REKLAMA

Klienci Banku BPH zostaną bez dostępu do oddziałów

2016-09-30 07:46
publikacja
2016-09-30 07:46

Do końca roku nastąpi podział Banku BPH. W wyniku przejęcia części jego działalności przez Alior Bank, zmieni się dla klientów obsługa zadłużenia w ramach kredytów hipotecznych oraz kanały dostępu dla klienta.

O zmianach poinformował nas czytelnik, który udostępnił nam treść komunikatu Banku BPH rozsyłanego do klientów w formie listowej. Znajdują się w nim szczegóły dotyczące obsługi kredytów hipotecznych, które nadal pozostaną pod marką BPH oraz informacje o zmianie modelu dostępności dla klienta.

/ FORUM

Kredyty na starych warunkach

W wyniku przejęcia Alior Bank przejmie całą działalność depozytową Banku BPH i część kredytowej. Bank BPH będzie od końca roku obsługiwał tylko zaciągnięte w nim wcześniej kredyty hipoteczne. Bank zapewnia klientów w liście, że warunki kredytu nie ulegną zmianie.

Marża kredytu będzie taka sama, jak w dzień podziału Banku BPH. Dodatkowo nie będzie ona uzależniona od korzystania z innych produktów, które po podziale będą obsługiwane przez Alior Bank. Nie zmienią się także numery rachunków do spłaty rat kredytu i dane kontaktowe do Banku BPH. Nie będzie jednak już możliwości spłaty rat w ramach automatycznej spłaty, a klienci nie zostaną obsłużeni w placówce lub oddziale banku.

Bank BPH bez placówek

W związku z podziałem wszystkie oddziały i placówki partnerskie Banku BPH zostaną wchłonięte do struktury Alior Banku. Oznacza to, że w IV kw. 2016 r. klienci spłacający kredyty hipoteczne w Banku BPH nie zostaną obsłużeni w oddziale – takich zwyczajnie nie będzie.

Pozostali, którzy mieli do tej pory otwarte produkty depozytowe i kredyty gotówkowe w Banku BPH, staną się klientami Alior Banku i to w jego placówkach będą mogli szukać wsparcia doradców.

Zmieni się także strona internetowa www.bph.pl i system bankowości elektronicznej. Będę w nim można sprawdzić aktualne zadłużenie, historię spłat oraz wysokość miesięcznej raty kredytu.

Co ma zrobić klient?

Kredytobiorca, który spłaca kredyt hipoteczny w Banku BPH i korzystał do tej pory z usługi autospłaty zadłużenia z rachunku bankowego w tej samej instytucji, będzie musiał przystosować się do nowych warunków. Jego konto nie będzie już w strukturach Banku BPH i zostanie przeniesione do Alior Banku, co uniemożliwia korzystanie z usługi automatycznej spłaty – jest ona dostępna wtedy, gdy i ROR. i umowa kredytowa zostały otwarte w tej samej firmie.

Klienci będą musieli skorzystać z usługi polecenia zapłaty z innego rachunku. Do dyspozycji pozostają im także zlecenia przelewu – bez zmian pozostaje dostęp do infolinii i droga korespondencyjna.

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (46)

dodaj komentarz
~WT
Najlepszy jest tekst " Warunki nie ulegają zmianie"
~aaaaaaa
Marcin ile dostajesz hajsu za swoje wypociny???
~Marcin
Stać mnie na to, aby robić to za darmo:)
~aaaaaaa odpowiada ~Marcin
spekulacje i zyski z obrotem papierami?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Marcin
Nie wiem po co te narzekania. Już się zapomniało, że 8-10 lat temu to właśnie BPH miało jedną z najlepszych ofert zarówno na PLN i CHF i dzięki temu przez te lata zaoszczędziliście mnóstwo pieniędzy. Teraz będzie jeszcze lepiej, bo będzie można wybrać inny bank, który nie będzie pobierał opłat za prowadzenie Nie wiem po co te narzekania. Już się zapomniało, że 8-10 lat temu to właśnie BPH miało jedną z najlepszych ofert zarówno na PLN i CHF i dzięki temu przez te lata zaoszczędziliście mnóstwo pieniędzy. Teraz będzie jeszcze lepiej, bo będzie można wybrać inny bank, który nie będzie pobierał opłat za prowadzenie rachunku. Zwykły przelew wystarczy. Naprawdę to niewielka niedogodność biorąc pod uwagę pozostałe korzyści. Dla największych malkontentów polecam rozważyć opcię rafinansu do innego Banku, aby mieć wszystko w jednym miejscu.
~Zadowolony
zgadza się mam marzę 0,55%, kredyt w PLN z 2008r.
~AB
W oddział Alior nie przyjmuje się już fizycznie CHF , pozostaje przelew z kantoru Alior Banku , taniej niż w kantorze i bezpłatnie
~ABc
nie przypominam sobie aby ktoś proponował mi rezygnację z takiej możliwości w umowie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki