Kukiz o podwyżkach dla posłów: Wróciło "KorytoPlus"

2020-08-14 13:50, akt.2020-08-15 08:15
publikacja
2020-08-14 13:50
aktualizacja
2020-08-15 08:15
fot. Arkadiusz Lawrywianiec / FORUM

W błyskawicznym tempie przechodzi przez Sejm projekt podwyższenia wynagrodzeń parlamentarzystom oraz osobom zajmującym kierownicze stanowiska państwowe. Sprzeciw wobec podwyżek dla posłów oraz podwyżkom zwiększeniu partyjnych subwencji w szczycie kryzysu gospodarczego wyraził Kukiz'15. Zdaniem Kukiza, wróciło "KorytoPlus".

[Aktualizacja 15.08 Sejm przyjął w piątek zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie.]

"Wygląda na to, że wróciło +KorytoPlus+. Błyskawiczne przejście do drugiego czytania i za moment pewnie uchwalenie. Kukiz'15 jest zdecydowanie przeciw podwyżkom dla posłów i zwiększeniu partyjnych subwencji w szczycie kryzysu gospodarczego" - napisał na Twitterze Paweł Kukiz.

Dzień wcześniej sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych jednogłośnie przyjęła w czwartek własną inicjatywę ustawodawczą dotyczącą podwyższenia wynagrodzenia parlamentarzystom. A już w nocy z czwartku na piątek pojawił się projekt nowelizacji ustawy z 31 lipca 1981 r. o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Projekt przewiduje m.in, że prezydentowi RP przysługiwałoby wynagrodzenie w wysokości 1,3-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego określonego w stawce podstawowej. Zaproponowano również, by pierwszej damie przysługiwało wynagrodzenie miesięczne odpowiadające 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego SN. Więcej na ten temat.

(PAP)

ipa/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (21)

dodaj komentarz
grab
Panie Kukiz, gdyby nie twoja negatywna działalność w Sejmie, wymierzona przeciwko nam Polakom, dziś opozycja miała by większość i nie było by takich ustaw.
gucio_222
Kukiz ? Czy to ten co razem z Komorowskim zrobił referendum w sprawie JOW'ów które kosztowały tyle co 3 szpitale dla dzieci tj. 150mln a potem spier..dolił do PSL po kasę ?
antykomuch
miałeś szansę dobić komuchów z psl ale ty im podałeś rękę i ich uratowałeś, a teraz jeszcze szczekasz
scuti1986
Należy im się! Podobnie jak narodowi polskiemu należy się pogarda za wybór tak głupiej władzy! Chcieliście więc macie! Hahahaha
grzegorzkubik
Konfederacja pokazała klasę. Zyskają na tym. Politykom nie należą się takie podwyżki i żadne podwyżki.
pstrzezek
nie wiedziałem że ten dzień nadejdzie, ale muszę się z tobą zgodzić grzesiu
po_co
Niestety Konfederacja to też politycy, jak pokazuje przykład ostatnich wyborów - wyszczekani ale pozbawieni sprytu.
Bosak jest bardzo dobrze wykształcony, potrafi odnaleźć się w sytuacji podbramkowej, nie przepadam za nim od lat natomiast to własnie na niego głosowałem w pierwszej turze, chociaż polityk jest z niego
Niestety Konfederacja to też politycy, jak pokazuje przykład ostatnich wyborów - wyszczekani ale pozbawieni sprytu.
Bosak jest bardzo dobrze wykształcony, potrafi odnaleźć się w sytuacji podbramkowej, nie przepadam za nim od lat natomiast to własnie na niego głosowałem w pierwszej turze, chociaż polityk jest z niego bardzo słaby.

Reprezentuje partię głoszącą wolność gospodarczą co bezsprzecznie wiąże się z umiejętnością negocjowania, a daje się zaszczekać na konferencji Sikorskiemu, a w polityce nie potrafi utargować miejsc dla swoich ludzi w komisjach.

Niestety jak chcą coś zmienić to muszą umieć o to walczyć, metody są różne ale obrażanie się na PiS, PO czy SLD to nie jest sposób gry w politykę. Tutaj nie ma podziałów, jest tylko interes.

Takie pajacykowanie jakie np. uprawia młody Sośnierz, pewnie podoba się nastolatkom i co mniej wykształconym osobom które z prostactwa urządziły swój sposób na życie ale również do niczego nie doprowadza.

Chyba dopiero połączenie zdolności politycznych Korwina ze sprytem Sośnierza i elokwencją Bosaka dało by radę coś ugrać. Niestety to są trzy różne osoby, które nie do końca potrafią ze sobą współpracować, a każdy z osobna ma więcej wad niż zalet.

Szkoda, bo naprawdę chciałbym żeby Konfederacja znalazła swoje miejsce w sejmie. Niestety lepiej gdyby za ich propozycjami stali wykształceni przedsiębiorcy niż zakapturzeniu awanturnicy.
po_co odpowiada po_co
Chodzi oczywiście o stałe i silne miejsce, na tyle silne aby miało znaczenie w dyskusji. Do tego potrzeba ok. 100 posłów.
Nie wiem czy chciałbym aby Konfederacja rządziła samodzielnie, do tego potrzeba lat przekształceń w społeczeństwie natomiast ich silny głos mógłby poprawić jakość ustaw, a o to teraz chodzi
Chodzi oczywiście o stałe i silne miejsce, na tyle silne aby miało znaczenie w dyskusji. Do tego potrzeba ok. 100 posłów.
Nie wiem czy chciałbym aby Konfederacja rządziła samodzielnie, do tego potrzeba lat przekształceń w społeczeństwie natomiast ich silny głos mógłby poprawić jakość ustaw, a o to teraz chodzi w największej mierze.

Ostatecznie dobrze funkcjonujące państwo powinno mieć silną strefę centralną i dwie rotujące strefy z lewej i prawej strony.
marianpazdzioch
Przeciez świetnie pracują. Gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się dostatniej. Więc o co kaman? Przebadaj się lepiej, bo te schizofrenizmy to może być zwykła głupota, ale też objaw jakiejś choroby.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki