REKLAMA

Michał Żuławiński z nagrodą specjalną w konkursie NBP

2016-11-28 20:43
publikacja
2016-11-28 20:43
Michał Żuławiński z nagrodą specjalną w konkursie NBP
Michał Żuławiński z nagrodą specjalną w konkursie NBP
/ Bankier.pl

Michał Żuławiński, analityk portalu Bankier.pl, został uhonorowany nagrodą specjalną w prestiżowym konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Nagrodę przyznano za tekst pt. „Pieniądze będą spadać z nieba. "Helicopter money" nadlatują”.

fot. Przemek Barankiewicz / / Bankier.pl

Nagroda specjalna, którą otrzymał Michał Żuławiński, została przyznana w ramach XIV Edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych, którą co roku organizuje Narodowy Bank Polski. Jak uzasadniła Kapituła konkursu, tekst Michała Żuławińskiego,  w ciekawy i przystępny sposób analizuje narzędzia luzowania ilościowego, jakimi posługują się współcześnie banki centralne na świecie, a także możliwe następstwa ich stosowania.

W konkursie organizowanym przez NBP zostają nagrodzeni autorzy i redakcje, które w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków. Dziennikarze ekonomiczni rywalizują w 5 kategoriach konkursowych, a kapituła konkursu, którą tworzą  wybitni eksperci i komentatorzy ekonomiczni, może przyznać także dwie nagrody specjalne.

Laureatem nagrody głównej tegorocznej XIV edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego została Redakcja programu „Państwo w Państwie” (telewizja Polsat). W gronie najlepszych dziennikarzy ekonomicznych znaleźli się również: Józef Wycisk z Polskiego Radia Katowice w kategorii „Polityka pieniężna i stabilność finansowa”, Maria Szurowska z „Gazety Bankowej” w kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna”, Mira Suchodolska z „Dziennika Gazety Prawnej” w kategorii „Felieton lub analiza”, Zbigniew Bartuś z „Dziennika Polskiego” w kategorii „Wywiad” oraz Anna Trzcińska z TVP Bydgoszcz w kategorii „Problematyka regionalna”.

Nagrodę specjalną otrzymał w tym roku także Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl.

Laureatów wybrała niezależna Kapituła konkursu w składzie: Iwona Sroka (przewodnicząca Kapituły), Jakub Borowski, Adam Budnikowski, Agnieszka Chłoń-Domińczak, Marek Dietl, Michał Karnowski, Cezary Kaźmierczak, Marta Kightley, Jerzy Koźmiński, Alojzy Nowak, Joanna Solska-Czerska, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek oraz Renata Wojciechowska. Kapituła konkursu ocenia zgłoszone prace pod względem warsztatu dziennikarskiego, aktualności i znaczenie przedstawionej problematyki dla opinii publicznej oraz indywidualnego charakteru materiału. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono prawie 160 prac.

Michał Żuławiński to analityk rynków finansowych oraz gospodarczy. Skupia się głównie na zagadnieniach ogólnogospodarczych i politycznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji za granicą. Uważny obserwator sytuacji krajowej i zagranicznej. Dzięki Twitterowi żadne wydarzenie się przed nim nie ukryje.

Najpopularniejsze tegoroczne teksty Michała Żuławińskiego to m.in. „Czterej jeźdźcy finansowej apokalipsy”, „Banki ściągają Włochy w przepaść” oraz „Cztery mity o ograniczeniu handlu w niedzielę”.

To druga edycja prestiżowego konkursu NBP dla dziennikarzy ekonomicznych, w której nagrodzony został członek redakcji portalu Bankier.pl. W 2010 roku nagrodę w kategorii dziennikarstwa internetowego otrzymał Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

MD

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~razor
Dobra robota. Gratulacje Panie Michale :)
~nikt
Gratuluję.

NBP nagradza za tekst o "helicopter money" :-)
Hmm... interesujące.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki