Kobiecy pomysł na biznes: samoloty

Latanie: dla jednych życiowa pasja, dla innych codzienna konieczność. W dzisiejszych czasach prywatny samolot jest nie tylko oznaką prestiżu, luksusu i wolności, ale także narzędziem biznesowym, pozwalającym na optymalizację kosztów i czasu podróży służbowych.

Jednak, aby samolot mógł w pełni spełniać te funkcje, musi być idealnie dopasowany do właściciela. Wie o tym Maja Ważniewicz, która w 2007 roku powołała do życia firmę Skyfleet Aviation Consulting, zajmującą się kompleksową obsługą transakcji zakupu i sprzedaży samolotów.

Pomysł założenia tego typu firmy wziął się z miłości do skoków spadochronowych. Maja zaczęła skakać w 1995 roku, kiedy to kobiety były w znacznej mniejszości w tego typu sportach. Nie zraziło jej to, wręcz przeciwnie zaczęła spędzać na płytach lotniska coraz więcej godzin.

Obecnie Maja ma ponad tysiąc dwieście skoków na koncie, aktywnie udziela się w polskim i międzynarodowym środowisku lotniczym, będąc jego członkiem i doradzając Aeroklubom i Stowarzyszeniom Spadochronowym.

O tym, jak w Polsce wygląda obecnie rynek usług lotniczych, jaki samolot polecany jest na polskie warunki oraz jaki jest koszt takiego samoloty w wywiadzie z Mają Ważniewicz w Bankier.tvJeżeli jesteś kobietą przedsiębiorczą i prowadzisz własną firmę - napisz do nas! Zaprezentuj się w naszym cyklu i podziel się z czytelnikami swoim doświadczeniem.

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl


Zobacz, jakie pomysły na biznes mają kobiety!

Przeczytaj inne artykuły z cyklu

Barbara Sielicka

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~aga

Uważam, że ma męski zegarek, bo tylko męskość=sukces!
Bycie mężczyzną w każdej kulturze na tej planecie, to coś o wiele bardziej wartościowego niż bycie kobietą. W Chinach czy Indiach (razem to 2 mld. ludzi!!!), które będą wkrótce nadawać ton gospodarce świata, jak urodzi się dziewczynka , to jest często zabijana.

! Odpowiedz
0 0 ~F-16

Pani właścicielka ma męski zegarek. Co jeszcze ma męskiego? Jak myślicie?

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.