 11 ~MK

Ciekawe: w wyniku odwołania TU dopłacało średnio 43 tysiące zł.

! Odpowiedz
1 15 ~UBER_Leaf_Electric

gdyby firmy od razu wypłacały tyle ile się należy to likwidator by nie zarobił i nie byłoby oszustwa....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne