Kidawa-Błońska: Rząd nie wykorzystał dobrych lat, dlatego teraz wszystko drożeje

Polski rząd nie wykorzystał ostatnich dobrych lat, tylko wydawał pieniądze - teraz musimy płacić większe podatki, wszystko drożeje – mówiła w czwartek w Trzciance (Wielkopolskie) kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

(fot. Mateusz Wlodarczyk / FORUM)

Na spotkaniu z mieszkańcami miasta była pytana m.in. o to, jaki ma pomysł na zmniejszenie kosztów życia w Polsce i walkę z inflacją.

"To jest tak naprawdę zadanie dla rządu, ale prezydent nie powinien podpisywać każdej kolejnej opłaty, każdego kolejnego podatku, który rząd chce wprowadzać na obietnice które składa. Bo te wszystkie rzeczy, które rząd obiecuje i realizuje - to są państwa pieniądze" - mówiła.

"Trzeba dbać o polską gospodarkę; ostatnie lata były bardzo dobre - rząd nie wykorzystał tego, nie stworzył takiego bezpiecznika, że mamy bufor ochronny, tylko wydawał wszystkie pieniądze. Dlatego teraz musimy płacić większe podatki, ta inflacja robi się coraz większa. Wszystko drożeje, energia zdrożała. Każda rzecz właściwie ostatnio zdrożała – poza olejem" – powiedziała, nawiązując do niedawnych słów Andrzeja Dudy.

Kilka dni temu prezydent, przywołując akcję dziennikarzy, którzy zrobili zakupy w sklepie jednej z sieci handlowych, w którym on zrobił zakupy podczas kampanii w 2015 r., powiedział, że choć niektóre artykuły zdrożały, "w ogromnym stopniu potaniał olej, inne produkty wzrosły niewiele".

Kidawa-Błońska powiedziała, że by przekonać się, jakie są rzeczywiste ceny produktów żywnościowych - wystarczy pójść na codzienne zakupy na bazarek. Jak stwierdziła, "ziemniaki i polskie jabłka są prawie w cenie pomarańczy – tak to wszystko podrożało". (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 momotaro

Za to za waszych rządów nigdy nie było dobrych lat i cerujący skarpety Vincent miał tylko jedno zdanie w kasie SP jest pusto. Oczywiście pusto dla szaraczków bo wy opływaliście w dostatki.

! Odpowiedz
2 10 palestrina

A Pani co wykorzystała?

! Odpowiedz
2 13 sammler

Kidawo! Ekonomicznie zbłaźniłaś się już w stopniu wystarczającym. Dorównałaś swojej partyjnej koleżance Kopacz, która publicznie opowiadała o ludziach rzucających kamieniami w dinozaury. Nie uważasz, że wystarczy? Błagam, oszczędź nam tego...

! Odpowiedz
1 11 sammler

A Kopacz jest z wykształcenia lekarzem! Co, jak co, ale historię ewolucji człowieka powinna chociaż liznąć.

! Odpowiedz
17 5 pluto85md

42 nowe podatki podpisal Duda... ale tak naprawde wszystko zaczyna sie od wydatkow. Glosujecie na partie ktora obiecuje swiadczenie na grube mld zl, badzcie pewnie podwyzek wszystkiego. Szkoda tylko, ze zaczynamy sie w tym zapetlac. Rozszezenie 500+ nie dalo impulsu dla gospodarki, ale niekorzystne skutki juz tak. W tym roku przywitalismy juz druga podwyzke oplaty paliwowej, a wkrotce druga podwyzka cen energii. Poki co mamy marzec, wiec wyglada na to ze inflacja moze zaczac galopowac.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 12 detektorjusia

No bo poszły pensje w górę!! Halo! Proszę podać emaila to prześlę pani książkę "Podstawy Mikroekonomii" - tam jest to "niezwykłe" zjawisko wyjaśnione! No chyba że mikromóżdżek przeżarty nienawiścią do PiSu, wtedy nic nie pomoże.

! Odpowiedz
6 33 carlito1

Ta pani to jakaś makabra... Zabierzcie ja...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil