Kobiecy pomysł na biznes: samoloty

Latanie: dla jednych życiowa pasja, dla innych codzienna konieczność. W dzisiejszych czasach prywatny samolot jest nie tylko oznaką prestiżu, luksusu i wolności, ale także narzędziem biznesowym, pozwalającym na optymalizację kosztów i czasu podróży służbowych.

Jednak, aby samolot mógł w pełni spełniać te funkcje, musi być idealnie dopasowany do właściciela. Wie o tym Maja Ważniewicz, która w 2007 roku powołała do życia firmę Skyfleet Aviation Consulting, zajmującą się kompleksową obsługą transakcji zakupu i sprzedaży samolotów.

Pomysł założenia tego typu firmy wziął się z miłości do skoków spadochronowych. Maja zaczęła skakać w 1995 roku, kiedy to kobiety były w znacznej mniejszości w tego typu sportach. Nie zraziło jej to, wręcz przeciwnie zaczęła spędzać na płytach lotniska coraz więcej godzin.

Obecnie Maja ma ponad tysiąc dwieście skoków na koncie, aktywnie udziela się w polskim i międzynarodowym środowisku lotniczym, będąc jego członkiem i doradzając Aeroklubom i Stowarzyszeniom Spadochronowym.

O tym, jak w Polsce wygląda obecnie rynek usług lotniczych, jaki samolot polecany jest na polskie warunki oraz jaki jest koszt takiego samoloty w wywiadzie z Mają Ważniewicz w Bankier.tvJeżeli jesteś kobietą przedsiębiorczą i prowadzisz własną firmę - napisz do nas! Zaprezentuj się w naszym cyklu i podziel się z czytelnikami swoim doświadczeniem.

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl


Zobacz, jakie pomysły na biznes mają kobiety!

Przeczytaj inne artykuły z cyklu

Barbara Sielicka

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~aga

Uważam, że ma męski zegarek, bo tylko męskość=sukces!
Bycie mężczyzną w każdej kulturze na tej planecie, to coś o wiele bardziej wartościowego niż bycie kobietą. W Chinach czy Indiach (razem to 2 mld. ludzi!!!), które będą wkrótce nadawać ton gospodarce świata, jak urodzi się dziewczynka , to jest często zabijana.

! Odpowiedz
0 0 ~F-16

Pani właścicielka ma męski zegarek. Co jeszcze ma męskiego? Jak myślicie?

!
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

Darmowy program
PIT 2017

e-pity logo
Copyright 2009-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl