Kopacz: sprawa reformy wieku emerytalnego jest zamknięta

Sprawa reformy wieku emerytalnego Polaków jest zamknięta - tak premier Ewa Kopacz odniosła się w piątek do zapowiedzi PiS złożenia projektu przywracającego poprzednie regulacje dotyczące wieku emerytalnego.

(fot. Mateusz Jagielski / EastNews)

Projekt ustawy przygotowany przez PiS - jak mówił w piątek prezes partii Jarosław Kaczyński - przewiduje przywrócenie stanu sprzed ostatniej reformy emerytalnej od 1 stycznia 2015 r.

"Bardzo proszę, by każdy zajmował się swoją partią, swoimi deklaracjami i obietnicami. Wydłużenie wieku emerytalnego nie było łatwe, ale przeprowadziliśmy tę reformę i ta sprawa jest zamknięta" - powiedziała Kopacz dziennikarzom w Mediolanie.

"Prezes Kaczyński, ponieważ nie ma możliwości wymyślenia czegokolwiek innego, wraca do rzeczy, które są kwestią zamkniętą" - dodała.

Jak powiedziała premier, życzy prezesowi Prawa i Sprawiedliwości jak najwięcej powodzenia w reformowaniu kraju. "Przypominam tylko, że by to czynić, trzeba wygrać wybory" - dodała Kopacz. "Ja odważnie będę walczyć o to, by to PO wygrała wybory i reformowała nie tylko słowem, ale i czynem" - powiedziała szefowa rządu.

Przed zmianami kobiety miały prawo do emerytury po osiągnięciu 60. roku życia, a mężczyźni - 65 lat.

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o emeryturach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w maju 2012 r. Przed zmianami kobiety miało prawo do emerytury po osiągnięciu 60. roku życia, a mężczyźni - 65 lat. Od 2013 r. zgodnie z ustawą wiek emerytalny wzrasta co kwartał o miesiąc - dla mężczyzn będzie wynosił 67 lat w 2020 r., a dla kobiet - w 2040 r. (PAP)

mrr/ ajg/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~obserwator15

Ta "kobieta rozwaliła FOz i i ZUS a Polak jak to Polak kowalski zauroczony jest widokiem p. Premier Wesołych Świąt -panowie Kowalski !

! Odpowiedz
0 0 ~Zocha

Dlaczego nikt nie informuje społeczeństwa, że aby przeszła ustawa podniesienia wieku emerytalnego to Pan Premier zgodził się aby u rolników pozostało bez zmian?????? A ponadto wcale nie obniża się rolnikom z tytułu wcześniejszego odejścia na emeryturę świadczeń??? Gdyby osoba normalnie płacąca podatki - a rolnik taką osobą nie jest- chciał iść na wcześniejszą emeryturę to zmniejsza jej się późniejsze świadczenia!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~obserwator15

Gamoniu to ty jeszcze nie wiesz że rolnik płaci KRUS i ma duże z tego tytułu dochody , bo jego pole uprawiaą słabsi ziomale a on jedzie do wielkiego miasta i pracuje za 4-,tysiące na budowach. Bo wiadomo że pracodawcy budowlani nie zatrydniaą oficjalnie prawie żadnego budowlańca !! Wszystko leci na czarno z porozumieniem INWESTORA ! Taka jest prawda !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~PolskaWalczaca

Nie ciesz sie tak ruro bo po nastepnych wyborach skonczy sie inkwizycja PO banytow i zycie w polsce wruci do normy a przestepcow z PO bedzie sie scigac jak psow po calym swiecie

! Odpowiedz
0 0 ~obserwator15

A ty mas jakieś dowody że się kiedykolwiek ścigało taki politycznych oszustów. bo ja od 60-lat nie znam takiego przypadku...!? Ha ! Ha 1 Ha 1

! Odpowiedz
0 2 ~mieciu

60 lat i 65 lat niech sobie Jarek wprowadzi, mniejsze zło. Ale pod jednym warunkiem - WARA podwyższyć podatki.

! Odpowiedz
1 2 ~abe

Na ukraine unia kaze dawac bo a tam interes to z naszych emerytur . Niemcy i jankes skorzysta a my tak samo skorzystamy jak w Iraku i Afganistanie , stracimy mase kasy . Kto straci emeryt i do 70 lat bo brak kasy . PO i po polsce

! Odpowiedz
1 5 ~arti

Do ,,Starucha ,, jak ktos jest na emeryturze w wieku 40 lat a takich mam kolegow z wojska i strazy - to sa darmozjady powinni pracowac do 55 lat ,tak jest na swiecie a nawet dłuzej w stanach 60 lat pracuja Brak ci wiedzy

! Odpowiedz
1 6 ~arti

kopacz i tusk w jednym stali domu - to reformy - kolega w wieku 40 lat i na emeryturze,wojkowi elita z gory strazacy tkich mlodych emerytow na swiecie nie ma za to nam doklada do 67 lat przeciez mozna im dolozyc anam zmniejszyc i jest sprawoedliwie . Nie zrobili tego bo wojskowi i policja nie zgodziła sie zgrozili stnem wojennym tak mysle . Dlatego lepszy PIS a kasa ,sciagnac podatki z marketow i bankow - ale tusk i kopacz sa na usługach unii. anie polski .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 ~ASAD

NO TYM MYŚLENIEM PANI KOPNEŁA SIĘ W CZOŁO KAŻDY OBYWATEL OD 50 W GÓRĘ ZAGŁOSUJE NA pis I PRZYWRÓCĄ WIEK MU EMERYTALNY,NIECH ONA SAMA W WIEKU 67 LAT PROWADZI AUTOBUS PEŁNY LUDZI, PO WYPADKU NAPEWNO ZMIENI ZDANIE, ALE MĄDRY POLAK PO SZKODZI

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne