REKLAMA

Krzysztof Kolany ponownie wyróżniony w konkursie NBP

2019-12-11 20:14, akt.2019-12-12 06:44
publikacja
2019-12-11 20:14
aktualizacja
2019-12-12 06:44

Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl, został ponownie wyróżniony w prestiżowym konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

/ Bankier.pl

Wyróżnienie, które otrzymał Krzysztof Kolany, zostało przyznane w ramach XVII Edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych, którą co roku organizuje Narodowy Bank Polski. Kapituła konkursu nagrodziła artykuł „Po co banki centralne kupują złoto?”, który zwyciężył w kategorii Polityka pieniężna i stabilność finansowa.

W konkursie organizowanym przez NBP zostają nagrodzeni autorzy i redakcje, które w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków. W tegorocznej edycji nagrodę główną i tytuł Dziennikarza Ekonomicznego 2019 roku otrzymał Rafał Woś z redakcji "Tygodnika Powszechnego", za "całokształt pracy dziennikarskiej, umiejętność prezentowania w interesujący sposób skomplikowanych zagadnień ekonomicznych oraz doskonały warsztat". 

W tegorocznym konkursie wyróżnieni zostali także: redakcja programu „Państwo w Państwie” telewizji Polsat News, Jakub Styczyński i Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”, Krystian Kaźmierczyk z Telewizji Republika, Robert Kiewlicz z portalu Trojmiasto.pl, Łukasz Kaźmierczak, Polskie Radio, Jacek Musiał z redakcji Śląskiego Kuriera Wnet.

Krzysztof Kolany z Bankier.pl związany jest od 2007 r. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców.

/ NBP

Dla Krzysztofa Kolanego to już trzecia nagroda w konkursie im. Władysława Grabskiego. W 2010 r. wygrał w kategorii „dziennikarstwo internetowe”, w ubiegłorocznej edycji wyróżniony został jego artykuł "Vollgeld. Czy Szwajcarzy zdecydują się na monetarną rewolucję" w kategorii Polityka pieniężna i stabilność finansowa. W sumie dla redakcji Bankier.pl jest to czwarta nagroda - w 2016 r. laureatem konkursu polskiego banku centralnego został inny analityk Bankier.pl, Michał Żuławiński.

Krzysztof Kolany został również uhonorowany nagrodą Herosa Rynku Kapitałowego, którą w 2016 r. przyznało mu Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. W 2018 r. wyróżnienie to otrzymał Adam Torchała.

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (21)

dodaj komentarz
kolumb1234
Szanuje za niezmienność poglądów
karbinadel
Wszystkiego najlepszego - i jak najwięcej złota w szufladzie :)
onurb
Podobnie jak kilka innych osób ja również specjalnie się zalogowałem, żeby złożyć gratulacje. Jest pan jedynym autorem, który pisze obiektywnie. Nie podlizuje się pan swoimi tekstami aktualnej władzy tak jak to robią inni autorzy na tym portalu. Dużo szczęścia ma bankier, że ma takiego dziennikarza. Podwyżka się Podobnie jak kilka innych osób ja również specjalnie się zalogowałem, żeby złożyć gratulacje. Jest pan jedynym autorem, który pisze obiektywnie. Nie podlizuje się pan swoimi tekstami aktualnej władzy tak jak to robią inni autorzy na tym portalu. Dużo szczęścia ma bankier, że ma takiego dziennikarza. Podwyżka się należy jak nic. Jeszcze raz gratuluję, życzę dużo zdrowia.
cyklotron
GRATULACJE. Nikogo nie biorę tak na poważnie jak Pana Kolanego
proszę o zajęcie się tematem kredytów hipotecznych , a bardziej szczegółowo o wielokrotności rocznych dochodów ,które pożyczają banki działające w Polsce i jak zgubny wpływ na całą gospodarkę kraju może mieć takie niedpowiedzialne działanie.
polecam temat
innowierca
Dajac nagrode piewcy zlota, my banki otwieramy oczy niedowiarkom. My drukarze, przyznajac wyroznienie przecikownikowi drukowania, pokazuje wam, ze wszystko jest uszyte na miare naszych mozliwosci. Jest moc.
dariuszfurmaniuk
Brawo. Serdeczne gratulacje.
Artykuły Pana Krzysztofa to głos rozsądku w zwariowanym świecie finansów.
Dziękuję i proszę o więcej.
sauk
Specjalnie się zalogowałem, żeby pogratulować. Od kilku lat czytam teksty p. Krzysztofa z przyjemnością. Szacunek!
modulometer
Dali nagrodę człowiekowi który banksterię centralną traktuje jak szaleńców? POlityke niskich stóp jak herezję a QE jak zarazę? Ciekawe.
tomitomi
Brawo Panie Krzysztofie !
dziękuje i proszę o więcej ,powodzenia .

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki