REKLAMA

Krakchemia odstąpiła od kupna nieruchomości od Alma Market; chce zwrotu 10 mln zł zaliczki

2016-10-24 18:40
publikacja
2016-10-24 18:40

Krakchemia odstąpiła od przedwstępnej umowy kupna nieruchomości w Krakowie od Alma Market. Chce zwrotu 10 mln zł zaliczki wraz z odsetkami - podała Krakchemia w komunikacie.

fot. Wojciech Matusik / / FORUM

We wrześniu 2015 roku Krakchemia i jej podmiot dominujący Alma Market zawarły przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości w Krakowie, dotyczącą prawa użytkowania wieczystego, działki gruntu oraz prawa odrębnej własności budynku, znajdującego się na tym gruncie.

Cena sprzedaży została wtedy ustalona na 12 mln zł. Umowa przyrzeczona miała, zgodnie z aneksem z lutego tego roku, zostać zawarta najpóźniej do 30 czerwca 2017 roku.

Akcjonariusze chcą zmienić zarząd i radę nadzorczą

Akcjonariusze Alma Market chcą zmienić zarząd i radę nadzorczą na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, zwołanym na 15 listopada 2016 r. w Krakowie.

Porządek obraz NWZ przewiduje m.in. "podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie zarządu spółki; podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki", jak podano w projektach uchwał.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

ISBNews/PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~freon
czyżby chodziło o dopisanie się do listy wierzycieli, którzy będą zaspokajani przez syndyka po ogłoszeniu upałości? Może JM chce okopać się w Vistuli i Krakchemii i będzie tam próbował przetransferować jakieś resztki aktywów z Almy?
~fd
Dlaczego ten rząd nie chce wspierać polskiej przedsiębiorczości jak np. górnictwo czy rolnictwo. Dlaczego ten rząd nic nie robi tylko swoją biernością wspiera zagraniczne sieci handlowe? Wiem wiem to prywatna firma tylko po co te bajki o polskości, polskich biznesach, repolonizacjach....
~marek
pierwszy lepszy tekst:
Saga o polskim górnictwie: Dopłaty do górnictwa to 7 mld zł rocznie. Jak rozwiązać ten problem?

nie pisz bzdur łajzo
~Tomuś
Dobrze, że teraz padają te esbeckie interesy. Najpierw alma teraz wyborcza. Trzeba się zmierzyć z wolnym rynkiem koniec esbeckiej (obciete emeryturu) klienteli i doplat z budżetu - wyborcza - reklamy z instytucji publicznych.
~Peti
Zobacz. Niby coś napisałeś, ale nic z tego nie wynika. Slogan, bełkot - nic wnoszącego do tematu.
~jurek
tak od kogo teraz 10 baniek ... moga sobie odebrac w platkach sniadaniowych z polek Almy bo wlssciciel noeuchwytny. Slyszalem ze faktycznie na Seszelach sa przerwy w sieci :))))
~jola
...sami sobie , przecież to ten sam właściciel ,ten sam skład zarządu i rady nadzorczej !!!!!

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki