REKLAMA

Kwiaciarnia na lodowisku zamknięta

2021-01-04 12:42
publikacja
2021-01-04 12:42

Kwiaciarnia, która zaczęła działać na jednym ze szczecińskich lodowisk, została zamknięta. To wynik decyzji sanepidu.

Kwiaciarnia na lodowisku zamknięta
Kwiaciarnia na lodowisku zamknięta
fot. Secret Garden / / Pexels

W weekend lokalne media obiegła informacja, że jedno ze szczecińskich lodowisk przekształciło się w kwiaciarnię. Wszyscy, którzy kupowali tam kwiaty, mogli odebrać je z magazynu, który znajdował się na tafli. Nie działała wypożyczalnia łyżew, która normalnie funkcjonuje na lodowisku.

Po niedzielnej kontroli sanepidu i policji, pracownicy sanepidu zdecydowali o konieczności zamknięcia takiej formy działalności.

"Oceniając stan faktyczny uznano, że miejsce to pełni funkcję lodowiska, a nie kwiaciarni, stąd podjęta została decyzja o unieruchomieniu działalności" – powiedziała PAP w poniedziałek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Kapłan.

Dodała, że decyzja została wykonana, a czynności kontrolne trwają.

Na zdjęciach z kwiaciarni na lodowisku, które zostały zamieszczone w lokalnych mediach widać było, że z kwiaciarni na lodzie korzysta sporo mieszkańców. Pojemniki z kwiatami znalazły się na środku lodowiska, a dookoła jeździli łyżwiarze.

Tomasz Fornalski z kwiaciarni Lodogryf mówił PAP w niedzielę, że lodowisko zostało wynajęte innemu podmiotowi, czyli kwiaciarni. Tłumaczył, że pomysł zrodził się z trudnej sytuacji przedsiębiorców, którzy musieli zamknąć swoją działalność przez obostrzeniach związane z koronawirusem.

"Takie miejsca, jak lodowiska nie są objęte rządową tarczą, bo pracują tu pracownicy sezonowi, a nie na etatach" – wskazywał.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
endes
Cwaniactwo prymitywnych ludzi nie zna granic.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki