Kuczyński: Umowa handlowa w 280 znakach

Retoryczny taniec wokół umowy handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi już dawno z kontredansa zmienił się w szybkiego rock and rolla. Jeszcze w poniedziałek Donald Trump zapowiedział wprowadzenie wyższych ceł na chiński import w związku z impasem negocjacyjnym. W piątek te podwyżki weszły w życie. Niezależenie od tego w czwartek wieczorem zakomunikował, że umowę z Chinami jednak uda się zawrzeć w tym tygodniu.

Na ten temat, a także o debiucie Ubera na amerykańskiej giełdzie oraz o dyskusji wokół OFE i kulisach odejścia Piotra Kuczyńskiego z DI Xelion porozmawiamy z nim samym.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 caesar_m

Pan Kuczyński ładnie skomentował rozdawnictwo socjalne . Że niby zainwestowałby w oświatę i zdrowie...Tylko że wyniki takich inwestycji to minimum 10 lat ( bo jedyną realną inwestycją w zdrowie jest zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek - a to trwa od decyzji 10 lat ). Tymczasem przegrałby Pan wybory i tyle.... W Łodzi "rządzi" PO .... I inwestuje w stadiony - na 3 - klubiki wydało 400 mln, a na uczelnie wyższe może 100mln, na opiekę zdrowotną może 30mln (mówimy o infrastrukturze). Dlaczego ? Ano kibice głosują , a chorzy leżą w domu i dogorywają...., studenci - emigrują. Burzy się we mnie krew gdy widzę jak kasa z moich podatków trafia w dużej części do nierobów i tzw patologii. A potem przychodzi refleksja - Czarek nie daj się zwariować !!! to nie 500+ zabija gospodarkę tylko 64 kg ustaw i grubo ponad milion wszelkiej maści urzędników i funkcjonariuszy. "Średnia" (cokolwiek to znaczy) w tym obszarze za czasów "liberalnej inaczej" PO wzrosła powyżej średniej w produkcji i usługach a liczba wzrosłą o pół miliona. A każdy "pracujący" (synekury płacone bez pracy się liczą jedynie 1:1) generuje koszty w gospodarce rzędu 1:10. Niestety ale PIS raczej koryta nie ukrócił tylko część ryjków w korycie się zmieniła...Reasumując : te pół miliona urzędników i funkcjonariuszy zatrudnionych w latach PO - gdyby zamiast tego zatrudnione było w służbie zdrowia to byłby REALNY postęp. Na pozór neutralny finansowo, w rzeczywistości - niezwykle korzystny dla wszystkich : dla budżetu, dla obywateli (pewnie i dla PO które do dziś nie wie czemu przegrało).
Co do PISu to z nim sytuacja jest dokładnie odwrotna jak z PO (PO narobiło szamba głownie w ten sposób że swoje obietnice zrealizowało , tyle że na odwrót i w ten sposób zdziesiątkowało trwale swój elektorat). PIS niestety dla Polski i Polaków swój program realizuje. I wybory wygra i wygrywać będzie póki kasa się nie skończy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 2kbb

Dobrze że zwolnili tego człowieka... To przecież jakaś epoka dinozaurów... Większego lana wody jest trudno znaleźć gdziekolwiek...

! Odpowiedz
23 13 xxpp

Widać po Kuczyńskim jak bardzo przeżył to zwolnienie. Nigdy nie widziałem go w tak przygnębionego. Tysiące ludzi wyrzuconych, żeby zrobić miejsce swoim, czuło/czuje to samo. Pamiętajcie - karma nie odpuszcza/

! Odpowiedz
3 25 borma

Jak zwykle , swietny rozmowa. Niezwykla lekkosc w poruszaniu trudnych tematow. To jest sztuka.

! Odpowiedz
10 33 warrenbuffet78

Panie Piotrze bardzo cenię pana wypowiedzi na temat obecnej sytuacji na rynku...Mało kto z analityków mówi szczerze o obecnej sytuacji:)

! Odpowiedz
14 14 pomorzaninm

Chiny są juz od dawna ukrytym wrogiem USA Panie Kuczyński, Trump uderza w glowe przy negocjajach a jak z Polską inne państwa rozmawiają... jak UE rozmawiala z państwami europy wchodniej przy wstepowaniu do UE ...taki Pan doswiadczony zyciowo a taki "naiwny". Trump wykorzystuje swoją siłe, niestety ten świat taki jest ... czas sie obudzić. Pax Americana upada i Trump chce stworzyc PaxA 2.0, jak mu sie nie to nie uda to dopiero bedzie Pan przecieral oczy ze zdumienia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 sel

Tyle ,że najgorszy jest tragiczny deficyt handlowy USA , w każdym kraju z takim deficytem oznaczyłby upadek kraju i waluty , a wołanie o cłach nakręca dużo wyższą sprzedaż Chińczykom..

! Odpowiedz
3 9 sel odpowiada sel

Przecież USA nw przeliczeniu na mieszkańca mają mniejszy eksport niż Polska a import wielokrotnie większy.... te papiery tracą na wartości w ten sposób z dnia na dzień a są ich dziesiątki bilionów..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil