REKLAMA

Komu zgłaszać techniczne reklamacje i poprawki, jeśli deweloper ogłosił upadłość?

Malwina Wrotniak2013-05-13 06:00redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2013-05-13 06:00

MW, Bankier.pl: Jeśli mieszkania zostały już odebrane przez nowych właścicieli, a deweloper nagle ogłosił upadłość, komu należy zgłaszać ewentualne techniczne reklamacje i usterki?

upadłość dewelopera
Źródło: Image licensed by Ingram Image

Reklamacje dotyczące wad kupionego mieszkania, które ujawniły już się po ogłoszeniu upadłości dewelopera, należy zgłaszać deweloperowi. Osobną kwestią jest rozpatrzenie takich reklamacji. Ogłoszenie upadłości powoduje, że realizacja roszczeń klienta w tym zakresie może być znacznie utrudniona czy też wręcz niemożliwa.

Kto, w razie ogłoszenia upadłości dewelopera, zajmuje się remontami części wspólnej jego budynków?

W momencie ustanowienia odrębnej własności pierwszego lokalu na terenie inwestycji powstaje wspólnota mieszkaniowa, która odpowiada za utrzymanie i zarząd nieruchomością wspólną. Oczywiście upadły deweloper najczęściej będzie członkiem tej wspólnoty (jako właściciel lokali jeszcze nie sprzedanych), niemniej jednak obowiązek dbania o nieruchomość wspólną spoczywa na wszystkich właścicielach lokali proporcjonalnie do posiadanych przez nich udziałów.

Powrót do artykułu głównego: Co robić, gdy upada deweloper


Na pytania Bankier.pl odpowiada kancelaria prawna Schoenherr.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki