REKLAMA

Kobieta biznesu, czyli sukces w szpilkach

Barbara Sielicka2011-02-23 07:15
publikacja
2011-02-23 07:15

Dzień 8 marca znany jest powszechnie jako Dzień Kobiet. Kiedyś kojarzony z goździkami i rajstopami, dzisiaj postrzegany jako okazja do wręczenia Paniom symbolicznego kwiatka. Jednocześnie dzień ten przez wielu uważany jest za święto żony, matki, kochanki... Stąd wiele Pań buntuje się przeciwko właśnie takim jego obchodom.

Dlatego Bankier.pl chce zaproponować inne podejście do tego święta. Chcemy, aby dzień ten był kojarzony jako Święto Kobiet Biznesu, w którym promowane będą wszystkie Panie, które zdecydowały się na założenie własnej firmy. Szczególnie jest to święto tych kobiet, które prowadzą mikro i małe firmy – to o nich bowiem mówi się najrzadziej i to one są najmniej doceniane.W związku z tym 8-go marca Panie będą mogły znaleźć w naszym portalu sporo atrakcji. Specjalnie dla nich współpracujący z Bankier.pl specjaliści będą służyć im swoją wiedzą.

Prawnicy z Kancelarii Prawnej Łatała i Wspólnicy poprowadzą dyżur prawny z darmowymi poradami dla Pań.

W pełnej gotowości są już także specjaliści z ITBC Communication, którzy będą służyć radami w obszarze kreowania wizerunku zarówno osobistego, jak i firmy.

Telefoniczny dyżur będą pełnić również eksperci z Europejskiego Centrum Doradztwa Finansowego. Opowiedzą m.in.,  z jakich dotacji unijnych Panie mogą skorzystać, aby założyć lub rozwijać własne firmy.

8-go marca ruszy także Konkurs "Kobieta Biznesu 2010"

ETAP I od 8 do 22 marca 2011 r.
Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie „Kobieta Biznesu 2010” będzie wysłanie zgłoszenia na specjalny adres e-mail z opisem własnej firmy oraz uzasadnieniem, dlaczego dana Pani powinna otrzymać tytuł Kobiety Biznesu. Z nadesłanych propozycji kapituła wybierze 10 Pań, które będą walczyć o miano Kobiety Biznesu 2010.

ETAP II   od 28 marca  do 10 kwietnia 2011 r.
Spośród 10 nominowanych przez kapitułę Pań, internauci wybiorą zwyciężczynię. Na laureatki konkursu „Kobieta Biznesu 2010” czekają wspaniałe nagrody: Weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu na Mazurach, profesjonalna sesja zdjęciowa, indywidualne porady stylisty, czy też sesje coachingowe. Z kolei wśród głosujących internautów rozlosujemy m.in. drobny sprzęt elektroniczny.

Kobiecy pomysł na biznes
 
HerbaciarniaPracownia ślubnaKuźnia koralików

Bankier.pl  przygotował także wiele innych atrakcji, takich jak wywiady z celebrytkami świata biznesu, czy też artykuły opisujące poziom przedsiębiorczości kobiet w Polsce.

Święto Kobiet Biznesu już za kilka dni, ale już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszej specjalnej strony internetowej, na której znajdą się wszystkie szczegóły wymienionych atrakcji. Można nas także śledzić na Facebooku. Z kolei wszelkie pytania związane ze świętem, jak i samym konkursem można przesyłać na adres b.sielicka@bankier.pl

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl
 
Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
basia_s
Witam

Święto Kobiet Biznesu jest przez nas stworzone po to, aby zwrócić uwagę także na Panie, które z sukcesem prowadzą własne firmy, często bazujące na wspaniałych pomysłach i niszowych potrzebach. W mediach głośno jest o bizneswoman - celebrytkach, których firmy są powszechnie znane. Bankier.pl chce zwrócić
Witam

Święto Kobiet Biznesu jest przez nas stworzone po to, aby zwrócić uwagę także na Panie, które z sukcesem prowadzą własne firmy, często bazujące na wspaniałych pomysłach i niszowych potrzebach. W mediach głośno jest o bizneswoman - celebrytkach, których firmy są powszechnie znane. Bankier.pl chce zwrócić uwagę opinii także na Panie, które prowadzą mikro i małe firmy, zazwyczaj znane jedynie na rynkach lokalnych.

Powyższy artykuł nie miał na celu rozgraniczanie kobiet na lepsze i gorsze ze względu na to, czy Pani prowadzi, czy nie własną firmę. Wręcz przeciwnie - 8 marca to święto wszystkich Pań! A dodatkowo chcemy nagrodzić Panie, które zdecydowały się na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Przepraszam, jeżeli ktoś w inny sposób odebrał powyższy artykuł.

Pozdrawiam
Barbara Sielicka
Bankier.pl
~bolek
Dzień Kobiet ma korzenie robotnicze. Zawłaszczanie tego dnia przez kapitalistów jest chichotem historii.
~hhh
ten kraj jest chory - z braku innych wrogów wzięli na celownik kobiety...
~qwe
Ponieważ mamy równouprawnienie, Dzień kobiet należy obchodzić tak samo jak Dzień Mężczyzn. I zróbcie coś z tymi emeryturami kobiet bo to jest cwaniactwo i pasożytnictwo. Wiek emerytalny mężczyzn powinien wynosić również 60 lat.
~Ex
Właściwie zgodziłabym się w pełni z Tobą... Tylko dlaczego, w uzasadnieniu mojej "współwiny" przy rozpadzie małżeństwa, zdradom mojego "exa" zostało przeciwstawione to, że "nie gotowałam niedzielnych obiadów". Nadmieniam, że pracowała średnio na 1,5 etatu (w porywach do 2), a w domu Właściwie zgodziłabym się w pełni z Tobą... Tylko dlaczego, w uzasadnieniu mojej "współwiny" przy rozpadzie małżeństwa, zdradom mojego "exa" zostało przeciwstawione to, że "nie gotowałam niedzielnych obiadów". Nadmieniam, że pracowała średnio na 1,5 etatu (w porywach do 2), a w domu też na pełnych obrotach... podczas gdy on wyhaczał 'towary'. To niby jest równość??? Również wobec prawa???
~majka
No nie, absurdalny pomysł... jak prowadzę własną firmę to już nie jestem kobietą, matką, żoną, kochanką... Pochwalam pomysł prezentu darmowych porad dla kobiet biznesu, ale to przecież nie znaczy, ze jak taka pani dostanie kwiatka od męża czy kolegi z pracy, że dostaje go za to, że ma biznes. Dostanie kwiatka, bo No nie, absurdalny pomysł... jak prowadzę własną firmę to już nie jestem kobietą, matką, żoną, kochanką... Pochwalam pomysł prezentu darmowych porad dla kobiet biznesu, ale to przecież nie znaczy, ze jak taka pani dostanie kwiatka od męża czy kolegi z pracy, że dostaje go za to, że ma biznes. Dostanie kwiatka, bo po prostu jest kobietą! I tego kobietki się trzymajmy!
~stereotyp
Pani, która umieściła swoje urocze zdjęcie (najprawdopodobniej autor artykułu) chciałaby bardzo zabłysnąć. Ale chyba sama nie bardzo rozumie tematu...
~nie biznesmenka
ze niby te co nie maja wlasnego biznesu to gorsze tak?....jak ja kocham ten kraj...

Powiązane: Święto Kobiet Biznesu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki