Kuczyński: Umowa handlowa w 280 znakach

2019-05-10 10:30
publikacja
2019-05-10 10:30
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Retoryczny taniec wokół umowy handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi już dawno z kontredansa zmienił się w szybkiego rock and rolla. Jeszcze w poniedziałek Donald Trump zapowiedział wprowadzenie wyższych ceł na chiński import w związku z impasem negocjacyjnym. W piątek te podwyżki weszły w życie. Niezależenie od tego w czwartek wieczorem zakomunikował, że umowę z Chinami jednak uda się zawrzeć w tym tygodniu.

Na ten temat, a także o debiucie Ubera na amerykańskiej giełdzie oraz o dyskusji wokół OFE i kulisach odejścia Piotra Kuczyńskiego z DI Xelion porozmawiamy z nim samym.

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (8)

dodaj komentarz
caesar_m
Pan Kuczyński ładnie skomentował rozdawnictwo socjalne . Że niby zainwestowałby w oświatę i zdrowie...Tylko że wyniki takich inwestycji to minimum 10 lat ( bo jedyną realną inwestycją w zdrowie jest zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek - a to trwa od decyzji 10 lat ). Tymczasem przegrałby Pan wybory i tyle.... Pan Kuczyński ładnie skomentował rozdawnictwo socjalne . Że niby zainwestowałby w oświatę i zdrowie...Tylko że wyniki takich inwestycji to minimum 10 lat ( bo jedyną realną inwestycją w zdrowie jest zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek - a to trwa od decyzji 10 lat ). Tymczasem przegrałby Pan wybory i tyle.... W Łodzi "rządzi" PO .... I inwestuje w stadiony - na 3 - klubiki wydało 400 mln, a na uczelnie wyższe może 100mln, na opiekę zdrowotną może 30mln (mówimy o infrastrukturze). Dlaczego ? Ano kibice głosują , a chorzy leżą w domu i dogorywają...., studenci - emigrują. Burzy się we mnie krew gdy widzę jak kasa z moich podatków trafia w dużej części do nierobów i tzw patologii. A potem przychodzi refleksja - Czarek nie daj się zwariować !!! to nie 500+ zabija gospodarkę tylko 64 kg ustaw i grubo ponad milion wszelkiej maści urzędników i funkcjonariuszy. "Średnia" (cokolwiek to znaczy) w tym obszarze za czasów "liberalnej inaczej" PO wzrosła powyżej średniej w produkcji i usługach a liczba wzrosłą o pół miliona. A każdy "pracujący" (synekury płacone bez pracy się liczą jedynie 1:1) generuje koszty w gospodarce rzędu 1:10. Niestety ale PIS raczej koryta nie ukrócił tylko część ryjków w korycie się zmieniła...Reasumując : te pół miliona urzędników i funkcjonariuszy zatrudnionych w latach PO - gdyby zamiast tego zatrudnione było w służbie zdrowia to byłby REALNY postęp. Na pozór neutralny finansowo, w rzeczywistości - niezwykle korzystny dla wszystkich : dla budżetu, dla obywateli (pewnie i dla PO które do dziś nie wie czemu przegrało).
Co do PISu to z nim sytuacja jest dokładnie odwrotna jak z PO (PO narobiło szamba głownie w ten sposób że swoje obietnice zrealizowało , tyle że na odwrót i w ten sposób zdziesiątkowało trwale swój elektorat). PIS niestety dla Polski i Polaków swój program realizuje. I wybory wygra i wygrywać będzie póki kasa się nie skończy.
2kbb
Dobrze że zwolnili tego człowieka... To przecież jakaś epoka dinozaurów... Większego lana wody jest trudno znaleźć gdziekolwiek...
xxpp
Widać po Kuczyńskim jak bardzo przeżył to zwolnienie. Nigdy nie widziałem go w tak przygnębionego. Tysiące ludzi wyrzuconych, żeby zrobić miejsce swoim, czuło/czuje to samo. Pamiętajcie - karma nie odpuszcza/
borma
Jak zwykle , swietny rozmowa. Niezwykla lekkosc w poruszaniu trudnych tematow. To jest sztuka.
warrenbuffet78
Panie Piotrze bardzo cenię pana wypowiedzi na temat obecnej sytuacji na rynku...Mało kto z analityków mówi szczerze o obecnej sytuacji:)
pomorzaninm
Chiny są juz od dawna ukrytym wrogiem USA Panie Kuczyński, Trump uderza w glowe przy negocjajach a jak z Polską inne państwa rozmawiają... jak UE rozmawiala z państwami europy wchodniej przy wstepowaniu do UE ...taki Pan doswiadczony zyciowo a taki "naiwny". Trump wykorzystuje swoją siłe, niestety ten świat taki Chiny są juz od dawna ukrytym wrogiem USA Panie Kuczyński, Trump uderza w glowe przy negocjajach a jak z Polską inne państwa rozmawiają... jak UE rozmawiala z państwami europy wchodniej przy wstepowaniu do UE ...taki Pan doswiadczony zyciowo a taki "naiwny". Trump wykorzystuje swoją siłe, niestety ten świat taki jest ... czas sie obudzić. Pax Americana upada i Trump chce stworzyc PaxA 2.0, jak mu sie nie to nie uda to dopiero bedzie Pan przecieral oczy ze zdumienia.
sel
Tyle ,że najgorszy jest tragiczny deficyt handlowy USA , w każdym kraju z takim deficytem oznaczyłby upadek kraju i waluty , a wołanie o cłach nakręca dużo wyższą sprzedaż Chińczykom..
sel odpowiada sel
Przecież USA nw przeliczeniu na mieszkańca mają mniejszy eksport niż Polska a import wielokrotnie większy.... te papiery tracą na wartości w ten sposób z dnia na dzień a są ich dziesiątki bilionów..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki