REKLAMA

Kuczyński: Pomruki wojny

2020-01-03 10:30
publikacja
2020-01-03 10:30
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Ceny ropy wystrzeliły po ataku Stanów Zjednoczonych przeprowadzonym na terytorium Iraku, którego celem był Kasem Sulejmani, wpływowy generał irańskiej armii, uznawany za architekta polityki militarnej tego kraju. Obserwatorzy są zgodni, że to wydarzenie dużego kalibru, które może doprowadzić do szerszego konfliktu na Bliskim Wschodzie lub na terytorium USA (zwłaszcza w postaci cyberataków).

Na ten temat, a także o noworocznych prognozach i bolączkach warszawskiego parkietu giełdowego rozmawiamy z analitykiem rynków finansowych Piotrem Kuczyńskim w podsumowaniu tygodnia na rynkach.

PS

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
carlito1
Yeahhh! Frank przemówił:)
silvio_gesell
Du*a a nie wojna. Straszyć będzie komuch jak w w PRLu.
wizytator
A co z General Aladeen? Myślę, że za dużo sobie pozwala.
angol
To był amerykański atak terrorystyczny ze złamaniem prawa międzynarodowego ignorancie
tindala
czy chodzi Ci o irańskie muppety ?? Przyszły krzewić pokój i demokrację. Zgodnie ze słowami ichniego ministra spraw zagranicznych.
angol
Co muppety robią w Iraku. Ile jeszcze ten kraj będzie eksploatowany i okradany za pozwoleniem hipokrytów z tzw cywilizowanego świata?
sel
Puki co u nas kancelaria premiera wydaje dwa razy więcej i nawet nie podaje na co, a do tego setki milionów na pseudo patriotyczne tajne wydatki na niby fundacje i inne pseudo religijne organizacje, do tego tysiące etatów dla ziomali bez choćby minimum wymaganego wykształcenia i doświadczenia do tego przejedzone setki miliardów Puki co u nas kancelaria premiera wydaje dwa razy więcej i nawet nie podaje na co, a do tego setki milionów na pseudo patriotyczne tajne wydatki na niby fundacje i inne pseudo religijne organizacje, do tego tysiące etatów dla ziomali bez choćby minimum wymaganego wykształcenia i doświadczenia do tego przejedzone setki miliardów zOFE i budżetu i setki miliardów nowych długów drastyczny spadek inwestycji i całkowite uzależnienie i utrata suwerenności z budowaniem dyktatury żeby kraść do woli ,to kto tu jest złodziejem?
tadko
O ! Bardzo trafne i dużo prawdy. Niemniej podchodząc do sprawy logicznie i matematycznie, a więc wg bankgstera ekonomicznie, to setki miliardów rocznie Polacy są okradani za pośrednictwem mafii rządowej w postaci;
1) kartel ubezpieczeń społecznych od około 30 lat po podwyżce ZUS z 33 % do 52 % w 1990 roku (obecnie
O ! Bardzo trafne i dużo prawdy. Niemniej podchodząc do sprawy logicznie i matematycznie, a więc wg bankgstera ekonomicznie, to setki miliardów rocznie Polacy są okradani za pośrednictwem mafii rządowej w postaci;
1) kartel ubezpieczeń społecznych od około 30 lat po podwyżce ZUS z 33 % do 52 % w 1990 roku (obecnie tylko 43%) ok. 250 mld rocznie biorąc pod uwagę dane ZUS i MRPiPS za 2017 r.,
2) kartel podatkowo skarbowy od 1993 roku po wprowadzeniu płacenia zmodyfikowanego podatku obrotowego przez osoby fizyczne tj podatku VAT w wysokości średnio 15 % z Polski wyprowadza się rocznie ponad 100 mld PLN bo tyle wynosi luka w tym podatku, co przyznaje Szef KAS, ale on i MM boją się tego co spotkało Pana Leppera zwolennika likwidacji VAT i przywrócenie podatku obrotowego nie obejmującego ludzi pracy lecz firmy wytwarzające PKB średnio 15 %, przy 1,8 bln PLN PKB ten podatek także stanowi 270 mld PLN wpływu do SP.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki